5 tipů na zboží z Číny: Osvětlení s ovládáním přes Bluetooth

tipy-z-ciny-430-aliexpress-osvetleni-bluetooth

Jsme tu s dalšími tipy na zajímavé zboží z obchodů na AliExpressu. Volně navážeme na starší vydání z letošního března, které bylo věnováno osvětlení s komplexním ovládacím protokolem Zigbee, a vrhneme se na přímočařejší a pro mnohé i plně dostačující princip ovládání – přes Bluetooth. Opět jsme vybírali hlavně dle hodnocení a počtu objednávek.

Evropské sklady, daň a clo

Prodejní portál AliExpress již začal plošně využívat přímé zdanění v evropském hospodářském prostoru. Pod cenou zboží můžete vidět větu „Price includes VAT“ neboli potvrzení, že v hodnotě je již započítána daň. Dál ale myslete na to, že zboží s hodnotou přes 150 eur se týká i clo.

Tuya 15W Wi-Fi/Bluetooth žárovky

Jeden ze základních prvků běžného domácího osvětlení, chytrého i „hloupého“. V tomto případě jde o 15W LED RGB žárovky, u kterých si můžete vybrat ovládaní přes Wi-Fi či Bluetooth. Jen upozorňujeme, že zmíněný výkon se hodí spíš na dekoraci a ne úplně na osvětlení celé větší místnosti.

 Cena: 150 Kč

LED pásek s Bluetooth ovládáním

Patrně absolutně nejprodávanější LED pásek na AliExpressu, u kterého si můžete vybrat z celé řady variací. Kromě ovládací technologie je to také typ RGB diod, přítomnost napájecího adaptéru a v neposlední řadě i délka od půl metru až po 30 metrů.

Cena: od 60 Kč

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Stropní RGB LED svítidlo s reproduktorem

Tento zajímavý kousek osvětlení jsme již v našich tipech měli několikrát, ale i sem se náramně hodí. Nejvíc parády asi udělá v dětském pokoji, ale třeba si troufnete jej umístit i do obýváku. Sranda je s ním velká (testováno na lidech).

Cena: 560 Kč

Stolní RGB LED lampa s budíkem, reproduktorem a nabíječkou

Ze stropů a stěn se můžeme přesunout na noční stolky. Toto velmi elegantní světlo má nejen ovládání přes Bluetooth, ale také bezdrátový reproduktor, hodiny s budíkem a panel pro bezdrátové nabíjení.

Cena: 1 000 Kč

Dynamický LED RGB panel

Pro tuto vychytávku byste mohli najít širokou škálu využití. Ať už čistě za účelem pobavení, nebo naopak z důvodu zviditelnění určitého objektu či informace. Jednotlivé typy nápisů či obrázků můžete definovat přímo v mobilní aplikaci.

Cena: od 630 Kč

Odkazy

Některé odkazy do obchodů mohou obsahovat tzv. affiliate parametr, díky kterému získá redakce malý zlomek z prodejní ceny. Finální částku ovšem takový odkaz neovlivňuje a produkty v žádném případě nejsou vybírány dle výše provize. Nákupem přes tyto odkazy podporujete provoz Světa Androida. Děkujeme za pochopení.

Další zajímavosti s cenou do 300 Kč

Výběr dalších produktů, které stojí pár korun. I tak by vám ale mohly usnadnit či zpříjemnit život, tak je omrkněte.

Produkt Cena
LED pásek s bezdotykovým vypínačem 140 Kč
Keysion obal na Redmi / POCO telefony 130
Stojánek s 30W bezdrátovým nabíjením 240 Kč
Lencent zásuvková „kostka“ 250 Kč
50cm noční LED světlo 170 Kč
Ulanzi MT-09 mini stativ / selfie tyč 290 Kč
LED světelná sprchová hlavice 230 Kč

Pošlete nám vaše tipy!

Pokud máte dobrou zkušenost s produktem, který jste pořídili na AliExpressu a který byste chtěli doporučit ostatním, neváhejte nám o něm napsat do komentáře.

Zaujaly vás dnešní tipy? Podívejte se i na starší díly našeho seriálu:

Kolik už máte doma kusů „smart“ osvětlení?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)