5 tipů na zboží z Číny: Zigbee osvětlení nejen do domácnosti

tipy-z-ciny-403-zigbee-chytre-osvetleni-aliexpress

Vítejte u dalších tipů na zajímavé zboží z obchodů na čínskému tržišti AliExpress. Dnešní vydání je věnováno osvětlení s komunikačním protokolem Zigbee, takže je možné jej přes bránu propojit jednoduše s mobilní aplikací či zařadit do širšího smart home systému.

Evropské sklady, daň a clo

Prodejní portál AliExpress již začal plošně využívat přímé zdanění v evropském hospodářském prostoru. Pod cenou zboží můžete vidět větu “Price includes VAT” neboli potvrzení, že v hodnotě je již započítána daň. Dál ale myslete na to, že zboží s hodnotou přes 150 eur se týká i clo.

Kulaté 32cm stropní RGB LED světlo

Decentní 24W světlo na strop, které lze sice těžko považovat za plnohodnotnou náhradu za osvětlení pro celou místnost, ale například v jídelně, ložnici nebo dětském pokoji může pomoci s vytvořením příjemné atmosféry. Kromě Zigbee verzí v černé a bílé barvě jsou k dispozici také variace s Wi-Fi připojením a nebo dálkovým ovladačem.

Cena: 880 Kč

LED pásek se Zigbee jednotkou

Půl metru? Dva? Nebo pět? Tady si můžete vybrat, jak dlouhý RGB LED pásek by se vám hodil. Je přitom dodáván s odnímatelnou řídicí Zigbee jednotkou, kterou lze případně využít i u jiných LED pásků se čtyřmi piny.

Cena: od 210 Kč

Ambientní světla do skříně

Vyžíváte se v dekorování různých částí domu či bytu LED světly? A už máte nějaká v policích či ve skříních? Tady můžete pořídit jeden kousek na zkoušku a pak případně zapojovat do jedno systému další a další.

Cena: od 390 Kč

RGB LED žárovka s E27 závitem

Žárovka klasického tvaru a s běžným tuzemským závitem. Jen má navíc Zigbee konektivitu a RGB paletu barev včetně chladné i teplé bílé. Na výběr je několik verzí dle výkonu či typu připojení (můžete v případě potřeby vzít i Wi-Fi) a dají se koupit i výhodnější balíčky o více kusech.

 Cena: 220 Kč

Zigbee E27 adaptér

Že už doma máte dobré žárovky, kterých chybí jen chytrost zajištěná protokolem Zigbee? Pak nemusíte kupovat rovnou světlo, ale postačí vám tyto chytré redukce mezi klasickou objímku a žárovku.

Cena: 370 Kč

Odkazy

Některé odkazy do obchodů mohou obsahovat tzv. affiliate parametr, díky kterému získá redakce malý zlomek z prodejní ceny. Finální částku ovšem takový odkaz neovlivňuje a produkty v žádném případě nejsou vybírány dle výše provize. Nákupem přes tyto odkazy podporujete provoz Světa Androida. Děkujeme za pochopení.

Další zajímavosti s cenou do 300 Kč

Výběr dalších produktů, které stojí pár korun. I tak by vám ale mohly usnadnit či zpříjemnit život, tak je omrkněte.

Produkt Cena
Zigbee bodovka GU10 270 Kč
Zigbee spínač do elektroinstalace 190
Wi-Fi chytrá zásuvka 170 Kč
IR ovládací rozbočovač 170 Kč
Bezdrátové mikrofony k mobilu 260 Kč
Telesin selfie tyč 290 Kč
Selfie světlo 230 Kč

Pošlete nám vaše tipy!

Pokud máte dobrou zkušenost s produktem, který jste pořídili na AliExpressu a který byste chtěli doporučit ostatním, neváhejte nám o něm napsat do komentáře.

Zaujaly vás dnešní tipy? Podívejte se i na starší díly našeho seriálu:

Našli jste na AliExpressu další podobné kousky?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)