TOPlist

5 tipů na zboží z Číny: Drobné nářadí na opravu (nejen) mobilu

tipy-z-ciny-399-drobne-naradi-mobil-aliexpress

Vítejte u dalších tipů na zajímavé zboží z obchodů na AliExpressu. Dnešní vybrané produkty budou poměrně levné, ale přesto velmi praktické. Jde totiž o drobné nářadí, které je určené primárně na opravu menší elektroniky v čele s mobilními telefony.

Evropské sklady, daň a clo

Prodejní portál AliExpress již začal plošně využívat přímé zdanění v evropském hospodářském prostoru. Pod cenou zboží můžete vidět větu „Price includes VAT“ neboli potvrzení, že v hodnotě je již započítána daň. Dál ale myslete na to, že zboží s hodnotou přes 150 eur se týká i clo.

28dílná opravná sada

Mini šroubováčky, několik druhů plastových páčidel, pinzety, odlupovací „trsátka“ nebo velmi praktické přísavky. Takovou sadu byste měli mít doma jako povinný základ, pokud se někdy chcete pustit třeba do výměny displeje.

Cena: 140 Kč

Šroubovák se sadou bitů

Máte v šuplíku jen pár plochých a křížových šroubováků a zjišťujete, že na žádnou komplikovanou opravu elektroniky či něčeho jiného to rozhodně nestačí? Tady můžete mít za cca stovku jednu rukojeť hned s dvaatřiceti nástavci.

Cena: 120 Kč

Antistatické pinzety

Sada šesti pinzet, se kterými budete schopní uchopit i ten nejmenší šroubeček či součástku. Mají povrchovou úpravu proti vytváření statického náboje, ale pokud budete klidnější, můžete případně sáhnout po plastových.

Cena: 30 Kč

Upínací svorky

Jestliže se budete „hrabat“ v nějakém novějším telefonu, pravděpodobně budete muset pro bezvadné fungování pevně přilepit zadní kryt či displej. Pro spolehlivé zajištění spoje poslouží třeba tyto svorky.

Cena: od 115 Kč

Opravářská podložka

Správně zvolené nářadí by měl doplňovat také vhodný pracovní prostor. Tady si můžete vybrat z několika druhů a velikostí praktických podložek, které mají i otvory na součástky.

Cena: 140 Kč

Odkazy

Některé odkazy do obchodů mohou obsahovat tzv. affiliate parametr, díky kterému získá redakce malý zlomek z prodejní ceny. Finální částku ovšem takový odkaz neovlivňuje a produkty v žádném případě nejsou vybírány dle výše provize. Nákupem přes tyto odkazy podporujete provoz Světa Androida. Děkujeme za pochopení.

Další zajímavosti s cenou do 300 Kč

Výběr dalších produktů, které stojí pár korun. I tak by vám ale mohly usnadnit či zpříjemnit život, tak je omrkněte.

Produkt Cena
Pořadač na součástky 100 Kč
Essager 100W 2m USB kabel 220
Digitální multimetr 140 Kč
Sada na čištění konektorů 70 Kč
Bluetooth myš 150 Kč
Brašna na elektroniku 260 Kč
Baseus USB 3.1 redukce 130 Kč

Pošlete nám vaše tipy!

Pokud máte dobrou zkušenost s produktem, který jste pořídili na AliExpressu a který byste chtěli doporučit ostatním, neváhejte nám o něm napsat do komentáře.

Zaujaly vás dnešní tipy? Mrkněte i na starší díly našeho seriálu:

Máte tip na jiné druhy nářadí?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)