TOPlist

Ulož.to alternativy: Kde stahovat soubory zdarma v roce 2024?

ulož to alternativy
  • Jednou z nejpopulárnějších služeb na internetu je sdílení souborů
  • Donedávna fungoval český server Ulož.to, který po změně pravidel už není použitelný
  • Nabízíme alternativy, které jdou použít i v roce 2024

Určitě znáte Ulož to, místo na českém internetu, jedněmi milované, jinými nenáviděné, kde se dalo sehnat prakticky cokoliv, pokud se tedy bavíme o digitálním obsahu. Protože ale balancovalo na okraji legality a pravděpodobně se stalo cílem zájmu příslušných institucí, změnilo pravidla hry a z veřejného úložiště, kde šlo nahrát soubor a dát ho k dispozici všem, se stalo úložiště soukromé. Zmizelo vyhledávání a je nemožné dostat se k cizím souborům.

Obsah:

Nebudeme se zamýšlet nad tím, jestli je dobře nebo špatně, že Ulož to de facto skončilo. Zamyslíme se ale nad tím, jaké jsou v současnosti alternativy. Servery pro veřejné sdílení totiž neobsahují jen warez, ale i spoustu obsahu, který není chráněn autorskými právy. Podívejme se tedy na některé možnosti. Všechny servery nabízejí více či méně použitelné stahování zcela zdarma, pro rychlejší stahování je potřeba placený tarif.

Upozornění

Je důležité zdůraznit, že tento článek slouží pouze k informativním účelům a nepodporujeme stahování nebo sdílení nelegálního obsahu (warez). Doporučujeme uživatelům stahovat pouze obsah, který je legálně dostupný a není chráněn autorským zákonem.


Webshare.cz

Webshare.cz je jedním z nejznámějších českých serverů pro sdílení souborů. Uživatelé zde mohou nahrávat a stahovat velké soubory rychle a jednoduše. Platforma nabízí bezplatné i prémiové účty, přičemž prémioví uživatelé mají přístup k vyšší rychlosti stahování a většímu úložnému prostoru. VIP účet se kupuje na pevně danou dobu, dostanete k němu úložný prostor, stahování je pak neomezené.

webshare

Cena: od 69 Kč / měsíc

FastShare.cz

FastShare.cz poskytuje rychlé a spolehlivé služby pro sdílení souborů. Platforma umožňuje uživatelům nahrávat a stahovat soubory s možností volby mezi bezplatnými a prémiovými tarify. Prémioví uživatelé mohou využívat vyšší rychlosti a větší kapacitu úložného prostoru.

fastshare

Cena: od 119 Kč / měsíc

Edisk.cz

Edisk.cz je český server, který nabízí základní služby pro sdílení souborů zdarma. Pro ty, kteří potřebují více, jsou k dispozici prémiové tarify s vyšší rychlostí a kapacitou. Platí se za stažený objem dat, jak jsme byli zvyklí na Ulož.to.

e-disk

Cena: od 149 Kč / 80 GB

FileFactory

FileFactory je mezinárodní server pro sdílení souborů, který nabízí bezplatné i prémiové služby. Uživatelé mohou nahrávat a stahovat velké soubory a využívat robustních vyhledávacích funkcí. Cena prémiového účtu poměrově rychle klesá při nákupu delšího období. Účet zdarma je výrazně omezen.

Cena: od $19 (450 Kč) / 30 dnů

RapidGator

Rapidgator je jedním z největších mezinárodních serverů pro sdílení souborů. Nabízí vysokou kapacitu úložiště a rychlé stahování pro prémiové uživatele. Rapidgator je oblíbený pro svou spolehlivost a jednoduchost použití. Prémiový účet se kupuje jako kombinace času a stažených dat. Některé soubory nejdou bez prémiového účtu stáhnout.

rapidgators logo 1Cena: od $15 (350 Kč bez DPH) / 30 dnů a 1 TB

Závěrem

Jak vidno, je z čeho vybírat. Každý server nabízí specifické prostředí a pravidla. Cílem článku nemělo být srovnání serverů z hlediska parametrů, natož rozebírat obsah na nich dostupný. Redakce nemůže nést odpovědnost za případné problémy způsobené stažením závadných souborů, odpovědnost leží v tomto směru čistě na vás.

Používali jste Ulož.to?

Zdroj: vlastní

Libor Foltýnek
O Autorovi - Libor Foltýnek

Libor Foltýnek je redaktor s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti technologií a fotografie. Jeho práce je charakterizována důkladným výzkumem, poutavým vyprávěním a praktickými radami, které zpřístupňují… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)