5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů #274: Vysílačky Xiaomi Mijia

tipy-z-ciny-274-vysilacky-xiaomi-mijia

Jsou tu další tipy na zajímavé zboží z čínských obchodů. Snad budou alespoň trochu inspirativní a třeba si některý z produktů i pořídíte. Tentokrát se výběr trochu vymyká tím, že vybrané kousky téměř nesouvisejí s mobilními telefony či Androidem. Nicméně hlavní tip, kterým jsou vysílačky značky Xiaomi Mijia, má v popisu práce komunikaci a také má co dočinění s mobilní aplikací. Mezi další tipy patří odolné hodinky se svítilnou, dalekohled, bezvrtulový ventilátor a efektní lampička.

Výběr a cena tipů

Z čínských obchodů vybíráme zajímavosti primárně podle toho, jak originální nám přijdou a zda by mohly mít užitek pro naše čtenáře. Snažíme se současně držet v rozumných cenových hladinách. Ceny jsou u všech položek uvedeny včetně poštovného do České republiky

Vysílačky Xiaomi Mijia

Použití jména Xiaomi není u produktů Mijia úplně přesné, neboť pod touto značkou čínský gigant prodává převážně výrobky z partnerských továren, ale pro orientaci se hodí. Pod celým názvem Walkie Talkie 1S se ukrývají opravdu multifunkční pomocníci. Nabízí nejen klasické FM spojení, ale také lokalizování nositele přes aplikaci. Vysílačky jsou vybavené jack konektorem pro připojení sluchátek a ke stejnému účelu mají i Bluetooth. Baterie by měla zvládnou 16 hodinové používání a dosah komunikace je dle podmínek v rozmrzí 1-5 kilometrů

Cena: 1 900 Kč

Hodinky se svítilnou a kompasem Gocomma

Vědět přesný čas? Posvítit si nebo být vidět v noci? Spolehlivě najít sever? Nemusíte přímo patřit mezi skauty nebo orientační běžce, aby se vám něco takového mohlo v životě hodit. V případě tohoto přístroje to navíc dostanete jednoduše na zápěstí. Vodotěsný náramek ukazuje čas a má LED světlo pro svícení na cestu i vysílání SOS signálu. Nabíjí se přes microUSB a při nejjasnějším svícení vydrží dvě hodiny.

Cena: 390 Kč

Mini dalekohled se 44x přiblížením

Skladný a decentní pomocník se čtyřicetinásobným přiblížením a 22mm optikou s ochranným FMC povlakem. Dá se s ním pohodlně dívat na objekty vzdálené až dva kilometry. Dalekohled má přitom ve složeném stavu rozměry jen 59 x 91 mm.

Cena: 340 Kč

Bezvrtulový ruční ventilátor F1

Když přijde řeč na malé ruční větráčky, nejčastějšími negativy jsou malý výkon a nepohodlí či nebezpečí při otáčení vrtulek. Tento je díky unikátní konstrukci nejen úplně bez venkovních otáčejících se listů, ale také dostatečně výkonný pro zajištění pohodlí. O proudění se stará sedm lamel umístěných v těle ventilátoru, zatímco vzduch na konci vychází jen z duté kruhové hlavy. Baterie vydrží deset hodin používání a nabíjí se přes USB-C.

Cena: 300 Kč

Efektní 3W lampa se spirálovým efektem

Hezké řešení nejen do dětských pokojů. Teplota lampy je 5500 – 6500 kelvinů, můžete si vybrat studenou či teplou bílou. Napájena je klasicky ze sítě (100 – 240 V), ale stačí jí 3 watty. Tělo je kvalitní hliníkové, LED žárovka je samozřejmě součástí balení.

Cena: 210 Kč

Extra slevy na mobily v čínských obchodech

Vybíráme zajímavé kousky v dočasných slevách aneb Flash Deals. Ceny produktů jsou porovnávány v několika čínských obchodech a snažíme se tak přinášet smysluplné slevy, po kterých jsou produkty oproti konkurenci opravdu nejlevnější. Pokud byste u něčeho přece jen narazili na nižší cenu jinde, neostýchejte se zmínit o tom v komentářích. Ceny jsou včetně standardního poštovného.

Produkt Sklad Cena
Huawei P40 Lite 6/158 GB Čína 5 000 Kč
Xiaomi Redmi Note 9 Pro 6/128 GB Čína 5 900 Kč
Xiaomi Mi 10 8/128 GB Španělsko 13 600 Kč
Xiaomi Redmi 9A 2/32 GB Čína 2 300 Kč
Xiaomi Redmi Note 8 3/32 GB Čína 3 400 Kč
Honor 9X 4/128 GB Španělsko 4 800 Kč
Huawei P30 Lite 4/128 GB Španělsko 4 750 Kč

Zaujaly vás dnešní tipy? Můžete mrknout i na ty předchozí z minulých týdnů (ceny už ale nemusejí platit):

Který tip vás dnes zaujal nejvíce?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (23)