5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů #264: Xiaomi Mi TV Stick

tipy-z-ciny-264-xiaomi-mi-tv-stick

Zatímco s předchozími tipy jsme spíše cestovali a mysleli na zábavu a vybavení mimo domov, dnes se zaměříme právě na vychytávky vhodné pro vaše domy a byty. Nejvýznamnější tip tohoto dílu je jistě multimediální televizní “dongle” Xiaomi Mi TV Stick. Podíváme se ale také na osvětlení, efektní digitální hodiny nebo moderní osvětlení. Přihodíme také nějaké to nářadí pro šikovné ručičky.

Zásilky z Číny

Vzhledem k situaci, které čelí celý svět, se internetem šíří i spousta nepravd. Jednou z nich je, že Česká pošta nedoručuje zásilky ze zahraničí, respektive z našich oblíbených e-shopů. Není to ale pravda. Skutečnost je taková, že na naší straně je vše v podstatě stejné jako vždy. Na straně Číny je situace taková, že balíčky pro export do naší a dalších zemí budou opožděny z důvodů větší kontroly na třídících centrech, menších kapacit pracovníků kvůli karanténám a uzavřením některých leteckých a lodních přepravců, kteří naše balíčky dováží k nám. Oficiální vyjádření České pošty naleznete na jejich stránkách.

Top tip: Xiaomi Mi TV Stick

K novému multimediálnímu televiznímu zařízení od Xiaomi jsme toho i my napsali už celkem hodně. A to ještě ani oficiálně nevyrazilo na globální trh. I přesto už je k dostání v zahraničních e-shopech, díky čemuž máme také přehled o specifikacích. Prostředník mezi HDMI vstupem v televizi a světem online možností nabízí přenos s FullHD rozlišením, prostorový Dolby zvuk a také zabudovaného Google Asistenta. Běží na Androidu 9 a předinstalovaný je například i Netflix.

Cena: 970 Kč

Modulární LED světlo

Moc hezké osvětlení na stěnu v provedení “včelích” šestiúhelníků. Jednotlivé díly je možné k sobě připínat pomocí magnetických konektorů, díky čemuž se dají stavět libovolné kombinace. Každý modul má v sobě proximity senzor, takže se dá světlo zapínat i vypínat pouhým přiblížením ruky. Teplota bílé je 4000K – 5000K a svítivost 80 lumenů. Nejde přitom o žádné prcky, délka jedné hrany modulu má 6 centimetrů. Vybíráme balíček s pěti moduly, ale na výběr je jich mnohem víc.

Cena: 650 Kč (5 modulů)

Miska na dobroty s drážkou pro telefon

Velmi jednoduché a velmi, velmi levné. Miska z plastu má dvě patra pro libovolné pochutiny a v horní části také drážku pro položení telefonu. Něco pro fanoušky mlsání v křesle či v posteli při sledování mobilního displeje. Vtipné je, že celková cena je z velké většiny tvořena poštovným. Samotná miska vyjde na třináct korun, takže doporučujeme objednat jich v rámci efektivity hromadu a rozdat je třeba kamarádům.

Cena: 70 Kč

Designové digitální 3D hodiny

Dají se namontovat na zeď i položit na stůl. Maj několik úrovní jasu, který můžete nechat reagovat i automaticky na okolní světlo. Rozměry hodin jsou 24 x 9 x 4 cm a patří tak k těm větším, které jsou s tímto designem v e-shopech k vidění. Napájení probíhá přes USB kabel, ale při odpojení umí udržet nastavení vložená baterie.

Cena: 280 Kč

Sada šroubováků (Xiaomi) Mijia Wiha

Možná se vám bude zdát cena vysoká, ale vězte, že jde o velmi kvalitní šroubovák s 24 nástavci z odolné S2 oceli. Produkt z rodiny Mijia je v tomto případě výsledkem spolupráce s německou nástrojářskou firmou Wiha. Kryt celé sady je vyroben z hliníku, takže rozhodně něco vydrží. Za dalších cca 55 korun si můžete přiobjednat i podložku.

Cena: 570 Kč

Extra slevy na mobily v čínských obchodech

Vybíráme zajímavé kousky v dočasných slevách aneb Flash Deals. Ceny produktů jsou porovnávány v několika čínských obchodech a snažíme se tak přinášet smysluplné slevy, po kterých jsou produkty oproti konkurenci opravdu nejlevnější. Pokud byste u něčeho přece jen narazili na nižší cenu jinde, neostýchejte se zmínit o tom v komentářích. Ceny jsou včetně standardního poštovného.

Produkt Sklad Cena
Xiaomi POCO F2 Pro 6/128 GB Čína 11 200 Kč
Honor 20 Pro 8/256 GB Polsko 9 100 Kč
Xiaomi Mi Note 10 Lite 6/128 GB Čína 8 400 Kč
Xiaomi Redmi 9A 2/32 GB Čína 2 400 Kč
Xiaomi Redmi Note 8T 4/64 GB Španělsko 4 200 Kč
Honor 9X 4/128 GB Španělsko 4 800 Kč
Huawei P30 Lite 4/128 GB Španělsko 4 900 Kč

Zaujal vás náš hlavní dnešní tip Xiaomi Mi TV Stick? Nebo něco jiného? Můžete mrknout i na předchozí tipy z minulých týdnů (ceny už ale nemusejí platit):

Koupíte si některou z doporučených věcí?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)