ZTE Mimosa X: Novinka postavená na procesorech NVIDIA

zte_mimosa_x_ico

Společnosti NVIDIA a ZTE dnes oznámily telefon ZTE Mimosa X, první zařízení poháněné procesorem NVIDIATegra s modemem Icera, který NVIDIA získala akvizicí v polovině roku 2011.

“ZTE Mimosa X je vzrušující hned z několika důvodů,” řekl Michael Rayfield, generální ředitel mobilní divize NVIDIA. “Mimosa X je prvním zařízením, ve kterém všechny hlavní procesory pocházejí od firmy NVIDIA.”

Mimosa X bude obsahovat dvoujádrový procesor NVIDIA Tegra 2 s grafickou akcelerací GeForce a modem NVIDIA Icera 450, spojující vynikající propustnost a nízkou spotřebu. Uživatelé tak budou moci počítat s podporou HSPA+ kategorie 18 s maximální teoretickou rychlostí přenosů 28 Mbps, slibující rychlé stahování, dobrou propustnost a pokročilé funkce s nízkou latencí odpovědí sítě.

Operačním systémem bude Android 4.0 Ice Cream Sandwich, k zobrazování a ovládání pak poslouží displej s úhlopříčkou 4,3 palce a rozlišením QHD (960 x 540 bodů). Telefon bude dále vybaven 5MPx fotoaparátem, přední VGA kamerou a 4 GB interní paměti, jež půjde rozšířit o dalších až 32 GB microSD kartami.

ZTE Mimosa X nabídne též multimediální funkce, čítající A2DP, technologii Dolby, DLNA kompatibilitu pro snadné sdílení obsahu, záznam a přehrávání HD videa, dvojici mikrofonů a vestavěný gyroskop.

Prodej bude zahájen ve druhém čtvrtletí tohoto roku, přičemž smartphone míří na střední segment trhu, čemuž patrně bude odpovídat i cena, která zatím nebyla zveřejněna. Server Android and Me ale spekuluje, že konečná suma by nemusela převýšit 200 amerických dolarů (cca 3 700 Kč).

Zdroje: Droid Life, Android Police, Android and Me, Android Central, Android Phone Fans a tisková zpráva ZTE.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)