Fitbit investuje do budoucnosti. Zaměří se na moderní zdravotnictví

fitbit zdravotnictvi investice

Fitbit je známý svými chytrými náramky a hodinkami, které jsou zaměřené na fitness a sportování. Nyní společnost poprvé investovala, a to do startupu Sano, který se zaměřuje na měření cukru krvi. Jde o součást budoucích plánů Fitbitu, kdy se chtějí více zaměřit na zdravotnictví, jak prozradil šéf společnosti.

Fitbit se začíná zaměřovat na moderní zdravotnictví

Startup Sano byl založen v roce 2011. Od té doby pracují na speciálním senzoru, který pozná hladinu cukru v krvi, senzor je veliký zhruba jako mince. Dostupný ale nebude ještě minimálně jeden rok. Určen má být lidem s cukrovkou typu 1 a typu 2. Plusem má být to, že senzor je levný a také to, že není tak bolestivý než současné alternativy. Měřič bude mít malé jehly.

Například Apple by měl vyvíjet aplikaci pro chytré hodinky, která má také měřit cukr v krvi. Odborníci a doktoři ale tvrdí, že “povrchové” měření bez vpichu nebude tak přesné a spolehlivé, jako měřiče, které využívají jehly.

fitbit ionic

Ohledně investice se rozmluvil i šéf společnosti Fitbit James Park. Podle něj tato investice hraje do karet budoucnosti. A to z toho důvodu, že se více chtějí zaměřit na moderní zdravotnictví. Zmiňuje například speciální monitorovací zařízení, které je spojeno s displejem a nositelnou elektronikou. To vás upozorní, když bude něco “špatně” s vaším tělem.

Park neprozradil, jestli budoucí Fitbit náramky a hodinky budou mít zabudovaný senzor od startupu Sano. Každopádně zaměření na moderní medicínu je jeden ze způsobů, kterým by se mohl Fitbit odlišit od konkurence jako je Apple, Xiaomi nebo Samsung. Právě tato trojice pomalu přebírá místo po Fitbitu v oblasti nositelné elektroniky.

Těšíte se na budoucí Fitbit zařízení?

Zdroj: androidauthority.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)