Xiaomi se stala lídrem v prodeji chytrých telefonů v Číně – porazila Samsung i Apple

xiaomi_ico

Čínského výrobce telefonů Xiaomi jistě nemusíme našim čtenářům představovat – tato značka si i přes relativně nepříliš dobrou dostupnost získala mezi českými zákazníky značnou oblibu především díky zajímavému poměru ceny a výkonu. Na domácím čínském trhu několik let dominoval Samsung, který ovšem získal velice silného konkurenta. Důstojným soupeřem přitom překvapivě není společnost Apple, která nedávno uzavřela dohodu s největším mobilním operátorem China Mobile, ale právě domácí značka Xiaomi.

Xiaomi byla založena v roce 2010, mezi ostatními výrobci mobilů tak patří ke “služebně mladším”. Přesto za krátkou dobu v Číně překonala oblibou nejen americký Apple, ale dokonce i jihokorejský Samsung. Podle vyjádření generálního ředitele plánuje firma v tomto roce prodat čtyřicet milionů smartphonů. Zatímco ve světě jsou nejprodávanějšími modely MI2 a MI3, na domácím trhu si nejlépe vede levný model Red Rice, který, jak tvrdí server ZDNet, se v prosinci loňského roku stal nejprodávanějším mobilním telefonem v Číně.

V nedávné době firma otevřela několik servisních středisek po celé Číně, nicméně největší část prodejů se odehrává přes online obchody. I přesto (nebo možná právě proto) to Xiaomi stačilo, aby se stala lídrem na tomto obrovském trhu.

Zdroje: 4PDA, GizChina.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (22)