Xiaomi vévodí čínskému trhu, prodalo 3x více telefonů než Apple

Xiaomi-Mi4C-teaser-2-729×460

Pro fanoušky čínského mobilního impéria není žádným překvapením, že mu vévodí právě Xiaomi. Čísla však dosáhla rekordních výšin – na domácím trhu Xiaomi s povedenými modely za rozumnou cenu trumfl i Apple – a to hned třikrát.

Xiaomi kraluje Číně, oblibě se těší i u nás

Xiaomi zaujímá dominantní příčku na trhu s chytrými telefony v Číně, která je zároveň trhem vůbec největším. Společnosti se podařilo získat rekordní podíl v hodnotě 26 %. Údaje se týkají letošního dubna – výsledky byly zveřejněny na síti Weibo samotným výkonným ředitelem Lei Jun.

Xiaomi Mi5 - displej

S velkým odstupem se druhé příčky ujímá odnož společnosti Huawei, která cílí zejména na mladší a aktivní věkové kategorie Honor. Jeho podíl činí 15,7 %. Kdybychom však hodnoty sečetli spolu s Huawei, hodnota by se vyšplhala na 23,7 %, což stále nestačí na samotného krále žebříčku. Další v pořadí je překvapivě LeEco (10,5 %), který na trh zavítal teprve před rokem.

Podíl Applu a jeho iPhonů čítá 8,2 %, což je o třetinu méně než Xiaomi. Apple není u čínských uživatelů natolik oblíbený, jako například v USA, kde je podíl Applu na trhu se smartphony podstatně vyšší. Jsme rádi, že se společnosti v domácím zázemí daří a rozvětvení do všech koutů moderní elektroniky si nevybírá daň na kvalitě smartphonů.

Zdroj: gsmarena.com

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)