Xiaomi začíná s testováním MIUI 6 s Androidem 5.0 Lollipop

miui6_ico

V listopadu 2014 hovořil Hugo Barra o plánech společnosti Xiaomi, mimo jiné i o přípravách aktualizací na Android 5.0 Lollipop. Z aktuálního příspěvku v diskuzním fóru MIUI nyní můžeme předpokládat, že již začalo beta testování ROM MIUI 6, jež by měla být postavena právě na poslední verzi Androidu.

Dle informací by se v dohledné době mohli dočkat testovací verze majitelé telefonů Xiaomi Mi 2/S/A, kteří v anglické mutaci fóra získali kredit nad 50 bodů a současně jsou ochotni hlásit zjištěné chyby a problémy. Počet uživatelů, kteří budou zapojeni do testování, je omezen na padesát, přičemž jejich výběr proběhne v pátek 30. ledna.

Otázkou je, proč se beta testování zaměřuje na majitele starších modelů. Jednou z možností je, že se vývojáři hodlají zaměřit na optimalizaci výkonu a na slabších zařízeních jsou případné změny lépe patrné, nicméně v tomto případě se jedná o čirou spekulaci. Pokud ale MIUI 6 poběží plynule a bezchybně na Xiaomi Mi 2, pak téměř jistě bude dobře fungovat i na jiných zařízeních.

Hugo Barra se vyjádřil k aktualizacím MIUI

Hugo Barra se vyjádřil k aktualizacím MIUI

Co mohou majitelé těchto čínských telefonů očekávat od aktualizace s Androidem 5.0 Lollipop? Kromě vylepšení, která se odehrají spíše na pozadí, se jistě mohou těšit i na nové funkce od MIUI, stejně jako na novinky, jež přináší právě Lollipop.

Asi nejzajímavější otázkou bude, jak se autoři vypořádají s novými designovými trendy, ve kterých MIUI šlo do velké míry vlastní cestou. Lze předpokládat, že do značné míry design ve stylu “Material” grafické prostředí MIUI neovlivní. Nasvědčuje tomu i dřívější prohlášení Hugo Barry, podle kterého se Xiaomi usilovně snaží najít rovnováhu mezi stylem MIUI a novým vzhledem Androidu 5.0. Doufejme, že to znamená, že můžeme očekávat “to nejlepší z obou světů”.

Zdroje: Android Authority, MIUI.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)