Vychází aktualizace Gmailu – verze 4.7.2 automaticky načítá obrázky

gmail472ico

Již v prosinci Google naznačil, že v některé z příštích verzí své klientské aplikace Gmail přijde s funkcí automatického načítání obrázků. Tato funkce byla dosud dostupná jen ve webovém rozhraní, s poslední aktualizací ji budou moci využít také uživatelé mobilní aplikace.

Vychází aktualizace Gmailu - verze 4.7.2 automaticky načítá obrázky Vychází aktualizace Gmailu – verze 4.7.2 automaticky načítá obrázky

Aby se zamezilo nežádoucímu sledování příjemců, bude Google obrázky načítat přes vlastní proxy servery, čímž “anonymizuje” koncového uživatele. Zejména odesilatelé komerčních sdělení totiž často ověřovali zobrazení e-mailu vloženým obrázkem načítaným z webového serveru, který měl u každého příjemce odlišný a unikátní parametr. Teoreticky tak bylo velice snadné sledovat, zda příjemce zprávu zobrazil na svém počítači. V případě, že bude Google obrázky přednačítat, nebude odesilatel schopen zjistit, kdy byl obrázek načten uživatelem a kdy pouze proxy serverem.

Načítání obrázků je vypnuto Načítání obrázků je vypnuto

Načítání obrázků je zapnuto Načítání obrázků je zapnuto

Redaktoři serveru Android Police se tradičně “porýpali” ve zdrojových kódech aplikace a našli tam následující:

<string name=”preference_show_images_title”>Images</string>
<string name=”showImages_always”>Always show</string>
<string name=”showImages_askFirst”>Ask before showing</string>
<string name=”always_show_images_teaser_title”>Images Now Showing</string>
<string name=”always_show_images_teaser_description”>”Loading images is now safer, so you’ll automatically see all images within a message when you open it. %1$s.”</string>
<string name=”always_show_images_update_in_settings”>You can update your preferences under %1$s in %2$s.</string>

Protože načítání obrázků ve všech mailech se může v našich končinách výrazně podepsat na objemu přenesených dat, je možné tuto funkci v nastavení vypnout. Dokonce je možné nastavit chování zvlášť pro každý účet.

Nastavení načítání obrázků Nastavení načítání obrázků

Nastavení načítání obrázků Nastavení načítání obrázků

Kromě funkce automatického načítání obrázků přináší Gmail 4.7.2 pravděpodobně také opravy nalezených chyb a vylepšení výkonu.

Aktualizace na nový Gmail je postupně instalována automaticky všem uživatelům, nicméně může trvat, než se dostane i na váš telefon. Pokud nechcete čekat, můžete si stáhnout instalační balíček sami. V takovém případě je ale nutné mít povolenou instalaci aplikací mimo Obchod Play a počítat s potenciálně možnými problémy.

Manuální instalace aktualizace Manuální instalace aktualizace

Manuální instalace aktualizace Manuální instalace aktualizace

Manuální instalace aktualizace Manuální instalace aktualizace

Zdroje: Android Headlines, Android Geeks, Android Authority, XDA Developers.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)