V testech výkonu nepodvádí jen Samsung, ale i HTC, LG či Asus

Samsung-Galaxy-S4-benchmark-04

Minulý týden jsme se opět zaměřili na podvody v testovacích nástrojích, kde figurovala především společnost Samsung se svým přístrojem Note 3. Samsung vpravil do svého přístroje části kódu, které automaticky rozpoznají předem vybrané testovací nástroje a zvýší frekvence procesoru a grafického akcelerátoru pro vyšší skóre. Samsung se k této činnosti nepřiznal a sklidil vlnu kritiky.

Smutnější je ovšem pátrání serveru AnandTech, který zjistil, že Samsung není zdaleka jediný, kdo uměle zvyšuje skóre ve svých testech. Otestovány byly přístroje od HTC, LG, Asusu, Motoroly, Samsungu a objevil se také Shield od Nvidie. A výsledek?

benchmarks

Jak vidíte z tabulky, kromě Motoroly, Shieldu a řady Nexus se v nějakém testu každý přístroj dopouští podvodu a zvyšování frekvencí. Změny se týkají frekvence procesoru, takt grafického akcelerátoru mění pouze Samsung u svého Exynosu Octa a přístroje Galaxy S4.

Celý tento test a zjištění nám dává představu, jak musíme brát všechny podobné testy s rezervou. Je jasné, že dostaneme dobrou představu, jak je přístroj výkonný, ale výsledky se mohou od reality nakonec lišit. A ještě když výrobci takto podvádí.

Co si myslíte o podvádění v benchmarcích?

zdroj: anandtech.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (19)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek