Vývojář aplikace Today Calendar originálně bojuje s piráty

today_calendar_ico

Vývojář populárního kalendáře pro Android Today Calendar Pro Jack Underwood se rozhodl jednat a přijít s unikátním způsobem, jak se vypořádat s piráty, přesněji řečeno jak potrestat uživatele, kteří placenou verzi jeho aplikace používají nelegálně. Celý nápad vznikl na serveru Reddit, kde si autor postěžoval, že 85 % instalací placené varianty připadá na piráty. Jeden ze členů navrhl přidat do aplikace “tématické akce” pro tyto uživatele. Vývojáři se nápad zalíbil a velmi rychle ho implementoval.

Vývojář aplikace Today Calendar originálně bojuje s piráty Vývojář aplikace Today Calendar originálně bojuje s piráty

Uživateli, který si placenou verzi programu nekoupil, se tak v kalendáři budou objevovat náhodné události. Autor sám k tomu uvedl: “Ke dnešnímu dni je míra pirátství placené verze Today Calendar Pro 85%, což je důvod, proč jsme se rozhodli ke kroku, kdy aplikace vytváří náhodně akce spojené s tématem pirátství, pokud zjistí, že se jedná o nelegální kopii.” říká Jack Underwood. Ve schůzkách tak uživatel najde například úkol “Projít se po desce”, což byla v osmnáctém století forma trestu, kdy potrestaný musel přejít po dřevěném prkně nad hladinou moře.

Potrestaný musel přejít po dřevěném prkně nad hladinou moře Potrestaný musel přejít po dřevěném prkně nad hladinou moře

Aplikace Today Calendar Pro přijde na 2,99 dolarů, tedy necelých 90 korun. Autor sice chápe, že mnozí uživatelé prostě chtějí vyzkoušet kalendář bez utrácení peněz, ale pro tyto případy má aplikace bezplatnou verzi s reklamami. Underwood je přesvědčen, že tento krok přiměje uživatele koupit si placenou verzi, nebo alespoň program odinstalovat.

Today Calendar Pro
Today Calendar Pro

Zdroje: 4PDA, Hi-Tech, Android Headlines.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (59)