Menu

Test plodnosti může brzy nahradit chytré zařízení Mira

Neplodnost je stále větším problémem pro ženy i muže. Počít potomka se nedaří stále více párům, ti pak zkouší test plodnosti. Brzy by se ale mohlo přejít na jiný druh kontroly, nazývá se Mira a namísto jednoduchého testu jde o kompletní monitorování a analýzu.

Mira je moderní test plodnosti. Umožní monitorování i analýzu

Testy plodnosti jsou většinou hodně jednoduché a moc informací se z nich nedozvíte. Mira je trochu jiná, už jen tím, že se v průběhu času učí. Sleduje Lutropin, neboli luteinizační hormon, který podporuje tvorbu pohlavních hormonů. Je to stejná metoda, jako se používá u testů plodnosti z drogerií a lékáren. Rozdíl je v digitální čtečce, po vložení hned uvidíte výsledky. Ty se také pošlou přes Bluetooth do vašeho telefonu.

Na trhu už je několik podobných výrobků či aplikací, jako třeba náramek Ava nebo aplikace Glow. Ty ale nejsou tak přesné jako Mira, která monitoruje hladinu LH v moči. Mira je snahou spojit přesnost monitorovacího zařízení se strojovým učením. Díky tomu nabízí personalizované poznatky ohledně plodnosti, které jsou přesnější při každém nahrání dat uživatele.

Mínusem může být cena zařízení. Za chytré monitorování plodnosti zaplatíte 100 dolarů, v přepočtu s DPH tak zhruba 2 700 Kč. Každopádně v budoucnu by se Mira nemusela využívat pouze na testování plodnosti. Výzkumníci již testují tyčinky, se kterými se bude dát testovat z moči například chřipka, alergeny nebo množství vitamínů v těle. To už by vyšší cenu mohlo ospravedlnit. Mohlo by tak jít o základní analýzu lidského těla. Do prodeje by se zařízení mělo dostat za několik měsíců.

Těšíte se na budoucnost digitálního zdravotnictví se zapojením chytrých asistentů a strojového učení?

Zdroj: engadget.com

 

Komentáře

Tomini

Tomini 1

9.1.2018 15:36

Viděl jsme vše…mohu v klidu odejít :D

RSS (komentáře k článku)