Aplikace TerraTime – celý svět jako na dlani

TerraTime

Sledujete rádi mapy a zajímá vás, kde je aktuálně tma a kde světlo? Potřebujete vědět kdy aktuálně zapadá sluníčko v určité oblasti? Pokud ano, tak vám přinášíme tip na aplikaci, která se touto problematikou blíže zabývá. V této recenzi se podíváme na aplikaci TerraTime, která dokáže v mnoha ohledech opravdu příjemně překvapit.

terratime-head

Po úspěšném nainstalování a otevření aplikace TerraTime se ukáže hlavní obrazovka s planetou Země. 3D model naší planety lze samozřejmě přibližovat, oddalovat a také otáčet pomocí prstu či nakláněním vašeho mobilního zařízení. Kromě samotné Země si na tomto modelu můžete všimnout také aktuálního stavu dne/noci. To ale není zdaleka vše, co se zde nachází. Kromě vizuálního zobrazení dne a noci se na modelu dále nachází také aktuální stav oblačnosti na celém světě, stav polárního ledu a umístění Slunce a Měsíce.

Pohled Globe 1

Na vrchní straně obrazovky se nachází několik tlačítek, pomocí kterých se můžete přepínat mezi různými módy zobrazení. Naší planetu si tak můžete zobrazit jako:

  • Globe – základní zobrazení, které se vám ukáže ihned po otevření aplikace. Jedná se o 3D model planety Země, na kterém je viditelný aktuální stav dne a noci, oblačnosti a polárního ledu. Kromě toho si zde můžete prohlédnout hvězdy či umístění Měsíce a Slunce.
  • Map – pokud vás omrzí 3D model Země, tak se můžete přepnout do plochého módu “Map”. Opět si zde budete moci prohlédnout aktuální stav dne a noci, oblačnosti, polárního ledu či umístění Měsíce a Slunce.
  • Clock – tento mód se od ostatních v mnohém odlišuje. Nejedná se o mapové zobrazení planety Země, ale o hodiny, které vám ukážou aktuální čas, čas západu a východu Slunce a Měsíce, délku dne a mnoho dalších zajímavých informací.
  • Compass – tento mód je rozšířením módu “Clock”. Navíc je v ciferníku hodin zobrazen jednoduchý kompas.

Pohled Map

Nastavení TerraTime

Do nastavení se dostanete pomocí ikonky umístěné ve vrchní pravé části obrazovky. V nastavení si budete moci přizpůsobit následující:

  • Globe settings – nastavení živé tapety, orientace, rotace, zobrazení jednotlivých vrstev, prvků v mapě a mnoho dalšího.
  • Clock and compass settings – nastavení typu hodin, orientace, zobrazených vrstev a mnoho dalšího.
  • Map settings – nastavení živé tapety, orientace, vrstev a mnoho dalšího.
  • Interval aktualizace.
  • Nastavení vaší polohy.
  • Mód stahování obrázků.

TerraTime nastavení

Widgety a živé tapety

Pokud vás nebaví neustále otevírat jednotlivé aplikace a vše chcete mít rovnou na očích, tak nemějte obavy. Vývojáři si pro nás totiž připravili velmi hezké widgety a několik živých tapet pro vaší plochu. Widgety jsou dostupné dva – 3D model planety Země a ciferník s informacemi o západu a východu Slunce.

TerraTime widgety

Živé tapety jsou také dvě – první z nich je opět 3D model planety Země, druhá poté plochá mapa.

TerraTime live wallpapers

Cena a dostupnost

Aplikace TerraTime je dostupná v obchodu Google Play, a to za poplatek 57 Kč.

TerraTime Pro World Clock
TerraTime Pro World Clock

Využíváte podobnou aplikaci? Líbí se vám TerraTime?

David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

David je již od mala fanouškem nových technologií. Začátky s telefony se nesly v duchu iPhone 3G. Po představení Galaxy S3 si však našel cestu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)