Telefony, drony, čističky nebo třeba lampičky. Co vše dnes Xiaomi prodává?

co vse xiaomi prodava

Společnost Xiaomi si za poslední roky vybudovala velmi silné postavení mezi mobilními telefony. To už dnes ale není zdaleka jediné, co Xiaomi prodává. Pojďme si trochu přiblížit, na co všechno můžete od tohoto výrobce narazit.

Snaží se Xiaomi přiblížit Samsungu či LG a prodávat všechno?

Začalo to především mobilními telefony. Přidalo se nějaké chytré příslušenství, audio produkty, powerbanky a najednou portfolio čínské společnosti raketově roste. Dnes už sahá do odvětví, které by před několika lety jen těžko někdo odhadoval. Snaží se Xiaomi pokrýt všechny části trhu, jako to dělají největší výrobci elektroniky na světě? Nejspíše ne. Strategie Xiaomi je spíše taková, že se vrhne do zajímavých částí trhu a snaží se vyplnit mezeru. Produkty jsou totiž vždy cenově atraktivní a přitom se skvělou výbavou.

Říkáte si, jak se čínská společnost, které se daří v mobilních telefonech a která je mnohokrát menší než třeba Samsung, může prosadit v jiných segmentech? Jednoduše. Xiaomi povětšinou nestojí za vývojem či výrobou svých produktů, ale hledá menší výrobce a start-upy na domácím trhu. Těm pak nabídne jednoduchou spolupráci – budete pro nás vyrábět své produkty a prodáte jich mnohonásobně více než bez naší značky. Příkladem jsou třeba kamery od YI Technology.

Xiaomi-Mi-4-vs-Samsung-Galaxy-S5-TI

Mobilní telefony – to hlavní, co Xiaomi prodává

I když toho Xiaomi prodává hodně, mobilní telefony jsou stále tím, co společnost proslavilo a tvoří největší bohatství. Tyto čínské telefony jsou dnes symbolem velmi dobrého poměru cena/výkon, navíc disponují vlastním systémem MIUI, který si spousta lidí oblíbila. Popularita v České republice je také velmi dobrá, i když ji stále velmi brzdí chybějící podpora LTE na důležitých frekvencích.

Xiaomi Mi5 - konstrukce, přední strana

Kamery – povedený úder tam, kde to nikdo nečekal

Když Xiaomi přineslo světu domácí IP kamerku, zase takový povyk to nevyvolalo. Na domácím trhu se sice prodávají neuvěřitelným tempem, ale je to zkrátka zboží, které tolik neoslní. Když se však čínský drak pustil do prodeje akční kamery, bylo to o poznání zajímavější. Extrémně nízká cena, slušná výbava a hlavně dobrá kvalita natáčení zajistila obrovský úspěch tohoto produktu – mimochodem i dnes patří tato kamerka v Heurece k jedničce ve své kategorii.

Není to tak dlouho, co jsme se dočkali i pokračování v podobě kamery do auta. Ta podle našich testů dopadla rovněž velmi dobře, jediným problémem je tak čínská lokalizace, která ale bude brzy vyřešena. Ať už do angličtiny či češtiny skrze oficiální distribuci u nás skrze společnost YI Technology. Trojice kamer se tak rychle stala zbožím, které zatápí konkurenci. Možná až překvapivě moc.

Xiaomi-Yi-Dash-Camera-přední strana 3

Powerbanky, sluchátka, reproduktory či třeba NiMH “baterky”

Již zaběhlými produkty jsou powerbanky, které jsme pro vás recenzovali. Opět oblíbený produkt, který si získal i u nás obrovský počet uživatelů. Xiaomi se daří i v audio technice. Řadu Piston jsme pro vás rovněž několikrát testovali a opět zde platí, že mají velmi dobrý poměr cena/výkon, zvláště pak na domácím trhu. O Bluetooth reproduktorech se sice moc nemluví, i tak jich ale Xiaomi nabízí spoustu. Neoficiálně pak v čínských obchodech naleznete dokonce i “tužkové baterie” Ni-MH od Xiaomi. Na oficiálním webu ovšem uvedeny nejsou.

xiaomi piston 2 silikonovy obal předek

Fitness – krokoměry, chytré váhy či měření tlaku

Takovým průkopníkem v oblasti chytrých krokoměrů je pro nás Fitbit, který jsme v redakci nějaký čas sami používali. Pak přišel Mi Band, který Xiaomi prodává s velmi nízkou cenou a hlavně pak skvělou výdrží na jedno nabití. Tento doplněk si rázem našel miliony uživatelů po celém světě, velké oblibě se těší i u nás. Má už svého nástupce a již brzy bude představena nová generace.

Xiaomi doplňuje tento segment i třeba chytrou váhou, kterou lze kombinovat s již zmíněným krokoměrem. Málo kdo již ale tuší, že Xiaomi prodává i třeba iHealth – chytrý měřič tlaku a srdečního tepu. Nebo třeba chytré boty.

Xiaomi-Mi-Band-1S-8

Xiaomi míří do konceptu budoucnosti – chytré domácnosti

Čínská společnost vidí budoucnost v chytré domácnosti, a produktů, které do této vize sedí, je celá řada. Čistička vzduchu, klimatizace, měřič čistoty vody, čistič vody, sledování domácnosti či třeba televize a lampičky. No a třeba i chytrý hrnec na rýži (pokud Xiaomi někdy vstoupí na náš trh, třeba udělají speciální hrnec na guláš). Zkrátka téměř všechny spotřebiče v domácnosti se chystá Xiaomi zapojit do ekosystému chytrých zařízení. Jsme zvědaví, jaká zajímavá zařízení se objeví příště. Zmiňovaný hrnec asi stále vede.

Létající dron či konkurence k Segway

Je to pár dní, co Xiaomi světu představilo svého prvního drona. Vrtulový letoun na sobě nosí kameru a může tedy posloužit pro tvorbu kvalitních záběrů ze vzduchu. Špičkou v oboru je společnost DJI, které se Xiaomi nevyrovná, na druhou stranu zase přineslo cenově dostupný produkt pro všechny. DJI drony jsou výsadou spíše profesionálů, pro které se utratit desítky tisíc vyplatí.

Trochu vtipně ale vypadá Ninebot Mini, který tak trochu konkuruje legendárnímu Segway. A to zas za o poznání nižší cenu.

xiaomi mi drone v akci

Kam to půjde dál?

Odhadnout, s jakým dalším výrobkem Xiaomi přijde, je nemožné. Již nyní totiž Xiaomi prodává produkty, které bychom jen stěží dokázali před lety odhadnout. Proslýchá se, že se brzy dočkáme chytrých hodinek či třeba ultrabooku, což není vůbec nereálné. Spekulace jsou ale mnohdy o dost bláznivější – třeba elektromobil od Xiaomi. No, nechme se překvapit. Začíná to být občas i zábavné sledovat, do jakého segmentu se Xiaomi pustí.

Xiaomi_Mi_IH_Pressure_Rice_Cooker-840x450-752x492

Jak vnímáte společnost Xiaomi? Vlastníte některý produkt?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)