TOPlist

Xiaomi Mi Band 2: Nový fitness náramek se blíží. Co o něm víme? (nejen souhrn spekulací)

Xiaomi-Mi-Band-Pulse-review-photo-03

Fitness náramek od Xiaomi se těší neuvěřitelné oblibě – je levný, funkční a konkurenci drtí výdrží baterie. Již brzy se dočkáme vytouženého pokračování v podobě Xiaomi Mi Band 2. Na co se vlastně můžeme těšit?

Design unikl již několikrát. Novinkou bude displej

Na fitness náramku toho výrobci moc nevymyslí, nová generace Xiaomi Mi Band 2 se však od svých předchůdců bude lišit značně. Trojici LED totiž vystřídá displej, který ihned prozradí nejdůležitější informace. Jelikož se Xiaomi snaží udržet dlouhou výdrž baterie, jedná se pouze o jednobarevný a úsporný displej. I tak je to ale pro všechny příznivce dobrá zpráva, displej u krokoměru Xiaomi Mi Band totiž opravdu někdy chybí. A jak bude náramek Xiaomi Mi Band 2 vypadat? To prozradily fotografie přímo od CEO společnosti.

Výdrž baterie opět ukázková

Nejen naše recenze dokázaly, že hlavní předností fitness náramků od Xiaomi je dlouhá výdrž, která překračuje měsíc. U druhého modelu by tomu nemělo být jinak. Kromě tipů a spekulací se nám dostalo ještě jednoho důkazu. Možná to nebyl ani záměr, ale výdrž baterie prozradil Hugo Barra, mimochodem bývalý zaměstnanec Googlu, který ve videu „rozbaloval“ nově představeného drona.

V živém přenosu se jej jeden z pozorovatelů skrze chat zeptal, jak dlouho vydrží Xiaomi Mi Band 2, který má na ruce, na jedno nabití. Barra bez rozmyšlení sdělil všem sledujícím, že jej má na ruce měsíc a ještě nabíjet nemusel. A že se dočkáme podobné výdrže jako u předchozích generací. Byl to úmysl prozradit takovou informaci? To už se asi nedozvíme, ale jsme za ni rádi.

xiaomi mi band2 charging

Krokoměr, aplikace a senzor srdečního tepu

S čím rozhodně můžeme počítat, je měření kroků a mobilní aplikace. Uniklé fotografii rovněž potvrzují přítomnost senzoru srdečního tepu. Ten se sice v úplně první generaci krokoměru Xiaomi Mi Band neobjevil, dostal jej však nástupce Mi Band 1S. A to bylo vlastně jediné velké vylepšení. Vtipně se může zdát funkce, která umožní proměnit Xiaomi Mi Band 2 ve vodítko pro drona od Xiaomi. Ten zkrátka bude následovat vaše zápěstí a natáčet vás. O jiných funkcích Xiaomi mlčí, ale tipnuli bychom třeba ještě upozornění na příchozí notifikace či chytrý budík.

Xiaomi-Mi-Band-2-640x403

Xiaomi Mi Band 2 přijde již příští týden

Čínská společnost se s datem představení netají – Xiaomi Mi Band 2 bude představen 2. června, tedy příští týden ve čtvrtek. Na domácí trh by se pak měl dostat o 5 dní později a je jasné, že zpočátku si jej skutečně užijí pouze čínští uživatelé. Je ale stejně tak jasné, že se do Evropy dostane skrze neoficiální distribuci později.

Cena sice stále nebyla zveřejněna, některé zprávy ale naznačují, že by se neměla výrazně lišit od ceny první generace při jejím představení. Opět by se tak Xiaomi Mi Band 2 mohl stát žhavým a lákavým zbožím. Pokud vše klapne, zachoval by si vlastnosti prvních modelů a přidal displej. Jestli se to ale povede, si budeme muset ještě nějaký ten čas počkat.

Připravili jsme pro vás ale i recenzi na Xiaomi Mi Band 3

Těšíte se na nový Xiaomi Mi Band 2? Máte první generaci a jste s ni spokojeni?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)