Menu

Xiaomi Mi Band 2: Nový fitness náramek se blíží. Co o něm víme? (nejen souhrn spekulací)

Fitness náramek od Xiaomi se těší neuvěřitelné oblibě – je levný, funkční a konkurenci drtí výdrží baterie. Již brzy se dočkáme vytouženého pokračování v podobě Xiaomi Mi Band 2. Na co se vlastně můžeme těšit?

Design unikl již několikrát. Novinkou bude displej

Na fitness náramku toho výrobci moc nevymyslí, nová generace Xiaomi Mi Band 2 se však od svých předchůdců bude lišit značně. Trojici LED totiž vystřídá displej, který ihned prozradí nejdůležitější informace. Jelikož se Xiaomi snaží udržet dlouhou výdrž baterie, jedná se pouze o jednobarevný a úsporný displej. I tak je to ale pro všechny příznivce dobrá zpráva, displej u krokoměru Xiaomi Mi Band totiž opravdu někdy chybí. A jak bude náramek Xiaomi Mi Band 2 vypadat? To prozradily fotografie přímo od CEO společnosti.

Výdrž baterie opět ukázková

Nejen naše recenze dokázaly, že hlavní předností fitness náramků od Xiaomi je dlouhá výdrž, která překračuje měsíc. U druhého modelu by tomu nemělo být jinak. Kromě tipů a spekulací se nám dostalo ještě jednoho důkazu. Možná to nebyl ani záměr, ale výdrž baterie prozradil Hugo Barra, mimochodem bývalý zaměstnanec Googlu, který ve videu “rozbaloval” nově představeného drona.

V živém přenosu se jej jeden z pozorovatelů skrze chat zeptal, jak dlouho vydrží Xiaomi Mi Band 2, který má na ruce, na jedno nabití. Barra bez rozmyšlení sdělil všem sledujícím, že jej má na ruce měsíc a ještě nabíjet nemusel. A že se dočkáme podobné výdrže jako u předchozích generací. Byl to úmysl prozradit takovou informaci? To už se asi nedozvíme, ale jsme za ni rádi.

xiaomi mi band2 charging

Krokoměr, aplikace a senzor srdečního tepu

S čím rozhodně můžeme počítat, je měření kroků a mobilní aplikace. Uniklé fotografii rovněž potvrzují přítomnost senzoru srdečního tepu. Ten se sice v úplně první generaci krokoměru Xiaomi Mi Band neobjevil, dostal jej však nástupce Mi Band 1S. A to bylo vlastně jediné velké vylepšení. Vtipně se může zdát funkce, která umožní proměnit Xiaomi Mi Band 2 ve vodítko pro drona od Xiaomi. Ten zkrátka bude následovat vaše zápěstí a natáčet vás. O jiných funkcích Xiaomi mlčí, ale tipnuli bychom třeba ještě upozornění na příchozí notifikace či chytrý budík.

Xiaomi-Mi-Band-2-640x403

Xiaomi Mi Band 2 přijde již příští týden

Čínská společnost se s datem představení netají – Xiaomi Mi Band 2 bude představen 2. června, tedy příští týden ve čtvrtek. Na domácí trh by se pak měl dostat o 5 dní později a je jasné, že zpočátku si jej skutečně užijí pouze čínští uživatelé. Je ale stejně tak jasné, že se do Evropy dostane skrze neoficiální distribuci později.

Cena sice stále nebyla zveřejněna, některé zprávy ale naznačují, že by se neměla výrazně lišit od ceny první generace při jejím představení. Opět by se tak Xiaomi Mi Band 2 mohl stát žhavým a lákavým zbožím. Pokud vše klapne, zachoval by si vlastnosti prvních modelů a přidal displej. Jestli se to ale povede, si budeme muset ještě nějaký ten čas počkat.

Připravili jsme pro vás ale i recenzi na Xiaomi Mi Band 3

Těšíte se na nový Xiaomi Mi Band 2? Máte první generaci a jste s ni spokojeni?

 

Komentáře

Rymocze

Adam Rymarczyk -1

z aplikace
27.5.2016 12:05

Musim hned objednat, jelikož muj prvni je 1S a ten nema barevne dioidy tak tenhle bude to prave co hledam :)

Zdenpok 20

Zdenpok 20 0

z aplikace
27.5.2016 12:41

Myslím, že to ovládání dronu se nepotvrdilo…

pehe

z aplikace
27.5.2016 13:01

Víte někdo kde by se dal objednat z cizích eshopu? U nás v ČR ani omylem. Manželka mi ho S1 dopřala k vánocům:-) , ale když jsem zjistil kolim za něj u nás dala tak jsem mohl mít dva a ještě náhradní náramky :-) :-) :-) ale ježíškovi se vynadat nedá….. Díky za tip prosím😄😏😄😑😪😏😄

Soucek

soucek 0

z aplikace
27.5.2016 14:02

Zkus aliexpres, cinsky obchod, zatim s tim mam dobre zkusenosti naramek jsem tam objednal (S1) za par korun…

p@p@ t.

z aplikace
27.5.2016 14:14

Mám 1S a zrovna dnes jsem po 14 dnech na 11% dobíjel (příprava na víkend). I to je dobrá hodnota, řekl bych. A na dvojku jsem celkem zvědav.

Zdenpok 20

Zdenpok 20 0

z aplikace
27.5.2016 15:21

Aliexpress není obchod, ale čínské “aukro” Takže pozor na padělky. Ověřené obchody jsou třeba Gearbest nebo Tinydeal.

Fan Da

z aplikace
27.5.2016 17:05

mam 1s a vydrz mam na nabiti kolem 50 dnu. jsem zvedav na dvojku

Game

z aplikace
27.5.2016 17:08

Osobně sem kupoval na gearbest Xiaomi MiBand 1S za příjemných 14,11€ tak uvidíme kolik budou chtít za tenhle nový :)

David1975

27.5.2016 18:43

Aliexpress je v pohodě, už jsem tam nakoupil miband1 pro celou rodinu a s padelkama jsem se nesetkal.

Mis012

z aplikace
27.5.2016 21:02

Já bych ocenil něco s podobnou výdrží a gps trackingem.

BladeCZE

z aplikace
27.5.2016 23:39

Ten display se fakt hodí… A uvidíme co s ním pak udělá neoficiální aplikace :-)

nosac

z aplikace
29.5.2016 19:28

Mis012: na to zapomeň.

Rapon

rapon 0

30.5.2016 11:08

Až bude, tak do toho určitě půjdu. Používal jsem několik let Fitbit Charge a pak jen tak pro srandu vyzkoušel vedle něj S1 a jediné co mi na něm schází jsou hodiny. Takže S2 je jasná volba. Jinak ve všech aspektech (praktický úhel pohledu) musím říct, že S1 nad Fitbitem vede:
+ výdrž baterie
+ vodotěsnost
+ možnost nastavit notifikace na jednotlivá telef. čísla a aplikace
+ příjemnější buzení
+ senzor tepu

Ano, najdou se drobnosti, ale zcela nezásadní.

RSS (komentáře k článku)