Menu

Fitness náramek Xiaomi MiBand 1S: Druhorozený sporťák z Číny (recenze)

Řadíte se mezi sportovce nebo jen chcete denně monitorovat svůj pohyb a spánek? Nebaví vás nabíjet co pár dní? Pak by mohl být pro vás ideální volbou fitness náramek Xiaomi MiBand 1S, který jsme si dnes otestovali.

Xiaomi je čínským výrobcem veškeré spotřební elektroniky. Ještě před pár lety jsme pod touto značkou znali jen smartphony, které nebylo snadné pořídit, ale dnes je situace jiná. Xiaomi sice stále neprodává v Evropě oficiálně, ale různých překupníků je plno. Na druhou stranu máme dnes přístup k různým jiným výrobkům Xioami, jako jsou například outdoorové kamery, routery, čističe vzduchu nebo chytré fitness náramky. Prvním z takových náramků byl Xiaomi MiBand, který jsme pro vás již před více než rokem otestovali. Nyní Xiaomi prodává druhou generaci tohoto chytrého náramku, Xiaomi MiBand 1S, a jemu jsme se na zoubek podívali také.

Obsah recenze

Krabička z kartonu a český návod

Xiaomi MiBand 1S - obsah balení

 

Xiaomi svůj chytrý náramek zabalilo stejně, jako to má ve zvyku již několik let – do kartonové krabičky. Ta se sice nijak netají recyklovanou formou papíru, ale rozhodně ji to neubírá na stylu. Krabička je složená ze dvou do sebe zapadajících polovin, přičemž ta vrchní je jen víčko. Po jeho sejmutí uvidíme tobolku s elektronikou, která je největším cílem našeho zájmu.

Po odklopení nejvyššího patra můžeme vidět na dně krabičky černý řemínek, do kterého se elektronická tobolka umístí. Na samém dně pak leží návod v čínštině, který asi nikdo ani otevírat nebude. V samostatném malém chlívečku v krabičce ještě najdeme nabíjecí konektor. Spolu s krabičkou nám ale v balení do redakce přišel i český manuál, pravděpodobně vyrobený prodejcem, což velice oceňujeme, a to hned ze dvou důvodů. Za prvé se tak dozvíte, jak co funguje a nemusíte to “Googlit”, a za druhé je na papíře QR kód, odkazující na počeštěnou verzi doprovodné aplikace.

Stejný vzhled, jen drobné změny

Xiaomi MiBand 1S se svým vzhledem od svého předchůdce příliš nevzdálil. Na první pohled je náramek v podstatě totožný. To tedy znamená, že celý náramek je složen z běžného silikonového řemínku a elektronické tobolky. Ta je v každém barevném provedení stejná, tedy matně stříbrná. Na její vrchní straně nalezneme tři indikační LED diody, opět stejně jako tomu bylo u předchůdce.

Xiaomi MiBand 1S - zepředu první LED nakloněné

 

Náramek je označen normou IP67, takže je prachuvzdorný a vodotěsný do hloubky 1m po dobu až 30 minut. Jediná elektronika, která z tobolky samotné kouká ven, jsou dva nabíjecí piny, které jsou ale během používání schovány v náramku a jsou dobře utěsněny. Nabíjení elektroniky je pak řešeno v podstatě stejně jako u předchozího modelu. Z náramku je třeba elektronickou tobolku vyloupnout a zasunout ji do konektoru dodávaného v balení. Ten už můžete strčit do libovolné USB nabíječky nebo třeba do počítače.

Xiaomi MiBand 1S - dva čudliky

 

Zapínací mechanismus je stejně jako u předchůdce stále jednoduchý a rychlý, ale zde je již vidět drobný posun vpřed (přestože na první pohled se zdá stejný). Zapnutí je poměrně pevné a ve spánku nebo při zadrhnutí náramkem o nějaký předmět prostě rozepnutí nehrozilo. Naopak pokud jsme chtěli náramek sami sundat, nebyla s tím žádná obtíž a stačilo jednoduše trochu více zatáhnout.

Xiaomi MiBand 1S - zapínání

 

A jak je na tom pohodlí? Chvilku nám trvalo, než jsme si zvykli. Přeci jen nejde o běžný náramek, ale takový, jenž je ve své hlavní části tvrdý a rovný. Pokud tedy náramek trochu více utáhnete, ucítíte, jak tobolka tlačí do ruky nerovnoměrně, a to může být nepohodlné. Na druhou stranu je ale nutno dodat, že stačil jediný den a zvykli jsme si.

Zbytek testu jsme už neměli větší problémy s pohodlím. Snad jen v případě, kdy jsme zkusili náramek trochu znatelněji povolit a nosit ho na ruce volný. V tu chvíli si dostavil stejně nepohodlný efekt, ale tentokrát se kolem zápěstí otáčel. Nemusíme ale asi zmiňovat, že pro správnou funkčnost by náramek neměl být příliš volný.

Fotogalerie

Připojí se, ale nemusí se udržet

Xiaomi MiBand 1S se opět stejně jako jeho předchůdce nedokáže spojit s počítačem skrze USB konektor. Ten je tedy opravdu jen nabíjecí. Dokáže se ale spárovat s každým Android ve verzi 4.4 a vyšším. Tuto verzi Androida pak vyžaduje hlavně samotná aplikace MiFit, jenž je pro spárování nutná.

Náramek samotný toho zrovna příliš nedokáže. Nemusí být sice neustále v dosahu mobilu, ale bez něj pak žádná data nezískáte. Xiaomi MiBand 1S má zabudovanou malou vnitřní paměť, která si uchovává nasbíraná data o vaší fyzické aktivitě. Ta se ovšem po úspěšné synchronizaci ztratí a paměť se začíná plnit daty novými.

Xiaomi MiBand 1S - tobolka 2

 

Během testu jsme pak zaznamenali jeden problém, který souvisí s aplikací, konektivitou a Androidem 6.0. Aplikace MiFit není pro Android 6.0 navrhována a neumí se tedy poprat s úsporným režimem Doze, který tak bude spojení mezi telefonem a náramkem neustále přerušovat. Jak již bylo řečeno, ani to tolik nevadí, protože si náramek nasbíraná data ukládá.

Během testu se nám ale jednou stalo, že se odpojený náramek nechtěl znovu připojit, aplikace ho stále nemohla nalézt a tak jsme museli náramek nadobro odpojit a znovu spárovat. Na to reagoval okamžitě a vše začalo fungovat, jenže při úplném odpojení a novém spárování přijde náramek o všechna nasbíraná data, takže můžete přijít třeba o celý den aktivit.

 

Baterie a výdrž

To, co je na náramku absolutně skvělé, je jeho výdrž na jediné nabití. Oproti jiným náramkům a hodinkám, které vydrží fungovat zhruba v rozsahu jednoho dne až týdne, nabídne Xiaomi MiBand 1S více než měsíční výdrž. Po týdenním testu, kdy jsme náramek ani náhodou nešetřili, nám ukazatel stavu baterie hlásil 80 %. A to jsme se fakt snažili mu dát zabrat.

Náramek pracoval ve dnech, kdy měřil kroky, párkrát nás test donutil si zaběhat, pracoval po nocích, kdy měřil spánkovou aktivitu a zařizoval ranní probuzení tichým budíkem. Pokud vezmeme v potaz, že během náročného pracovního týdne spotřeboval náramek pouhých 20 % baterie, znamená to, že by takovýchto týdnů vydržel nejméně pět. A kdybychom ho šetřili, možná bychom se dostali ještě dál.

Aplikace MiFit

Staré známé prostředí

Aplikace, která se stará jak o konektivitu, tak o celkovou správu vaší fyzické aktivity a náramku samotného, vychází z původní aplikace MiBand. Nyní se jmenuje MiFit a novinkou je i to, že ji konečně můžete najít v Obchodě Play. Tam ale seženete pouze anglickou verzi. Pokud byste měli zájem o českou, samozřejmě není problém. Pro ni již ale budete muset povolit instalaci z jiných zdrojů a stáhnout si soubor APK z webu překladatelské komunity.

Prostředí je velmi jednoduché a svižné. Hned úvodní obrazovka aplikace vám v horní části prozradí, kolik máte za sebou ušlých kroků. Kruhová grafika pak ukazuje, kolik procent z nastavení denního cíle jste již dosáhli. Spodní část pak ukáže vaši aktivitu v časových bodech a spálených kaloriích. Zajímavé také je, že spálené kalorie dokáže aplikace přirovnat k porci nějakého jídla, takže alespoň od oka víte, zda jste už spálili dost, aby se na vás neprojevila pizza, kterou jste měli k obědu.

“Swajpováním” do stran se v aplikaci přepíná mezi zobrazením statistik režimů. Uprostřed je výchozí režim pro měření kroků, vlevo je zobrazení režimu měření spánkové aktivity, vpravo pak naleznete svou nastavenou hmotnost. Právě pravá stránka pak funguje nejlépe ve spojení s chytrou váhou od Xiaomi, tu jsme bohužel k dispozici neměli a museli jsme se tedy spolehnout na ruční zadání hmotnosti.

Srdeční tep

Novinkou, která je pro novou generaci náramku stěžejní, je senzor srdečního tepu. Ten je za běžných okolností vypnutý a tep vám změří na vyžádání. Tuto možnost najdete v trojtečkovém menu v pravém horním rohu. Nejprve vám aplikace poví, jak máte umístit svou ruku, a měření může začít. Výsledky se zdají být přesné a odpovídají reálnému stavu srdeční činnosti – i tak by ale měly sloužit spíše jen jako orientační údaj a nespoléhat na ně 100%.

Pokud ale hledáte zařízení, které umí snímat srdeční tep kontinuálně, ještě nikam neodcházejte. Xiaomi MiBand 1S to umí, jen tuto možnost nevyužívá pořád, ale jen tehdy, kdy je opravdu zapotřebí. Tedy například při sportování. V aplikaci si můžete nastavit limity pro srdeční tep, přičemž pokud dojde k jeho překročení například za běhu, náramek vás na to upozorní a vy můžete v klidu snížit tempo nebo se zastavit a vydýchat.

Vstávání potichu, ale důrazně

Xiaomi MiBand 1S v kombinaci s aplikací dokáže mnoho věcí. Jednou z nich pak je inteligentní budík, který využívá vibračního motorku v náramku. V aplikaci si stačí nastavit čas, kdy máte být vzbuzeni, a náramek se už postará o zbytek. Náramek zatím během vašeho spánku měří vaši spánkovou aktivitu, a pokud získaná data svědčí o tom, že bude vhodnější (a především pro vás příjemnější) vás vzbudit například o půl hodiny dříve, stane se tak.

V aplikaci si ale můžete nastavit rozmezí pro maximální časový rozdíl mezi nastaveným časem buzení a chytrým buzením. Samotné buzení je pak docela efektivní. Vibrace jsou dostatečně silné, aby vzbudily i tvrdě spícího člověka, ale nahlas není nic slyšet, takže nevzbudíte nikoho kolem sebe.

Xiaomi MiBand 1S - inteligentní budík

Upozornění na hovory a notifikace

Podobně jako jsme zvyklí, že nám chytré hodinky oznámí hovor nebo notifikaci, oznámí je i Xiaomi MiBand 1s. V aplikaci si můžete nastavit, zda bude náramek při zvonění telefonu vibrovat nebo ne. Také si můžete nastavit, zda bude náramek vibrovat v případě příchozí notifikace z dalších aplikací. Tady si ale dovolíme zmínit jedno velké “ALE”.

Vše se řídí doprovodnou aplikací, a jak jsme již na výše zmínili, můžete si ji stáhnout počeštěnou. K dispozici jsou ale dvě verze. Novější, která umí pracovat jen s notifikacemi trojice vámi vybraných aplikací, a starší, která umí pracovat s notifikacemi všech aplikací. Je tedy otázkou, zda chcete jako uživatel používat aktuální aplikaci nebo poněkud zastaralou. V našem případě jsme používali tu novější, protože starší nebyla kompatibilní s používaným smartphonem a nemohli jsme ji tak vyzkoušet.

Další možností je sáhnout po další aplikaci – například české Mi Band Tools, díky které lze nastavit notifikaci detailněji. Tedy nejen pomocí vibrací, ale i odlišnou barvu LED diod pro vybrané aplikace apod.

Tools & Mi Band
Tools & Mi Band
Price: CZK 79.99

Odemykání displeje bez hesla či gesta

Xiaomi MiBand 1S umožní ve spolupráci s Androidem 5.0 a vyšším využít automatické odemykání displeje telefonu. Stejně jako většinu Bluetooth zařízení můžete náramek nastavit jako důvěryhodné zařízení, a v případě, že je připojený, tak nemusíte zadávat heslo, gesto nebo PIN pro odemknutí obrazovky. Jednoduché, ale funkční. Ještě lépe by to fungovalo, pokud by byla aplikace optimalizovaná pro režim Doze, který náramek často odpojoval, a gesto jsme tedy museli zadávat poměrně často.

Xiaomi MiBand 1S - automatické odemknutí zařízení

Přesnost měření

Aplikace neumožňuje žádné nastavení průměrné délky kroku, ani žádné podobné údaje. Krok se tedy pravděpodobně vypočítává odhadem podle zadané výšky uživatele. To způsobuje, že měření ušlé vzdálenosti není úplně přesné. Jako přibližný odhad je ale výsledek dostatečný a ve většině případů se v rámci celého dne nelišil o více než několik set metrů. Dalším problémem je fakt, že se kroky počítají pomocí akcelerometru, což způsobí, že náramek vyhodnotí jako krok i pohyby, které můžete dělat v sedě pouze rukou. Například při posezení u piva s pár přáteli přibylo na krokoměru okolo stovky kroků, přičemž jsme se během hodiny nehnuli z místa (trochu to svádí nosit MiBand převážně do hospody, že? :)).

Přesnost měření kroků jsme se tedy rozhodli otestovat podrobně. Jako měřícího konkurenta jsme pořídili klasický sportovní krokoměr, který měří opravdové kroky mechanicky. Zatímco krokoměr zobrazil po necelých pěti hodinách necelých 8000 kroků, Xiaomi MiBand 1S již o necelou hodinu dříve upozorňoval, že máme splněný denní limit, tedy 10000 kroků.

Jelikož byl rozdíl poměrně markantní, následující den jsme nasadili procházkové tempo znovu, ale ke krokoměru přibyly chytré hodinky. Zatímco krokoměr ukázal po celém odpoledni  11980 kroků, Xiaomi MiBand 1S opět navyšoval skóre, tentokrát na 15231. Chytré hodinky ukázaly ve stejnou dobu hodnotu 12244, což je stále značně méně, než v případě náramku. Náramek nám tedy značně nadržoval, pravděpodobně díky dalším pohybům, které mylně vyhodnotil jako kroky.

No a když už jsme zmínili před pár řádky denní cíl, tak ten můžete odhadem sledovat i bez aplikace. Chvíli nám trvalo, než jsme přišli jak na to, ale nakonec jsme s pomocí několika diskusních fór řešení našli. Zkoušeli jsme na náramek klepat, ťukat, swajpovat ze všech stran, v různých rytmech, ale nic. Až obyčejné gesto celou rukou, jako byste se chtěli na náramek podívat jako na hodinky, rozsvítí drobné LED diody na náramku. Každá z LED diod značí jednu třetinu celodenního cíle.

Náramek umí měřit i spánek, a to zcela automaticky. Není tedy nutné nic zapínat ani nastavovat. Pro ověření přesnosti měření jsme použili aplikaci Sleep as Android, protože spát s hodinkami na jedné ruce a náramkem na druhé se prostě nedalo. Výsledky měření spánku ale byly překvapivě přesné. Spánkové fáze odhadlo měření náramku na výbornou.

 

Kdy, kde a za kolik?

Náramek není na trhu zrovna žhavou novinkou, a tak jeho pořizovací cena již poněkud spadla. V současnosti není problém ani s dostupností u nás. Cena u českých prodejců začíná na 680 Kč, což je sice o něco více než za původní model, ale stále se jedná o velmi příznivou cenu, kterou si může dovolit zaplatit opravdu každý, kdo o svou fyzičku chce dbát, byť jen nárazově.

Graf ceny produktu Xiaomi MiBand 1S poskytuje server Heureka.cz

XiaomiMiBand1S – katalog

Xiaomi MiBand 1S

7.5
  • Displej Indikační diody
  • Hmotnost 5,5 g
  • Senzory Akcelerometr
  • Konektivita Properitární
  • Úložiště Není
  • Baterie Li-Po 45 mAh, > 30 dní

Resumé

Xiaomi MiBand 1S si od nás odnáší celkem solidní výsledek, protože jsme s náramkem byli spokojeni ve většině ohledů. Ano, má pár chybiček na kráse, které by mohly být skryté nebo odstraněné. Co je ale bez chyby? To, že aplikace není optimalizovaná pro Doze režim, není chyba náramku, ale doprovodné aplikace, která je společná i pro další fitness příslušenství od tohoto výrobce. A že přidává ušlé kroky? Je možné, že kdybychom náramek nosili jen na sportovní aktivity, které bychom chtěli měřit, byly by výsledky mnohem přesnější. V celodenní zátěži se výsledky poměrně snadno zkreslují jinými pohyby, a tak dochází k nadržování.

Abychom ale nemluvili jen o problémech, se kterými se náramek potýká (a že jich je opravdu málo), podívejme se třeba na skvělou výdrž baterie, která na jedno nabití vydrží i déle než měsíc. Na skvělé úrovni je i měření spánkové aktivity, náramek vás může upozorňovat na notifikace či příchozí hovory a všechny tyto vlastnosti umocňuje velice příjemná cenovka startující v současnosti na 680 Kč.

Recenzi na Xiaomi Mi Band 3 najdete v tomto článku

Klady

+ Výdrž baterie na jedno nabití
+ Upozornění na hovory a další notifikace
+ Příjemná cenovka
+ Prachutěsnost a voděodolnost (IP67)
+ Dobré měření spánkové aktivity
+ Inteligentní budík
+ Senzor srdečního tepu


Zápory

– Náramek připočítává kroky
– Odpojování se od Androidu 6.0
– Dvě odlišné verze aplikace (kterou si vybrat?)

Za zapůjčení děkujeme společnosti Atronic.cz.

 

Komentáře

Ryba_J

Ryba_J 0

z aplikace
7.4.2016 12:23

Mam Samsung Galaxy Note 3 a poridil jsem si predchudce toho naramku. A mel jsem uplne stejny problem s konektivitou. Pri sparovani vse fungovalo, ale po nejake dobe, treba hodina a nebo pres noc konec! Nelze sparovat, data pryc, znovu synchronizovat a pak zase spojeno. Vratil jsem ho. Jinak pokud fungoval, byl spojen, vse super. :-)

Hyndas

7.4.2016 13:43

Jsem hrdým vlastníkem předchozí verzi tohoto náramku a jsem nadmíru spokojený. A nejen já. Pořizoval jsem ho jako vánoční dárek prakticky i ostatním členům rodiny, a ti si ho také nemohou vynachválit. Jinak za sebe, mám náramek napojený na HTC One M8 a od Vánoc se mi ještě nestalo, že bych ho musel odpárovávat, že by byl nefunkční, nekomunikoval, nebo něco takového.
Co se té výdrže týká, nabíjel jsem ho koncem února (tedy v podstatě 2 měsíce v kuse při všech zapnutých funkcích) a sestra dokonce až v půlce března (ta ovšem tedy nepoužívala všechny funkce).
Za sebe nemám náramku co vitknout ;)

gab79

z aplikace
7.4.2016 13:58

To přidávání kroků bych nepovažoval za negativum. Domnívám se, že náramek je určen k měření denní aktivity a proto veškeré pohyby a aktivity přepočítává na kroky. Např. pokud celý den v práci stojím na jednom místě, ale hýbu rukama či dělám manuální práci, tak náramek toto vyhodnotí jako aktivitu a tu konvertuje na kroky. Jinak by neukázal nic, i když aktivita rozhodně byla.

Martin P.

7.4.2016 13:58

Škoda že do něčeho tak malého nejde dát GPSku, která bude solidně fungovat. Tedy problém je s anténou né tak chipem

hPa

7.4.2016 14:29

* Plnohodnotná náhrada oficiální aplikace s několika vychytávkami navíc je https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mc.miband1 (nastavitelné notifikace pro jednotlivé aplikace, průběžné měření tepu,…)
* “Diskrétní” buzení zas tak diskrétní není. Pokud mám ruku na matraci, rozvibruje se celá postel, takže kdokoli je v ní se mnou je okamžitě vzhůru.
* Měření tepu je velice nepřesné. Při opakovaném měření vycházení hned za sebou hodnoty od 60 do 190 ná střídačku náhodně. Leda bych měl velice nepravidelný tep ;-)

Ehec

z aplikace
7.4.2016 15:03

jen mě na něm štve, že když masturbuju, tak to počítá kroky :-D

Jirka2014

z aplikace
7.4.2016 16:33

Všem doporučuji používat aplikaci pro první verzi náramku miband. Mi band Tools od českého vývojáře. Všechno maká jak má různá nastavení prostě paráda.

creator22@gmail.com

7.4.2016 17:06

kde presne sa tieto data z tychto ich zariadeni ukladaju? predpokladam, ze su nejako naviazane na xiaomi account……spominalo sa tu viac aplikacii, nebol problem, ze po prechode na inu nejake data chybali? ja mam napr aj xiaomi vahu ale ta nie je podporovana s aplikaciou co je na google play a musel som si stahovat apku priamo od nich

Abby

7.4.2016 19:23

S tou výdrží to není zase až tak slavné. Mám první verzi náramku a po prvním nabití mi vydržel 60 dnů. Teď, po sedmi měsících používání, vydrží cca 14 dnů.

Jirka2014

z aplikace
7.4.2016 19:42

Abby ano jak píšeš v práci máme ty náramky čtyři , dva mají problém s baterií jako ty a zbývající dva máme náramky úplně v pohodě výdrž 60 dnů jsou kupované všechny zároveň stáří 14 měsíců.

Velflino

Velflino 0

z aplikace
7.4.2016 19:52

Ahoj,je tenhle náramek schopen komunikovat s Endomondem? Zvažuju koupi a tohle bych dost ocenil! Díky!

Abby

z aplikace
7.4.2016 20:34

Jirko, myslíš že by šlo ho kvůli té baterce reklamovat?

Kocka

z aplikace
7.4.2016 22:51

Zdravim, mam podobny dotaz jako Velflino, ale me zajima Strava a jeji sparovani s naramkem. Jestli bych mohl vyuzit mereni tepu z naramku? diky za odpoved.

petr-ape

8.4.2016 9:51

Zajímalo by mě, zda jste pro recenzi měli Miband 1S s barevnými diodami nebo jenom s bílými diodami (1A). Na internetu je docela zmatek mezi tím, zda má 1S barevné nebo jen bílé diody. Pokud jste vydedukoval právně, tak se nejprve prodávala verze s barevnými diodami a poté co Xiaomi udělalo průzkum, ze kterého vyšlo, že většina uživatelů nepoužívá různé barvy, tak vydali “optimalizovanou” verzi pouze s bílými diodami za nižší cenu. U nás v obchodech se to většinou rozlišuje jako verze 1S a 1A, ale v zahraničních obchodech je často těžké se v tom orientovat…

ic

8.4.2016 10:17

Nezkusili jste při testování nosit náramek na noze? Pro ty kteří náramek nevlastní podotýkám, že nejde o žádný vtip v nastavení náramku se volí na jaké části těla ho nosíte a k dispozici jsou 3 volky, pravá ruka, levá ruka a noha. To by mohlo eliminovat ‘hospodký’ problém s připočítáváním kroků v sedě.

Na propojení s Endomondem bych nesázel, sice jsem netestoval, ale v aplikaci zmiňují propojení pouze s Google Fit, které skutečně funguje dobře (informace se přenesou spolehlivě, doplní se tam i spánek, k duplicitám nedochází, akorát nejsou vždy informace nejčerstvější … což souvisí s tím, jak často přenášíte informace z náramku do telefonu). Propojení s Runtasticem jsem zkoušel ale i přes veškerou snahu prostě nejde, asi tedy pouze ten Googlí Fit.

creator22@gmail.com

8.4.2016 10:53

petr-ape: povodna verzia s farebnymi ledkami a updatnuta verzia (1S) s hear rate, ale len bielymi ledkami, ci este nieco ine existuje?

Martin P.

8.4.2016 10:58

Oficiální podporu Eldomonda , Rustaiku, Runkeeperu atd …. to nemá. Spoléhat se na to, že vždy to XDA a spol. někdo vyřeší, je moc naivní.

optimas

z aplikace
8.4.2016 17:56

ic já to zkoušel na nohu a ten řemínek je krátký. Jedině to vyloupnput a strčit do ponožky :)

Jirka2014

z aplikace
9.4.2016 6:53

Abby baterie mají záruku 6 měsíců pokud se nepletu.

Kal_Kal

z aplikace
9.4.2016 18:28

Taky sem si koupil. Po dvou mesicich zacal pri nabijeni zelene blikat a uz se ho nedari sparovat s telefonem. Uz nevim co s tim.

Hurvajs Spejblu

9.4.2016 21:16

S Endomondem jsem to rozchodil, ale až s novější aplikací a miband tools k tomu. Ale zase se pro změnu nedal synchronizovat s Google fit. :-)

Rapon

rapon 0

12.4.2016 14:54

Hurvajs: Mohu požádat o radu, jak náramek spojit s Endomondem? Mám naistalované všechny tři aplikace co o nich píšeš, ale poprosil bych o postup. Díky.

Hurvajs Spejblu

12.4.2016 14:58

Mě to šlo až když jsem v mifit povolil “viditelnost” (teď nevím jak se to tam jmenuje) a v miband tools zapnul nepřetržité měření. Pak šel v Endomondu vyhledat a “spárovat” a naskočila tepovka. Teď ho používá přítelkyně, tak se nemůžu podívat přesně.

Rapon

rapon 0

13.4.2016 11:10

hurvajs: díky. Na první pokus se to nepodařilo, ale ještě popátrám po netu.

Rapon

rapon 0

13.4.2016 11:11

Pořídil jsem si ho a teď ho trochu testuji spolu s Fitbit Charge. Po pár dnech dám nějakou zpětnou vazbu… Kupodivu zatím ukazuje méně kroků než Fitbit, který mám kalibrovaný na délku kroku a otestováno, že měří relativně přesně.

Hurvajs Spejblu

13.4.2016 11:59

Rapon: Návod byl myslím někde na miui fóru.

ic

13.4.2016 13:44

Nějaké porovnání wearables s tím jak přesně měří vzdálenosti by se hodilo. Někde na zahraničním internetu třeba bude i něco k nalezení. Přeci jen je to asi nejdůležitější funkce podobných sport-náramků tak to někdo už testovat musel… snad :D

Rapon

rapon 0

18.4.2016 8:21

hurvajs: už se mi to podařilo vyřešit a mám tepovku v Endomondu. Chtělo to jen novější aplikaci, kde se dá zapnout viditelnost pro ostatní a pak vhodný program, co ji měří nepřetřžitě… Díky

Rapon

rapon 0

18.4.2016 9:15

ic: mohu porovnat s Fitbitem, kde se nastavuje délka kroku. Nosil jsem teď pár dní oba náramky společně, na stejné ruce. 1S nemá nastavení délky kroku a tak to počítá nějak jinak. Prošel jsem denní hodnoty a délka kroku vycházela 0.79 – 0.81m, já jsem si naměřil pro Fitbit 0.75m Po přepočtu kroků z 1S koeficientem pro Fitbit vychází, že 1S proměřůje vzdálenost cca 50m na 1km, což je zanedbatelná odchylka…

Barbucha12

26.4.2016 9:41

Včera jsem šla s náramkem rychlou chůzi. Naměřilo mi to místo 11 km asi jen 6. Čas byl naměřený ale v pořádku. Stalo se to už někomu prosím?

ic

26.4.2016 9:59

@rapon : díky za porování

@Barbucha12 : nic takového jsme zatím nepozoroval, rychlost chůze mi nikdy vzdálenost neovlivnila. Nebylo to například nedokončenou synchronizací, nebo nějaký takový problémek ?

Barbucha12

26.4.2016 10:06

Je pravda, že náramek mám nový a včera to byl můj první výšlap. Docela mě to zamrzelo. Jak mám tedy zkusit nápravu? Zrušit párování a znovu? Nebo je jiné řešení?
Jinak po celý včerejší den mi měřil náramek dobře, dnes i spánek, tepová frekvence v pohodě…jen ten jeden výpadek.
Děkuji za info.

Rapon

rapon 0

26.4.2016 13:20

Jak jsem psal výše, při poměřování s FitBitem se ukázalo, že mění o něco méně, ale stále stejně a v odpovídajícím poměru. Místo 10t jsem si snížil cíl na 8t, chodím pořád stejně a jedu dál.

RSS (komentáře k článku)