Xiaomi opět rozšiřuje portfolio: Mi TV 3 i levný segway

xioami mi tv 3- náhled

Xiaomi už dávno není pouze výrobcem telefonů. Své portfolio natahuje takřka do všech směrů spotřebitelské elektroniky, včetně televizí a i nově dostupných segwayích. Právě představená smart televize s rozlišením 4K a úhlopříčkou úctyhodných 152 cm nahradí stávající model Mi TV 2S a kromě nových funkcích přidá i na ceně.

Xiaomi se snaží zaujmout televizí i segwayem

V pořadí už třetí generace chytrých televizí od čínské společnosti, která se počtem vyrobených telefonů drží hned za Applem a Samsungem, rozšiřuje už tak bohaté portfolio produktů. Ke klasické TV se totiž přidal i Mi TV Bar, který jako spousta jiných zařízení má za úkol transformovat hloupou televizi na tu chytrou. Rozdíl je však v tom, že Mi TV Bar slouží zároveň i jako kvalitní reproduktor se spoustou vstupů pro další zařízení a kabely.

xiaomi mi tv 3 - televize

Samotná televize Mi TV 3 má následující specifikace:

  • Úhlopříčka: 60“ (152 cm), kovový rám i zadní díl
  • Rozlišení: 4K, LG displej
  • Tloušťka: 11,6 mm na nejužším a 36,7 mm na nejširším místě
  • RAM: 3 GB
  • ROM: 8 GB
  • Konektivita: 3x HDMI, 2x USB, VGA, Ethernet, AV, RF, WiFi, Bluetooth
  • Procesor: MStar 6A928 procesor (Cortex – A17 čtyřjádro, 1,4 GHz, Mali-T760 GPU)
xiaomi mi tv 3

Největší inovací je však možnost upgradovat po čase základní desku. Televize se totiž skládá ze dovu samostatných dílů, displeje a právě základní odnímatelné desky. Samotný displej garantuje současnost zhruba deset let, přičemž obnova základní desky pro co největší aktuálnost je doporučena po 18 měsících.

Oproti modelu 2S představenému dříve tohoto roku poněkud poskočila specifikacemi vyvážená cena. Ta se zvedla o 120 dolarů, nová televize tedy stojí v přepočtu 22 748 korun včetně DPH. Distribuce se pro Českou republiku otevřeně neplánuje, chytrou televizi za i tak velmi lákavou cenu bude možné koupit od přeprodejců.

xiaomi mi tv bar

Mi TV Bar promění hloupou televizi

Spolu s televizí Mi TV 3 představilo Xiaomi i Mi TV Bar, který na první pohled vypadá jako přenosný repráček. Ukrývá v sobě však schopnost přeměnit obyčejnou televizi na chytrou a ještě pozvednou kvalitu audia. Prodávat se bude za necelé 4 tisíce a nabídne 2 GB DDR 3 RAM paměti, 8 GB flash paměti a přístup do MIUI TV, což je TV platforma Xiaomi postavená jak jinak než na Androidu.

Další z neočekávaných novinek je dostupný segway pro mladé s názvem Ninebot mini, který by neměl přesáhnout cenou hranici 10 tisíc korun. Kdo ví, s čím nás Xiaomi překvapí příště.

xiaomi nineboot mini

 

Découvrez le gyropode Ninebot Mini !

Découvrez le gyropode Ninebot Mini !

Zdroj: MIUI forum

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)