Menu

Telefon Xiaomi Mi5: Tajný agent z Číny (recenze)

Proč tajný agent? Mi5 je přeci označení britské tajné služby. Dnes se ale podíváme na telefon Xiaomi Mi5 – povedený design, skvělý hardware a mnoho slibů. Jak obstál čínský drak s názvem britské tajné služby v naší detailní recenzi?

Obsah recenze


Krásný design, který už jsme někde viděli

Xiaomi Mi5 se nám ukázalo na internetu několikrát ještě před oficiálním představením. A podoba se potvrdila. Čtečka otisků prstů ukrytá v hardwarovém tlačítku na přední straně tak trochu způsobila, že Xiaomi Mi5 připomíná Samsung Galaxy S7. Oba telefony jsme si porovnali v prvním pohledu.

Zpět ale k testovanému kousku. Displej je lemován černým rámečkem, díky čemu se zdá, jako by displej zasahoval do úplných krajů konstrukce. Zdání však klame a rámeček je spíše průměrně široký. Vedle domácího tlačítka jsou umístěna dvě senzorová tlačítka, která indikují pouze svítící body. Místa pod i nad displejem je spíše průměrně široké a možná jsme čekali i tenčí rámečky.

Zadní strana sice kráčí ve šlépějích jiných telefonů od Xiaomi, stejně jako Mi Note nabízí zakřivené zadní sklo, což vypadá velmi dobře. Prémiová verze dostává dokonce na zádech keramiku. Celý telefon navíc obepíná kovový rámeček, který je na bocích ztenčen právě kvůli zakřivenému sklu. Rámeček je zpracován prémiově a telefonu sluší. Celé tělo tvoří pomyslný jeden kus – zadní kryt odejmout nelze, což ale není žádné překvapení. Touto cestou kráčí Xiaomi u dražších modelů již dlouho.

Xiaomi Mi5 - konstrukce, přední strana Xiaomi Mi5 - konstrukce, zadní strana

Lehký jako pírko

Displej s úhlopříčkou 5,1″, konstrukce s kombinací skla a kovu, baterie s kapacitou 3000 mAh. To jsou vše prvky, které zvyšují rapidně hmotnost všech telefonů. Přesto se čínskému výrobci povedl husarský kousek – Xiaomi Mi5 váží pouze 129 gramů. A nízká hmotnost telefonu opravdu sluší.

Zpočátku je úchop kvůli kluzkému sklu na zádech nejistý, to se ovšem změní po chvilce používání. Přechod mezi zadním sklem a kovovým rámečkem je decentní a v dlani jej při běžném držení ani necítíte, což je skvělé. Držení je díky tomu přirozené.

Xiaomi Mi5 - konstrukce, hmotnost

Stylový klenot pro ženy i pro muže

Konstrukce Xiaomi Mi5 je univerzální – padne do rukou mužů i žen. Velikost je sice nakloněna spíše mužské části populace, ženy ale používají velké telefony čím dál častěji. Ovládání jednou rukou je pohodlné, do protilehlého rohu však jednou rukou nedosáhnete. To není u 5″ telefonů žádnou novinkou, můžete navíc využít režimu ovládání jednou rukou, který se aktivuje přejetím prstu po ovládacích tlačítkách.

Domácí tlačítko i senzorová v jeho okolí jsou v pohodlném dosahu palce, stejně tak ovládání napájení a hlasitosti je v optimální výšce.

Xiaomi Mi5 - konstrukce, přední strana

Zpracování na jedničku

Kombinace kovu a skla je dnes velmi oblíbená a Xiaomi ji používá již nějaký čas. A daří se. Zpracování je skvělé a rozhodně dnes nelze považovat Xiaomi za druhořadého čínského výrobce – kvalitou zpracování totiž strčí do kapsy nejednoho zavedeného výrobce.

Díky tomu, že je Xiaomi Mi5 tvořeno jedním kusem (v tom smyslu, že jej nelze uživatelsky rozebrat), vše lícuje skvěle. Kovové hrany jsou příjemně zbroušeny, což je na jednu stranu efektní a zároveň pohodlné – nikde nic neřeže.

Xiaomi Mi5 - konstrukce, držení

Displej – povedené “IPSko”

Xiaomi sází od počátků na technologii IPS, která dnes dosahuje svého vrcholu. Měli jsme možnost srovnat displej s telefony Samsung Galaxy S7 a LG G5. Barevné podání se přibližuje spíše ke kontrastním a pestrým barvám SuperAMOLEDu od Samsungu, LG G5 zase sází spíše na věrnost. Od oka se nám ale líbí více displej Xiaomi Mi5 a jsme přesvědčeni, že i většině uživatelů. Barvičky zažívají zkrátka v posledních letech větší úspěch.

Velmi dobře jsou na tom i pozorovací úhly, kde nedochází k výraznější barevné degradaci. Vyzdvihnout musíme čitelnost na slunci, která je znatelně lepší než třeba u LG G5 a srovnatelná se Samsungem Galaxy S6/S7. Líbí se nám i podání bílé, černá by si ovšem vylepšení klidně zasloužilo (zde už ale bojujeme s principem technologie IPS).

Samotná jemnost činí 428 PPI, což je stále dostačující. Xiaomi Mi5 papírově ztrácí na své konkurenty, protože nabízí stále “pouze” Full HD rozlišení. V našich očích je to ale spíše vstřícný krok, protože nižší jemnost v praxi nepoznáte, ale klesnou systémové nároky.

Informace o použití tvrzeného skla Corning Gorilla Glass se trochu rozcházejí, použita by však měla být 4. generace vpředu i vzadu. Sklo na zadní straně je navíc zakřiveno, což vypadá velmi dobře. Šikovná je zmiňovaná funkce režimu pro ovládání jednou rukou či Režim čtení, který oteplí barvy displeje – díky tomu nejsou vaše oči večer tak unaveny.

Xiaomi Mi5 - displej

Čtečka otisků prstů – něco málo chybí

Xiaomi si již čtečku otisků prstů vyzkoušelo v modelu Xiaomi Redmi Note 3, kde fungovalo podle našeho testu velmi dobře. Byla však jiná – sídlila samostatně na zadní straně. Xiaomi Mi5 sází na koncept čtečky otisků prstů v domácím tlačítku, což s sebou nese jednu nevýhodu – před použitím čtečky je nutné tlačítko nejprve zmačknout. Z používání čtečky máme následující pocity:

 • odemknutí je snadné a rychlé
 • na čtečku není potřeba nikterak tlačit, jde to lehce
 • vlhký prst není rozpoznán
 • umístění je po ruce
 • většina pokusů o odemčení je sice úspěšná, neúspěchů bylo ale více, než jsme zvyklí
 • prst je rozpoznán z jakéhokoliv směru (nezáleží na natočení)
 • před použitím čtečky je nutné zmačknout tlačítko napájení

Čtečka jako taková funguje dobře a drtivá většina pokusů o odemčení dopadla úspěšně, několikrát se nám ale stalo, že jsme zůstali na zamykací obrazovce a čtečka vůbec nereagovala. Bylo potřeba telefon odemknout pomocí kódu či znovu vypnout a zapnout displej. Nejspíše se jedná pouze o softwarový nedodělek, který bude brzy opraven, ale trochu nás to trápilo.

Xiaomi Mi5 - konstrukce, čtečka otisků prstů

Hardware: Špičkový s velkým vykřičníkem

Xiaomi Mi5 je vrcholnou řadou čínského výrobce a dostává vždy ten nejlepší hardware. Ve výčtu tedy nechybí Snapdragon 820, 4GB RAM či 128GB vnitřní úložiště. Nutno ovšem podotknout, že 4GB RAM paměť přísluší právě a pouze nejvyšší verzi se 128GB vnitřním úložištěm. “Běžné” verze s 32/64GB úložištěm jsou doplněny 3 GB paměti RAM. Nechybí 16MPx fotoaparát, čtečka otisků prstů, infraport, moderní konektor USB-C či 3000mAh baterie. Paměťovou kartu byste hledali marně.

Tradičním problémem je konektivita. Wi-Fi i Bluetooth si tedy poradí s nejnovějšími standardy a s jejich používáním jsme neměli problém, hodnocení dolů však razantně sráží LTE. Zde totiž již tradičně chybí frekvence 800 a 900 MHz, které jsou hojně využívány mimo velká města. S tímto faktem je potřeba před koupí telefonu počítat. Neznamená to, že byste LTE nemohli používat vůbec, ale jeho použití bude značně omezeno.

Xiaomi Mi5: Specifikace

xiaomi-mi5 (2)

Xiaomi Mi5

 • Displej 5,15'', IPS, FullHD
 • Procesor Qualcomm Snapdragon 820
 • RAM 3 /4 GB
 • Fotoaparát 16 MPx
 • Úložiště 32 / 64 / 128 GB
 • Baterie 3 000 mAh

Více informací se dozvíte v našem katalogu.

Výkonu na rozdávání

Čip Qualcomm Snapdragon 820 je dnes považován za nejvýkonnější čip na světě a s Xiaomi Mi5 máte tedy jistotu, že váš telefon žádný současný herní titul nezaskočí. Namátkou jsme vyzkoušeli několik her (Real Racing 3, Modern Combat 5, Dead Effect 2…), abychom si vyzkoušeli, jak je na tom testovaný telefon s odvodem tepla. Telefon se znatelně zahřívá v horní části, ale ani po několika desítkách minut hraní nedosahuje teplota žádné kritické hodnoty.

Výdrž nepřekvapila – 1,5 dne intenzivní práce

Telefon Xiaomi Mi5 je vybaven baterií s kapacitou 3000 mAh, což není vzhledem k hardwaru a velikosti displeje žádná sláva. Naše očekávání se potvrdila – výdrž baterie se při intenzivní práci pohybuje okolo 1 – 1,5 dne výdrže. V tomto režimu jsou samozřejmostí stále zapnutá data kombinovaná s Wi-Fi konektivitou, poslech hudby, spousty e-mailů či zpráv z Hangouts.

V momentě, kdy jsme telefon začali trochu šetřit (méně rozsvěcet displej), dostali jsme si i na dva dny bez nutnosti dobíjet. Telefon tedy po stránce výdrže nepřekvapil, ale také ani nezklamal. Zkrátka dostanete to, co s 3000mAh baterií a podobným hardwarem čekáte.

S bezdrátovým nabíjením se Xiaomi dodnes nepřátelí, dostanete ale alespoň moderní konektor USB-C. Hravě tedy odpadnou problémy s orientací konektoru při zasouvání. Přidaná 2A nabíječka zvládla telefon z 15 % do 100 % nabít za 2 hodiny.

Android 6.0 pod rouškou MIUI

Čínská společnost Xiaomi je známa nejen mobilními telefony a příslušenstvím, ale i vlastní podobou Androidu. A nutno podotknout, že v pozitivním smyslu. Nadstavbu MIUI si totiž uživatelé instalují i na jiné telefony. Celé prostředí je barevnější, líbivější, ale v mnoha směrech i propracovanější a intuitivnější než čistý Android či jiné nadstavby. Přesto nelze říci, že by MIUI byla nejlepším systémem – je to totiž velmi subjektivní. Můžeme jen nastínit, kterých změn si uživatelé ihned všimnou:

 • výchozí domácí obrazovka řadí všechny aplikace na plochu (chybí menu pro aplikace jako u čistého Androidu)
 • celé prostředí je barevnější než čistý Android a trochu připomíná iOS
 • notifikační lišta je rozdělena na dvě záložky
 • předělány jsou všechny systémové aplikace

MIUI V7 postavené na Androidu 6.0 nabízí i několik šikovných funkcí – například správu oprávnění aplikací, automatické spouštění aplikací po startu, Firewall, čistič, baterku na zamykací obrazovce a další.

Velmi rychlé prostředí

Prostředí MIUI vyhrává často i po stránce optimalizace – je vidět, že když si výrobce sám připraví systém pro svůj hardware, výsledky se dostaví. Prostředí telefonu Xiaomi Mi5 je díky tomu rychlé a stabilní. V průběhu testování jsme nenarazili na výraznější zpomalení telefonu či dokonce pády aplikací. V porovnání s telefonem Samsung Galaxy S7 je sice Xiaomi možná o něco pomalejší, jsme ale tak trochu přesvědčeni, že tento nedostatek telefon v průběhu času dožene. Telefony s MIUI se totiž časem zpomalují znatelně méně než většina konkurence.

Systém prozatím pouze v angličtině

Vlajkový model od Xiaomi nemá oficiální českou distribuci, z továrny tedy telefon s českým prostředím zatím nevyjede. Díky české komunitě se však nějaký čas po vydání objeví český překlad systému, který dostává každý týden aktualizace. Díky tomu získáte aktualizovaný systém, který je navíc v češtině. Na to si ale budou muset zákazníci ještě počkat – prozatím je dostupná verze s angličtinou, a to ještě bez předinstalovaných Google Apps.

Zatímco angličtina nám problémy nedělala, aplikace od Googlu jsme museli doinstalovat přes Google Installer. To by nebyl problém, bohužel Google Apps nefungují na 100 %. Projevuje se to zejména jejich ukončováním na pozadí a zpožděným příchodem notifikací na zprávy z Hangouts či GMailu. S tímto neduhem je tak trochu potřeba počítat, dokud se na internetu neobjeví česká verze MIUI s předinstalovanými Google Apps, která by tímto problémem trpět neměla.

Spíše průměrný hudebník

Reproduktor na spodní straně dává na první pohled dojem, že se jedná o stereo. Není tomu ovšem tak, levá zdířka je vyhrazena mikrofonu a reproduktor hraje jen na pravé straně. Jeho umístění není navíc příliš povedené – snadno si jej zakryjete například při držení na šířku. Hlasitost je spíše průměrná a stejně bychom označili i kvalitu přehrávání.

Výstup do sluchátek je naproti tomu povedený. Subjektivně se nám ale zdálo, že konkurenční TOP modely hrají o malinko lépe. Abyste ovšem tento rozdíl mohli slyšet, je nutné vlastnit opravdu kvalitní sluchátka. Pro běžný poslech bude Xiaomi Mi5 velmi dobrým pomocníkem.

Xiaomi Mi5 - zvukový výstup

Fotoaparát – viditelný posun vpřed

Společnost Xiaomi se s fotoaparáty v TOP modelu spíše trápí. Ani jeden z vlajkových modelů posledních let na konkurenci nedosáhl. Xiaomi Mi5 slibuje opět papírově skvělý 16MPx fotoaparát, který se chlubí dokonce 4osou optickou stabilizací. Nás ale spíše zajímají výsledky v praxi.

Xiaomi Mi5 rozhodně nefotí špatně, výsledky jsme porovnávali například s modelem LG G5. Řešení od LG u nás nepatrně vyhrálo, ale i tak je podání Xiaomi Mi5 na dobré úrovni. Barvy jsou živé, ostrost dobrá. Menší ztrátu má Xiaomi Mi5 v detailech fotografie, kde si konkurence vede o trochu lépe. Celkově však zákazníci dostanou slušný fotoaparát, který nezklame. 4osá optická stabilizace sice svou funkci plní, ale že by byl její přínos v praxi extra znatelný, se tedy říci nedá.

Fotografie a videa v originálním rozlišení ke stažení.

Xiaomi Mi5 – výborný telefon bez překvapení

Xiaomi Mi5 lze zakoupit již nyní i u nás s cenou 15 000 Kč. Jedná se ale tedy stále o verzi s anglickým systémem. Systém nicméně půjde velmi snadno přeinstalovat na českou mutaci, až se na internetu objeví.

Jako telefon nás ničím Xiaomi Mi5 výrazně nepřekvapil. Jde v zaběhlých kolejích a splní to, co na papíře slibuje. Krásná konstrukce s prvky kovu a skla, zakřivená záda či nízká hmotnost. Výborný displej, vysoký výkon a povedený displej. To jsou hlavní znaky, které Xiaomi Mi5 vystihují.

Opačnou stranu mince jsme také odhadovali již při představení a nemýlili jsme se. Největším problémem je LTE, kde chybí důležité frekvence 800 a 900 MHz. Tento problém je často zveličován (telefon bez LTE funguje, navíc LTE lze ve městech používat), je to ale pro mnoho uživatelů velký handicap. Systém telefonu je prozatím v angličtině a fungování Google služeb není stoprocentní, jisté mezery vidíme také v použití čtečky otisků prstů. Příliš nás nepřesvědčil ani reproduktor, který je spíše průměrný.

Závěrečný verdikt: Xiaomi Mi5 je velmi dobrým telefonem, který kromě absence LTE výrazně na svou konkurenci neztrácí. Nabídne naopak neotřelý systém MIUI či pohlednou a kvalitní konstrukci. Cena na českém trhu je prozatím možná trochu vyšší, měla by ale brzy klesnout.

Klady

+ Povedená konstrukce s kovovými a skleněnými prvky.
+ Vysoký výkon.
+ Výborný displej.
+ Slušný fotoaparát.
+ Bleskové a povedené prostředí MIUI.
+ Infraport.

Zápory

– Reproduktor by mohl být hlasitější a lépe umístěn.
– Čtečka otisků prstů není tak spolehlivá jako u konkurence.
– Chybí LTE na frekvencích 800 a 900 MHz.
– Systém je prozatím v angličtině, fungování Google aplikací není 100%.

Za zapůjčení telefonu děkujeme společnosti Beryko, kde lze telefon zakoupit.

 

Komentáře

Lukyczk

z aplikace
14.3.2016 20:04

Tak když má MM, tak se nikdo nebude divit, že to má správce oprávnění, ne ?

lggl

z aplikace
14.3.2016 20:44

Hnusný design který jsme už někde viděli. To je pravda.

Tomogo

Tomogo 8

14.3.2016 21:03

Díky za článek.
Dotazy:
1. Dá se sehnat nabíječka QuickCharge3, otestujete?
2. Dá se připojit telefon k TV/monitor pomocí USB Type-C?
3. Existuje dokovací stanice s HDMI/USB host?
4. Funguje/existuje USB Type-C OTG kabel?
5. Nemáte informaci o 128GB modelu, jestli nebude LTE odemčeno?
6. Na XDA se diskutuje možnost odemčení, přinesete update až LTE bude odemčeno?
7. Funguje Screen Mirroring?
8. Dá se nainstalovat jiný launcher?
9. Testovali jste sluchátkový výstup na HiFi zesilovači/AV recieveru?
10. Dají se udělat záběry IPS panelu ve tmě s černou plochou?
11. Jaká je rychlost při kopírování souborů z a na telefon při připojení k PC přes USB 2/3/3.1?
12. Jaké protokoly používá telefon při připojení k PC (MTP, USB mass storage), dá se vybrat?

Dík.

bufalobil

z aplikace
14.3.2016 21:50

nedal bych za něj ani desetník

eladmeh

z aplikace
14.3.2016 21:51

opet nedotazeny

Sitler

sitler 2

z aplikace
14.3.2016 22:20

Když vidím zápory, nenapadá mě jediný důvod proč tento telefon vlastně chtít.

Zdenek1981

Zdenek1981 0

z aplikace
14.3.2016 22:57

Nechapu to mistni nadseni z jakyhokoli cinskyho kramu. za ty penize to nema cenu kdyz muzu mit za 12000 napr. Note4 kterej je asi ve vsem lepsi.

Zizou

zizou 0

z aplikace
15.3.2016 7:45

“fungování Google služeb není stoprocentní”? jak se to projevuje?

Zdeny

Zdeny 0

15.3.2016 7:49

hm… 15000 Kč, přešla mě chuť

Martin P.

15.3.2016 8:18

To Tomogo odběratel včera v 21:03:….. Ad Na XDA se diskutuje možnost odemčení, přinesete update až LTE bude odemčeno? a anténu tam “namotáte” tím odemčením jak !?

Pokud by odemykání bylo hotová věc, tak by to spolu s nahráváním “evropských” ROM dělali dovozci pravidelně.
Jenže funkční odemčení LTE v globálu není…

Martin P.

15.3.2016 8:28

Moc pěkný hezký “iPhone Like” telefon . V počátku ho asi bude brzdit proti minulosti vyšší cena , ale skončení novinkového období si mezi některými uživateli najde své místo.

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 26

15.3.2016 9:06

Zizou
Je to zmíněno v textu – aplikace od Googlu se ukončují na pozadí a kvůli tomu třeba zprávy z Hangouts občas přijdou až po tom, co ručně spustíte aplikaci.

Tomogo

Tomogo 8

15.3.2016 9:35

Martin P.: MI4 šla prý odemknout, tak nevím, jak je to dělané, třeba to opravdu půjde. Ale třeba se pletu, nikdo není neomylný.

Uni

uni -218

15.3.2016 9:46

Jinými slovy naprosto nezajímavý telefon. I na ty je třeba dělat recenze, aby člověk mohl dávat do kontextu s ostatními.
Ad AC, pokud Xiaomi nestojí ani u přístroje za 15k za to přibalit QC AC, tak u nové PowerBanky to rozhodně také nebude, jak se mi snažil kdosi namluvit:) Ale nechápu, proč když už uvádí údaj při pomalém nabíjení, proč se rovnou nezkusila i nějaká QC AC pro srovnání, co to přináší….:(

SeppWinkler

SeppWinkler 18

15.3.2016 10:09

Som trochu sklamaný. Je to pekný telefón, ale je priemerný za cenu prémiového. Mne najviac vadí nasledujúce:

1) Slabá baterka a slabá výdrž – 3000 mAh a 1 deň je fakt málo.
2) IPS – vzhľadom na slabú baterku mohli radšej použiť SAmoled, ktorý je k baterke šetrnejší a dá sa lepšie optimalizovať.
3) Neprítomnosť GApps ma zabila a rovnako ich následná nestabilita. Myslím, že väčšina používateľov Androidu používa aj Google služby a Obchod na sťahovanie apiek. Takže z tohoto mi vyplýva nekonečné behanie po fórach a riešenie problémov, čo naozaj nechcem.
4) Cena je hrozne vysoko, za 400,- EUR sa dá zohnať porovnateľný / lepší telefón.

Škoda, Xiaomi fandím, ale tento model naozaj nemá čím zaujať.

Zbynek_trnka

Wulfher 7

15.3.2016 10:48

Kdyby 128 GB verze stála do 10.000,- Kč tak bych do něj šel :-)

Tomogo

Tomogo 8

15.3.2016 12:32

Přátelé, položme si otázku, který telefon byl za poslední dobu zajímavý? A neříkejte S6/S7 Edge, protože maj zahnutý LCD…
iPhone 5s/6s, BB Priv, LG G5, HP Elite x3, možná svého času Sony Xperia Zx Compact. Napadá Vás ještě něco? Mě ne, všechny ostatní jsou jen připitomělé placky bez větší přidané hodnoty. Jeden jako druhý, víc RAM, víc LCD, víc Adidas, ale přidaná hodnota žádná. Neříkám, že nejsou ty telefony pěkný, ale pokud máte slušný starší telefon, tak nevidím jediný důvod ho měnit za jakýkoli nový.

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 26

15.3.2016 14:34

Tomogo
1. Výrobce nám bohužel tuto nabíječku nedodal a obávám se, že ji nemáme ani k žádnému jinému telefonu v redakci. Doufám, že to bude již brzy standardem. Bohužel se obávám, že rozdíly v rychlosti nebudou moc velké.
2. Bohužel ne, Mi5 nemá MHL.
3. Oficiálně ji Xiaomi nenabízí, takže se obávám, že ne (minimálně to HDMI by byl podle mě problém).
4. Ano. Dá se objednat z Číny za pár kaček.
5. O odemčení se stále mluví, ale nikdo zatím moc nepotvrdil, že to jde a funguje. Pouze nějaké střípky na XDA fóru, kde to ale více lidem spíše nefunguje a tento proces způsobí naopak více problémů.
6. Pokud se podaří, určitě o tom budeme informovat. Zatím ale platí spíše bod 5.
7. Ano, zkoušeli jsme.
8. Ano, jen je ho potřeba potom změnit v nastavení. U MIUI se nepřepne sám pouhou instalací z Google Play jako u čistého Androidu.
9. Pouze na kvalitnější Bluetooth reproduktoru a kvalita byla dobrá. Detailnější
10. Dodám.
11. Mohu otestovat.
12. MTP/PTP/nabíjení. MSC nepodporuje.

Uni

uni -218

15.3.2016 14:50

3) by problém jistě nebyl (nebo DP), přes USB-C u MS Lumíí teče až WUXGA@60Hz obraz v pohodě. Tedy s využitím USB 3.1, tohle má btw co? Jsou borci, co tam i přes USB 3.x v SoC a USB-C umí narvat USB 2.0 řadič…, což se zároveň dostáváme k bodu 11). A dotýkáme se i bodu 1) USB-C nabíječka, ta je součástí? Asi ne co, když to nabíjí tak pomalu. Nemáte v redakci ani USB-C AC (jako byl např. u Nexusu nebo ji Google prodává)? To je vcelku bída ne? Aby se otestovalo aspoň USB Charging, když už nemáte Quick Charge AC.
Furt čteme, jak je USB-C vlastně na nic (v diskusích) a když máte v ruce moderní stroj s USB-C, tak celé téma shrnete do informace “má to USB-C kabel” a ještě ani nevíme, zda obou stranně. Fakt bída:(

Miquel

z aplikace
15.3.2016 16:04

Mim, ze touhle recenzi dostali naprdel zastanci ciny a hlavne odpurci napr Samsungu. Dlouho jsem premyslel jestli mam svuj mobil menit a zkusit Xiaomi. Dekuji bohu že jsem sel opet do Samsungu primo S7 Edge. Vydat tady cinu za skoro 16.000 bez cestiny, bez podpory LTEa sps s prumernym hodnocenim fotaku, hudby atd je velka rana pro cinu. Kdyby cenovka bylo kolem 10.000 tak ok ale tahle cena???
Raději připlatím cca 5.000 a poridim si fakt dobry mobil nez tohle. Xiaomi = cekal jsem vic. Tohle je propadak pro mne.

Trent

trent 0

15.3.2016 16:29

Takže jsme se vlastně dozvěděli, že tento telefon, tak jak je naceněn, nemá v současnosti cenu. 15 tisíc je už poněkud dost na to, aby člověk dělal kompromisy. Chápu, že je to především tím, že není cílen na náš trh, ale to je jen další důvod, proč se jím nezaobírat.

pocket

z aplikace
15.3.2016 21:47

pokud bude cena lehce nad 10k nevaham a beru ho!

RSS (komentáře k článku)