Proč bude mít telefon Galaxy S8 čtečku otisků na zadní straně? Odpověď je jednoduchá

Telefon Galaxy S8

Telefon Galaxy S8 sice ještě nebyl oficiálně představen, nicméně díky velkému počtu úniků různých obrázků a videí už se dá s jistotou říct, že čtečka otisk” prstů bude v tomto telefonu na zadní straně.

Telefon Galaxy S8 tíží stejná věc jako Google Pixel

Když Google minulý rok představil svůj telefon Pixel, mnoho lidí se divilo, proč nesplňuje certifikaci IP68, kterou splňuje již velká řada vlajkových modelů. Důvod se řekl pár dní po představení, Googlu nezbyl při vývoji dostatek času. A úplně stejná věc se měla stát Samsungu u Galaxy S8. Dlouhou dobu se spekulovalo, že nový vlajkový model bude mít integrovanou čtečku v displeji, ale bohužel technologie není ještě připravená, proto musel Samsung zareagovat přidáním čtečky na záda telefonu.

Galaxy S8 render

V tlačítku na přední straně ho nenajdeme z důvodu, že ikonické tlačítko již Galaxy S8 mít nebude. Samsung počítal s tím, že integrovaná čtečka otisků se stihne dokončit. Uzpůsobil celý design telefonu na to, aby v něm nebylo tlačítko na přední straně. A pak už bylo příliš pozdě na to, předělávat celý telefon, proto se čtečka objevila na zádech telefonu.

I díky těmto změnám to bude pro Samsung jeden z nejdůležitějších modelů posledních let. Lidé v diskuzích čtečku otisků na zadní straně moc kladně nevítali. Nahradit čtečku otisků prstů se má Samsung snažit díky pokročilému rozeznání tváře a oční duhovky.

Jak se vy díváte na čtečku otisků prstů na zadní straně u Galaxy S8?

Zdroj: androidauthority.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (29)