Tablet Rand McNally cílí na řidiče kamionů

tnd_tablet

Společnost Rand McNally se primárně zabývá výrobou GPS navigací, aplikací na sledování ujetých cest a navigačním softwarem pro přepravní firmy. Nejnovějším produktem jejího portfolia je tablet s operačním systémem Android, cílící na řidiče kamionů.

Produkt bude prodáván pod označením TND Tablet a součástí jeho výbavy budou nástroje pro plánování trasy, navigační software pro nákladní dopravu a aplikace pro nahrávání videa, která zastoupí palubní kameru. Největším lákadlem má být software od Rand McNally, obsahující sledování ujetých kilometrů, skenování dokumentů a kontrolu zatížení.

Tablet Rand McNally cílí na řidiče kamionů Tablet Rand McNally cílí na řidiče kamionů

Díky operačnímu systému Android si řidič bude moci číst e-maily, sledovat sociální sítě a v okamžicích volna se zabavit třeba sledováním filmu nebo poslechem hudby.

“Naším cílem bylo vytvořit nepostradatelný nástroj pro řidiče z povolání,” řekl Stephen Fletcher, generální ředitel společnosti Rand McNally. “Zcela nový přístroj je schopen pokrýt potřeby řidičů na cestách od navigace, přes evidenci podnikání, zábavu, až po spojení s domovem.”

TND Tablet Overview

TND Tablet Overview

Z hlediska hardwarové výbavy jde o tablet s obrazovkou o velikosti 8″ a rozlišením 1280 x 800 obrazových bodů, uvnitř pak najdeme čtyřjádrový procesor na 1,5 GHz, 1 GB operační paměti a 16 GB interního úložiště. Pro pořizování fotografií a především natáčení videa je na zadní straně fotoaparát s rozlišením 5 Mpx. Operačním systémem je Android 4.4.2 KitKat.

Součástí balení je magnetický držák s přídavnou anténou pro příjem signálu GPS. Cena je stanovena na 500 dolarů, tedy v přepočtu (bez daně a cla) asi na 12 200 Kč s tím, že zařízení bude také k dispozici u vybraných on-line prodejců.

Zdroje: Android Central, PRNewsWire, FleetOwner.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)