Nový tablet Nexus 9 prý bude vyrábět HTC

nexus9_ico3

Minulý týden vyplavala na povrch informace, podle které Google chystá tablet Nexus s úhlopříčkou obrazovky 8,9″, který by se měl stát konkurentem iPadu Air od Applu. Postupně se objevují další zprávy o této připravované novince – po zveřejnění na tchajwanském serveru DigiTimes novináři portálu CNET vyzpovídali jednoho z analytiků společnosti IHS Technology Rhoda Alexandera.

Tablet Nexus 9 prý bude vyrábět HTC Tablet Nexus 9 prý bude vyrábět HTC

Podle tohoto odborníka nebude Nexus 9 (často se také mluví o Nexusu 8) vyráběn v tak masovém měřítku, jako Nexus 7, což v první řadě souvisí s tím, že novinka nebude spadat do kategorie výkonných zařízení za téměř “lidovou cenu”, ale posune se i s cenovkou o něco výše – údajně možná i nad hranici 299 dolarů (cca 6 000 Kč bez daně a cla). Hlavní otázkou, na kterou jsme ještě minulý týden neznali odpověď, bylo, kdo bude výrobcem tohoto tabletu. Podle posledních zpráv by jím měla být společnost HTC, s níž Google připravil historicky první Nexus One.

Bohužel zatím nejsou známy žádné technické parametry, takže se zatím musíme spokojit s informací, že HTC začne tablety vyrábět v červenci nebo srpnu tohoto roku. Novinka by se tak na pultech prodejen mohla objevit na podzim tohoto roku.

Google ani HTC na žádost o komentář redaktora serveru CNET Brooke Crotherse dosud nereagovali. Letos bychom se také měli dočkat třetí generace tabletu Nexus 7, naopak o pokračování nepříliš komerčně úspěšného Nexusu 10 zdroje nehovoří.

Zdroje: Droider, CNET, Phandroid.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)