Štíhlý krasavec LG Optimus Black

lg nahledovy

Krásný, lehký, výkonný a s nejlepším displejem, jaký jsme kdy viděli. Takový je nový smartphone od LG s názvem P970 Optimus Black. Rodina smartphonů LG Optimus se v květnu rozrostla o další úžasný model – Black. Smartphone je vybaven operačním systémem Android, špičkovým 4“ displejem a 1 GHz procesorem. Zároveň se jedná o nejtenčí Android na trhu. Vždyť je štíhlý jen 9,2 mm a váží 109 gramů. To jsou parametry, které u smartphonů nemají téměř konkurenci.

Nejsou to jen rozměry a hmotnost, které má Optimus Black nejlepší na světě. Boduje svým displejem, který je v současnosti nemá konkurenci. Jedná se o displej ze série NOVA a dosahuje jasu 700 nit, což je 700 kandel na m2. Díky tak vysokému jasu je displej čitelný za všech okolností i na přímém slunci. Zároveň se nemusíte bát, že by vás vysoký jas oslepoval v tmavé místnosti. Díky senzoru okolního osvětlení se jas přizpůsobuje aktuálním podmínkám tak, aby sledování displeje bylo vždy maximálně příjemné. Displej NOVA používá stejnou technologii IPS, kterou jsou vybaveny špičkové monitory. Tato technologie zaručuje nejen dokonalý obraz za všech okolností, ale především nabízí precizně přesné barvy. Všechny fotografie a filmy tak budou vypadat mnohem lépe, než na běžném LCD. Displej má rozlišení 480 × 800 bodů a používá kapacitní technologii snímání.

 

IB_S_CONTENT_DESCRIPTIONWRITER =Dlouhá výdrž

Smartphonům s operačním systémem Android je často vytýkána krátká výdrž na baterie. Optimus Black udělal vše proto, aby výdrž telefonu byla co nejdelší. Displej NOVA tak má optimalizovanou spotřebu a ve většině případů je mnohem úspornější, než displeje AMOLED. Pro delší výdrž vyvinula společnost LG svoji vlastní baterii. Ta má energii 5,6 Wh (1500 mAh při 3,7 V), přesto váží pouze 31 g! Podle našich zkušeností dokáže při běžném používání udržet telefon při životě 3 dny. Díky tomu nemusíte brát při cestě na víkend s sebou nabíječku.

 

Výkon a prostor

Pomalé reakce smartphonu? Dlouhé načítání webových stránek? Málo místa pro aplikace? To jsou u modelu Black zcela neznámé pojmy. Smartphone je vybaven procesorem o taktu 1 GHz, který mu dodává dostatek výkonu za všech okolností. Reakce při ovládání jsou naprosto bezprostřední, veškeré aplikace běží rychle a plynule. Načítání webových stránek je bleskově rychlé i díky operační paměti 489 MB. Pro aplikace má uživatel k dispozici prostor 1,3 GB a pro koho je i toto málo, ten využije slot pro microSD kartu, díky které lze kapacitu paměti rozšířit o dalších 32 GB. Velmi chválíme snadný přístup ke slotu microSD karty. Kartu lze vyjmout a zandat za pár sekund, není třeba vytahovat baterii. To samé platí také pro SIM kartu.

 

Návykové ovládání

Optimus Black je vybaven další unikátní funkcí. Snadno jej lze ovládat pomocí gest. Vyzkoušeli jsme si, že v praxi to funguje naprosto skvěle.  Na boku telefonu najdete tlačítko „G“, které pohybový senzor aktivuje. Stačí jej tedy podržet a zatřepáním třeba přijmete hovor. Zbytečnost? Skvěle se to hodí v zimě, kdy máte rukavice a špatně se ovládá dotykový displej. Velmi praktické! Při podržení tlačítka se také velmi jednoduše pohybujete po displeji. Pouhým nakláněním přepínáte plochy systému nebo, a to se nám opravdu velmi líbilo, se pohybujete po webové stránce. Když čtete text, nemusíte prstem neustále šmatlat po displeji. Jednoduše máte telefon nakloněný a text se sám posouvá. Funguje to i při prohlížení fotografií v albech. Tento způsob ovládání je opravdu velmi jednoduchý a intuitivní.

 

Multimediální přeborník

Ani zábavou Optimus Black nezklame. Milovníci hudby ocení 3,5mm jack konektor pro připojení sluchátek, 5Mpx fotoaparát s autofokusem je doplněn o extrémně výkonnou diodu pro přisvětlení. Video zvládne Black natáčet až do HD rozlišení 1280 × 720 bodů. Fotoaparát na přední straně nabízí nadstandardní rozlišení 2 Mpx. Přestože je Optimus Black vybaven technologií Bluetooth, nabízí už také Wi-Fi Direct, což je nová technologie pro rychlé sdílení dat mezi mobilními zařízeními. Wi-Fi Direct má oproti Bluetooth mnohem větší dosah a vyšší datovou propustnost.

 

Skvěle vyvážený

LG Optimus Black nás nadchnul. Má dokonalý design, kterému není co vytknout. Špičkovou kvalitu zpracování, nejlepší displej, jaký dnes můžete mít, je rychlý a výkonný a za přijatelnou cenu. Naše doporučení: LG Optimus Black je skvělá koupě za skvělou cenu!

Zdroj: LG Electronics CZ (napsal Martin Malý)

Komerční článek

Komerční článek
O Autorovi - Komerční článek

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

lg nahledovy

Recenze: LG Optimus One (P500)

Telefony Karel Kilián Karel Kilián
24 min. uložit na později

Komentáře (28)