Společnost The Eye Tribe pracuje na tabletu ovládáném pomocí očí

EyeTribe

Hardwarová tlačítka u mobilních telefonů nahradil dotykový displej a už se zdá, že na nás čeká další zajímavá alternativa v ovládání svého přístroje. Společnost The Eye Tribe totiž pracuje na softwaru, pomocí kterého by vám k ovládání mobilního zařízení stačily pouze vlastní oči. Pohybem očí by pak byl snadný a rychlý pohyb rozhraním systému nebo například hraní her, jak prezentuje následující video. Společnost však nechce zůstat pouze u ovládání mobilních zařízení, ale předpokládá, že by měl tento software daleko širší uplatnění i v jiných oblastech.

http://youtu.be/ef0qLb8-4k8

Projekt získal finanční prostředky ve výši 4,4 milionu dolarů převážně od dánské vlády a Danish National Advanced Foundation. Mezi další důležité partnery patří také LEGO a společnost Serious Games Interactive. Společnost by chtěla tuto technologii oficiálně uvést na trh během tří let.

Co říkáte na tento způsob ovládání tabletu?

zdroj:androidauthority.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)