Spekulace: Google v květnu ukáže Nexus 5 a Nexus 7.7, oba od LG

nexus_ico

Že od 15. do 17. května proběhne v Moscone Center West v San Franciscu další ročník konference Google I/O, už asi většina z vás slyšela. Nehledě na relativně nedávné představení Nexusu 4 a 10 by, dle informací zveřejněných na jednom korejském diskuzním fóru, mohl Google ukázat dvě nová zařízení – smartphone a tablet. Za oběma by přitom měla stát společnost LG. Volba prý padla na tohoto výrobce s ohledem na skutečnost, že Google je velmi spokojen s výsledky dosavadní spolupráce. To ovšem velmi ostře kontrastuje s faktem, že naprostá většina potenciálních zákazníků dosud neměla šanci si LG Nexus 4 ani objednat. Pojďme se tedy podívat, co si cvrlikají vrabci na střeše.

LG Nexus 5

Telefon se prý bude jmenovat Nexus 5, a to nejen proto, že to bude pátý Nexus v řadě, ale také proto, že úhlopříčka jeho displeje bude pět palců. Rozlišení, je jasné: 1920 x 1080 obrazových bodů (440 ppi). Nový Nexus se stane se jedním z prvních zařízení s čipem NVIDIA Tegra 4, představeným minulý týden v rámci CESu. Z dalších specifikací stojí za zmínku 2 GB RAM, 8 nebo 16 GB interní paměti, zadní fotoaparát s rozlišením 13 Mpx (s automatickým ostřením a LEDovým bleskem) a 3Mpx kamera na přední straně. 8GB verze by prý v USA měla stát jen 299 dolarů (cca 5 750 Kč).

Ukáže Google v květnu Nexus 5 a Nexus 7.7 od LG? Ukáže Google v květnu Nexus 5 a Nexus 7.7 od LG?

LG Nexus 7.7

Tablet Nexus 7.7 prý dostane 7,7palcovou obrazovku s rozlišením 1920 x 1200 bodů (294 dpi). Také bude osazen čipem NVIDIA Tegra 4, 2 GB RAM a 8 či 16 GB interní paměti. Zákazníci se mohou těšit na dvě kamery schopné nahrávat videa v HD rozlišení. Cena 8GB verze by měla být stejná, jako v případě telefonu – tedy 299 amerických dolarů.

Další řada Nexusů - bude nač se těšit? Další řada Nexusů – bude nač se těšit?

Obě zařízení se údajně budou moci pochlubit velmi tenkým rámečkem kolem displeje (asi 1 mm) a poběží na nich Android 5.0 Key Lime Pie.

Ještě jednou bychom chtěli upozornit na skutečnost, že se jedná o zvěsti z asijských zdrojů, které nelze považovat za spolehlivé. Je takřka jisté, že Google na I/O ukáže nějaká nová zařízení řady Nexus, ale je ještě příliš brzy na nějaké věrohodné informace. Charakteristiky obou přístrojů ale vypadají velmi realisticky – čekali bychom, že právě něco takového by mohly být další Nexusy. Ceny obou zařízení jsou na stejné úrovni jako v roce 2012.

Zdroje: Hi-Tech@Mail.ru a 7Nexus.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (22)