Testy potvrzují: Snapdragon 810 má vysoký výkon a nepřehřívá se

snapdragon 810

Okolo nejnovějšího a dlouho očekávaného počinu společnosti Qualcomm – Snapdragonu 810 – se již delší dobu objevují spekulace na téma přehřívání. Tento nový chipset je použit například v LG G Flex 2 nebo Xiaomi Mi Note Pro a jeho nasazení se očekává také v řadě vlajkových lodí pro letošní rok. Jak Qualcomm samotný, tak například i LG však tyto problémy po celou dobu popírají. Za pravdu jim nyní dávají nejnovější testy, provedené na vývojových přístrojích společnosti Qualcomm.

Svůj výkon Snapdragon 810 prokázal na vývojovém telefonu se 2K displejem a 3 GB RAM, kdy v benchmarku AnTuTu dosáhl na výborné skóre 61 692 bodů, což je přibližně o 5 tisíc bodů více, než v případě předešlého Snapdragonu 805, jímž byl osazen Nexus 6. Tablet s tímto nejnovějším počinem Qualcommu, 4K displejem a 4 GB RAM v AnTuTu dosáhl na skóre 52 102 bodů.

Zařízení se Snapdragonem 810 byla podrobena také testům zahřívání, a to při několika scénářích. Ani v jednom ale nepřekročila hodnoty, běžné i u jiných, podobných zařízení. Při běžném používání, telefonování, focení, prohlížení webu se teplota pohybovala v rozmezí 30 až 35 stupňů Celsia. Při vysoké zátěži (například při hraní her) se teplota vyšplhala na maximálně 45°C. Při této teplotě začne chipset omezovat svůj výkon, díky čemuž se bezpečně ochladí na běžnou provozní teplotu.

Snapdragon 810 temperature-600x335

Podle testů Snapdragon 810 nepřekročí teplotu 40°C ani po 30 minutách opravdu vysoké zátěže. V porovnání se starším Snapdragonem 801 jsou teploty novinky mnohem nižší při pořizování 4K videa, kde se pohybují okolo 35°C, oproti tomu starší model se běžně během tohoto úkonu přehříval natolik, že musel uživatel nahrávání ukončit dříve, než plánoval.

Zdroj: SlashGear.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (72)