Smartphone Galaxy S8 v prvním pohledu. Jak je to se čtečkou otisků prstů? (video)

Smartphone Galaxy S8

Představení pokračování řady S od Samsungu bylo opět velkolepou akcí a novinka Samsung Galaxy S8 zaujala. Nám se smartphone Galaxy S8 již dostal do redakce, tak si jej pojďme krátce představit v prvním pohledu.

Samsung Galaxy S8: Zakřivený displej skoro až do krajů

Asi není nutné podotýkat, že největší novinkou je design a displej, který vyplňuje drtivou část přední strany. Pokud byly někdy Samsungu vytýkány široké rámečky v okolí displeje, model S8 to mění. S touto změnou se loučíme i s hardwarovým domácím tlačítkem, to bylo totiž nahrazeno tlačítky na displeji. Displej, který znovu sází na technologii SuperAMOLED, má u základního modelu úhlopříčku 5,8″, což je skutečně hodně. Je ovšem pravdou, že rozměry díky vyplnění přední strany zase tolik nepovyrostly.

Důležitou změnou je i čtečka otisků prstů. Ta nyní sídlí v zadní části, bohužel však vedle fotoaparátu. Ani její tvar nás příliš netěší a bohužel musíme zpočátku říci, že její používání není tak pohodlné a přesné jako u konkurence. Samsung Galaxy S8 však nabízí ještě alternativu v podobě skeneru oční duhovky. Ani to pro nás zatím není dostatečně spolehlivý způsob odemykání telefonu. Dost ale výtek, Samsung Galaxy S8 si za zbylé parametry zaslouží spíše pochvalu. Máme zde luxusní konstrukci, skvělý displej, extrémně výkonný hardware a bohatou výbavu. Sami se nemůžeme dočkat, jak dopadne v naší recenzi.

Samsung Galaxy S8 (první pohled)

Samsung Galaxy S8  (první pohled)

Samsung Galaxy S8

Samsung Galaxy S8

0.2
  • Displej 5.8, 1440 x 2960 pixelů, Super AMOLED, 570 ppi
  • Procesor Samsung Exynos 8895
  • RAM 4GB
  • Fotoaparát 12 MP
  • Baterie 3000 mAh
  • Cena od 7 699 Kč

Jak se vám zatím smartphone Galaxy S8 líbí? Byli jste se na něj již podívat v obchodech?

Za zapůjčení telefonu děkujeme společnosti Samsung.

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (32)