Menu

Slash Keyboard: uspěje nejlepší klávesnice pro iPhone na Androidu?

slash_keyboard_ico
Slash Keyboard: uspěje nejlepší klávesnice pro iPhone na Androidu?
Ohodnoťte článek

Slash Keyboard – podle mnohých uživatelů (a serveru Business Insider) nejlepší alternativní klávesnice pro iOS – je od tohoto týdne k dispozici také pro platformu Android. Jejím hlavním rysem je snaha eliminovat nutnost přepínat mezi aplikacemi, což zvládá díky „kouzelnému tlačítku.“

Slash Keyboard a její kouzelné lomítko

Typickým rysem této klaviatury je totiž černá klávesa s modrým lomítkem, která také dala aplikaci jméno („slash“ znamená mimo jiné „lomeno, lomítko“), umístěná ve spodním řádku vlevo od mezerníku. Ta dokáže prý doslova zázraky tím, že umí vytáhnout a vložit do textu informace z dalších aplikací.

Vysvětlíme vám to na názorném příkladu: otevřete si aplikaci pro psaní nějakých textových zpráv a zadáte zde /youtube Drake. Následně se automaticky otevře nabídka videí obsahujících klíčové slovo „Drake.“ Stačí vybrat to, které chcete odeslat a klepnout na něj prstem. Příjemci dojde zpráva ve formě odkazu, aniž by odesílatel musel opustit původní aplikaci.

Takto funguje aplikace v praxi (animace se spustí po klepnutí)

Takto funguje aplikace v praxi (animace se spustí po klepnutí)

Co činí klávesnici Slash Keyboard silnou, je počet podporovaných aplikací. Namátkou jmenujme například Spotify, Soundcloud, Giphy, Foursquare, Mapy Google Maps a mnohé další.

Generální ředitel Slash Cem Kozinoglu uvedl pro server Business Insider, že na platformě iOS zaznamenává tato aplikace více než pět milionů hledání měsíčně.

Další užitečnou vlastností, která bude fungovat i na Androidu, je vytváření vlastních „slashů.“ Podstatou této funkce je myšlenka, že pokud často používáte nějaký text či frázi, můžete si vytvořit zástupce pro rychlé vložení. To se může hodit například pro údaje, jako je vaše adresa, telefonní číslo nebo e-mail. Jak přesně to funguje, můžete vidět na následující animaci.

Vytvoření vlastního slashe (animace se spustí po klepnutí)

Vytvoření vlastního slashe (animace se spustí po klepnutí)

Co tedy umí?

Autoři vycházejí z myšlenky, že zprávy odesílané ze současných telefonů obsahují zpravidla něco víc než jen slova. Proto si myslí, že klávesnice by měla umět něco víc než jen psát. Slash umožňuje rychlý přístup k věcem, které sdílíte nejčastěji, jako jsou fotografie, místa, písničky, animované GIFy, samolepky, emoji a další. Stačí klepnout na lomítko a dostanete se k těmto funkcím.

Cílem klávesnice je zvýšit produktivitu a učinit textové konverzace zábavnějšími. Spolupracuje s oblíbenými aplikacemi pro zasílání zpráv a sociálními sítěmi včetně e-mailu, WhatsAppu, Twitteru, Snapchatu a Instagramu.

Výše jsme zmínili, že Slash Keyboard podporuje celou řadu služeb (dle autorů více než dvacet). Pojďme se podívat na jejich seznam. Aplikace umí hledat v/na:

 • Kontakty
 • Amazon
 • E-mail
 • Foursquare
 • Giphy
 • Google
 • Hudba
 • Mapy Google
 • New York Times
 • Poloha
 • Soundcloud
 • Spotify
 • Twitter
 • Wikipedia
 • Youtube
Klávesnice Slash Keyboard podporuje tyto služby

Klávesnice Slash Keyboard podporuje tyto služby

Ještě není dokonalá

Nedostatkem verze pro Android je zatím fakt, že automatické korekce nefungují stejně dobře jako na iOS. Kozinoglu tvrdí, že aplikace alespoň pracuje s původními uživatelskými daty, takže by se problém neměl projevit ve větší míře.

Aplikace pro Android podporuje řadu jazyků včetně angličtiny, němčiny, španělštiny, turečtiny a francouzštiny. Asi nejdůležitější zprávou je, že Slash Keyboard umí i česky, a to nejen psát, ale má i lokalizované uživatelské rozhraní.

Jak Slash pro Android vypadá?

Více než tisíce slov napoví série několika obrázků.

Aplikaci lze stáhnout zdarma z Obchodu Play, kde je k dispozici od úterý 9. února. Za tu dobu si ji stáhlo jen něco mezi deseti a padesáti uživateli, přičemž průměrná známka je 4,2 z 5,0 možných. Instalační balíček velký 22 MB můžete použít na telefonech a tabletech s Androidem 4.1 a novějším.

Slash Keyboard
Slash Keyboard
Cena: Zdarma

Zdroj: Business Insider.

Komentáře

jakub.vega

jakub.vega

z aplikace
11.2.2016 20:27

Nevim co si mam myslet… jestli je to placeny clanek nebo si ani jeden z redaktoru tu klavesnici nenainstaloval… nebo ja nevim…

zdenda4340

zdenda4340

z aplikace
11.2.2016 20:37

Ne jen neinstalovat nic od jabka

Lukyczk

Lukyczk

z aplikace
11.2.2016 21:10

jakub.vega: Proč myslíš ?

Googler

Googler

z aplikace
11.2.2016 21:37

zdenda4340: Ona ta aplikace není od jabka(Applu), ale od jiných vývojářů, kteří ji vyvíjeli pro iOS. Vývojáři se většinou snaží rozšířit na více platforem, u této klávesnice to bylo jako první iOS, což ovšem neznamená, že by to bylo nějak „jablečně nakažené“:-)
Ale souhlasím s tebou, od jabka nic:-)

jakub.vega

jakub.vega

z aplikace
11.2.2016 22:56

No možná je to subjektivní ale já tu klávesnici shledávám totálně useless… krome teda slash funkce… to mi ale nepřijde jako funkce která musí být popsána takto rozsáhle

versicht

versicht

12.2.2016 7:43

Tak klavesnice je jedina vec, kterou iPhonu zavidim. Myslim tu ceskou lokaci, kdy hacek a carka jsou coby samostatna tlacitka a pri zmacknuti se pridaji nad naposledy napsane pismeno. Tohle umet android, tak zase pisu jako „člověk“

renek11

renek11

12.2.2016 7:48

Myslím, že se Swiftkey se to nedá srovnávat. Slash funkce je zajímavá nicméně to je asi tak vše.

CiMSTER

CiMSTER

z aplikace
12.2.2016 9:17

Jednoznačne SwiftKey..

relativny

relativny

12.2.2016 10:08

pre mňa absolútne najpoužitelnejšia klávesnica je Fleky, používam ju od začiatku, mám ju aj zakúpenú a neviem už bez nej fungovať :)

Loskatos

Loskatos

12.2.2016 13:45

Technická k provedení obecně všech článků na SA:
Nemělo by být tak těžké obrázky doprovázející článek dát do nějaké fotogalerie, kde si je člověk může projet šipkami.
Pokud se každá fotka otevírá do nového (toho samého ! ) okna, jsou fotky/článek/stránky k nepoužití.
Díky za reakci.

jis20

jis20

12.2.2016 13:51

@Relativny: Škoda, že ani svůj vlastní název ta tvá oblíbená klávesnice nenapíše správně :)
Předpokládám, že je to Fleksy.

relativny

relativny

12.2.2016 14:07

@Jis20: pardon, samozrejme že klávesnica svoj vlastný názov napíše správne :) príspevok som písal cez notebook a trošku mi asi ušlo písmenko :D

Michalle9

Michalle9

z aplikace
12.2.2016 14:35

No klávesnice Google se může jít zahrabat oproti Windows Phone nebo IOS ale jinak používám TouchPal protože mi osobně vyhovuje více než SwiftKey.

uni

uni

12.2.2016 14:47

CiMSTERO: Takže od jabka nic (což už je vysvětleno, že je nesmysl), ale od okna ano?:)

carlyko

carlyko

12.2.2016 15:58

Jednoznačně SwiftKey,ale teď záleži co s tím provede mrkvosoft když to koupil.

dino

dino

z aplikace
12.2.2016 21:06

používám od samsungu s6 a naprosty luxus.. zahodil jsem swift

Dimmu Boy

Dimmu Boy

15.2.2016 0:18

Platenu verziu Swype som mal uz v telefone ked som ho kupil a inu by som urcite ani nechcel.

x125

x125

29.2.2016 21:17

Jakub.Vega zkus Anysoftkeyboard. Tam se háčky a čárky píšou dvojitým stiskem tlačítka. (Nebo si můžeš zobrazit horní řádek jako na normální klávesnici. Používal jsem to, než jsem přešel na prediktivní psaní…

Klávesnice v článku mi přijde celkem k ničemu… Lepší si vybrat v přehlednějším seznamu v aplikaci a pak poslat pomocí funkce sdílet. Ale pro vyznavače mainstreamu, kterým to vyhodí hledanou věc na prvním místě a pro rusáki doprí :)

RSS (komentáře k článku)