Send: Nová aplikace Microsoftu, která z mailu udělá kecálek

MS-Send-Uvodka

Microsoft v posledních dnech rozpoutal spoustu debat kolem operačního systému Android. Nejprve umístil do Obchodu Play svůj launcher, poté koupil vývojářské studio, které stojí za vznikem oblíbené aplikace a nyní vydává další novou aplikaci. Ta je ovšem poněkud jiná. Aplikace Send totiž promění mailování v chatování. A to skoro doslova.

Send je e-mailový klient, ale neřekli byste to do něj?

Aplikace Send je výsledek projektu Microsoft Garage. Již od léta byla aplikace dostupná betatesterům na iOS a nyní se konečně dostává i do Obchodu Play. Jedná se v podstatě o klienta pro běžnou e-mailovou komunikaci. Už na první pohled ale poznáte, že tu něco nehraje. Aplikace totiž bere e-maily a tvoří z nich přirozené konverzace. Při psaní mailů si tak budete připadat jako při psaní SMS nebo při chatování v IM.

MS Send mail klient

Jakmile je uživatel přihlášen (přičemž je nutné, aby byl přihlášen pod účtem, který používá Office 365), může začít odesílat zprávy/e-maily. Ty se začnou řadit jako konverzace s jednotlivými kontakty.

Aplikace funguje tak, že veškeré odeslané i přijaté zprávy budou dostupné i ve vaší mailové schránce, což vám zajišťuje přístup ke konverzacím i z PC nebo pokud aplikaci používat přestanete. Také díky tomu nezáleží na tom, zda má kontakt na druhé straně nainstalovanou stejnou aplikaci. Pokud používá jinou, prostě mu přijde další e-mail. S prvním e-mailem z aplikace Send mu však přijde i nabídka k jeho používání. Rozhodnutí je však jen na něm.

Send se váže na e-mail, takže stáhne i mou starou poštu, že?

Ne, nestáhne. Aplikace Send je o rychlosti a přirozenosti konverzace. Nebude vás tedy zatěžovat vaším starým harampádím, které je ukryto kdesi v hloubi vaší schránky. Po nainstalování bude aplikace prostě prázdná. A teprve s příchodem dalších nových zpráv se začne plnit.

Aplikace Send je již nyní v Obchodě Play. Pokud byste ji chtěli vyzkoušet, můžete si ji stáhnout. Tedy pokud patříte mezi vyvolené. Obchod Play totiž u velké spousty zařízení píše, že není kompatibilní. Jaká zařízení kompatibilní jsou, však Microsoft nikde neuvádí. Zatím víme jen to, že ani výkonné smartphony nemusí zákonitě patřit mezi ty vyvolené.

Pokud aplikaci zkusíte, dejte nám v diskusi vědět, zda váš telefon tím vyvoleným je.

Microsoft Send, for Office 365
Microsoft Send, for Office 365

Zdroj: AndroidHeadlines.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)