Sedmipalcový tablet Nexus připraven

google_logo5

Google představil již několikrát svůj telefon Nexus, který vždy dostal nejnovější verzi systému Android. Ve sbírce však stále chybí tablet s tímto označením. To chce Google letos napravit, a proto se obrátil na veleznámého výrobce tabletů Asus. Ten pro něj vyrobí sedmipalcový tablet, který by měl zaujmout velmi nízkou cenou 199 dolarů (pod 4 000 Kč). Podle všeho je tablet hotov a připraven k prodeji.

P1080591-540×405

Původní zprávy naznačovaly, že by tablet mohl obsahovat čtyřjádrový procesor Nvidia Tegra 3. Z toho však nejspíše sešlo a Google nasadí dvoujádrové řešení, které by mělo srazit cenu tabletu ještě níž. Díky dobré spolupráci se společností Qualcomm by to mohl být nějaký dvoujádrový Snapdragon. Technické speficikace však zatím nebyly oficiálně potvrzeny.

Google tak chce zaútočit na velmi úspěšný tablet Kinde Fire od společnosti Amazon. Ten stejně zabodoval u svých uživatelů především velmi nízkou cenou. Zařízení by mohlo být představeno již v květnu na CTIA Wirelles.

Těšíte se na nový Google tablet Nexus s velmi nízkou cenou?

zdroj: androidcommunity.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)