Samsung obviněn z nekalého PR proti HTC

samsung_htc

Ukazuje se, že nekalé PR praktiky nejsou doménou pouze českého Internetu, kde za několik korun píšou brigádníci do diskuzí pod články někdy politické, jindy jiné komerční příspěvky, ale našly si svou cestu i do světa špičkových technologií. Na Tchaj-wanu, v “rodné zemi” HTC, je největší konkurent Samsung obviněn z používání nekalých metod hospodářské soutěže.

Podle zprávy agentury AFP tchajwanská komise pro hospodářskou soutěž v pondělí oficiálně oznámila, že vyšetřuje obvinění korejského výrobce z použití bezohledných marketingových technik a klamavé reklamy. Dle vyjádření tiskového mluvčího komise Sun Lih-chyun začali počátkem dubna dostávat stížnosti, že Samsung prostřednictvím své reklamní agentury najímá studenty, jejichž úkolem je publikovat negativní recenze produktů HTC a naopak doporučovat místo nich zařízení Samsung.

Pokud se podaří společnosti prokázat účast na takovém počínání, mohl by Samsung čelit pokutě až 25 milionů tchajwanských dolarů (cca 17 milionů korun).

Zástupce oficiálního tchajwanského zastoupení Samsungu uvedl, že firma nepoužívá tyto způsoby konkurenčního boje. To, co se stalo, označil jako “nešťastné” a došlo k tomu prý kvůli “nedostatečným znalostem” o “základních principech” společnosti. Dodal také, že firma zatím neobdržela oznámení o zahájení šetření.

Samsung pozastavil internetový marketing na Tchaj-wanu, včetně publikování “anonymních” komentářů na jiných zdrojích. Firma zajistí, aby veškeré online marketingové aktivity byly plně v souladu s firemní politikou online komunikace.

Zdroje: YouHTC, CNET Asia a CNET.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)