Majitelé Samsung telefonů již můžou stahovat nový launcher z nadstavby Experience 10

samsung experience 10 launcher

Lidé z XDA Developers pokračují v servírování informací z nové nadstavby Samsung Experience 10. Nejprve jsme se dočkali obrázků a videa, poté uvolnili betaverzi nového prohlížeče Samsung a nyní se dostalo na samotný launcher. Na rozdíl od prohlížeče, už je zde nutnost vlastnit telefon Samsung a mít alespoň systém Android ve verzi 8.0.

Launcher Experience 10 přináší hned několik výrazných změn

První věci, které si po instalaci nového launcheru všimnete, je to, že jsou větší ikony aplikací i složek. Dále se změnilo animace pro spuštění Bixby Home, zároveň spuštění tohoto asistenta je rychlejší. Nastavení launcheru má černé pozadí s bílými kartami, které jsou zaoblené. Obecně je vidět mnohem více zaoblených prvků. Přesně tak, jak to bude i v samotné nadstavbě. Nemusí se jednat o všechny změny, protože jde o předčasnou verzi, která byla upravena tak, aby fungovala již dnes, ještě před vydáním aktualizace.

Nový launcher funguje na Samsung Galaxy telefonech s Androidem 8.0 a vyšším. Přesněji jde o modely Samsung Galaxy S7/EdgeGalaxy S8/S8+, Galaxy Note 8, Galaxy S9/S9+ a Galaxy Note 9. Pokud chcete nový launcher nainstalovat na svůj telefon, nestačí pouhá instalace APK souboru. Po instalaci musíte v nastavení aplikací vybrat jako výchozí domovskou obrazovku novou verzi launcheru. Pokud to neuděláte, bude vám vyskakovat chyba. Launcher jsme testovali několik minut a neobjevili jsme žádný problém, lidé z XDA Developers údajně na launcheru fungují týden a také bez problémů. Samotný APK soubor s launcherem můžete stáhnout ZDE.

Vyzkoušeli jste nový launcher Samsung Experience? Jak se vám líbí?

Zdroj: xda-developers.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)