Nadstavba Samsungu se radikálně mění: Přináší nový vzhled a mnoho novinek

nova nadstavba samsung experience 10

Samsung je největším výrobcem chytrých telefonů na světě, ale zároveň je také ten, který má z hlavních výrobců nejpomalejší aktualizace na nový Android. To se ale možná teď změní. Android 9 Pie vyšel na začátku srpna a už nyní máme k dispozici první detaily o nové nadstavbě Samsung Experience 10, která s touto aktualizací přijde. To je na Samsung hodně brzy a zatím to nasvědčuje tomu, že bychom se prvních aktualizací mohli dočkat ještě do konce roku 2018.

Nadstavba Samsung Experience vyjde v desáté verzi s mnoha novinkami

Stejně jako se očekává, že Samsung výrazně změní design nových vlajkových modelů Galaxy S10, tak stejně velké změny přijdou i do nadstavby Samsung Experience. Díky XDA-Developers se na novinky v nadstavbě můžeme podívat už nyní. Upozorňujeme, že jde o testovací verzi a ve finální verzi nadstavby se ještě některé prvky můžou změnit. V první řadě si na novém designu můžete všimnout tmavého vzhledu, nadstavba tak plně využívá Super AMOLED displeje, které má většina Samsung telefonů. Zajímavé je to, že se bude dát nastavit podle různých pravidel, například, že se vám zapne pouze večer.

Uživatelské rozhraní má nyní po vzoru z Androidu 9 Pie mnoho zaoblených prvků. Notifikace a rychle nastavení prošlo také změnami. Z obrázků můžeme vidět i novou zamykací obrazovku, poslední aplikace se také změnily. Systémové nastavení je také v novém kabátu. K dispozici je také několik nových gest, které usnadňují ovládání systému. V Androidu 9 Pie jsme mohli vidět nové ovládání pomocí gest. U Samsung telefonů se ale neobjeví, korejská společnost totiž přišla s vlastním druhem ovládání systému pomocí gest. Tlačítka Androidu budou simulovat gesta potáhnutí ze spodní strany směrem nahoru.

Nový design se nebude týkat jen nadstavby. Mnoha změn se dočkají i aplikace, kde se kromě nového designu, změní i rozvržení položek a mnohem více se zaoblí. V neposlední řadě nemůžeme zapomenout na fotoaparát, který má zcela nové rozvržení. V zahraničí už se spekuluje, že společnost Samsung na první telefony vydá aktualizaci ještě do konce roku. Hlavní přínos je v Projectu Treble, který značně urychlí vývoj.

Jak se vám líbí nový design a novinky v nadstavbě Samsung Experience 10?

Zdroj: xda-developers.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)