Jak fotí Samsung Galaxy S7? Podívejte se na první testovací snímky

galaxy s7 foto

Naši pravidelní čtenáři již zajisté postřehli, že nám do redakce dorazil nový Samsung Galaxy S7, který v těchto chvílích intenzivně testujeme. Než však dorazí plnohodnotná recenze, rozhodli jsme se vás na ni trochu nalákat a ukázat vám několik testovacích snímků, které jsme již s telefonem stihli pořídit.

Fotoaparát Samsungu Galaxy S7 představuje jednu z nejzásadnějších novinek oproti předešlému Galaxy S6. Výrobce se zde rozhodl jít tak trochu proti proudu a snížil rozlišení snímače na 12 Mpx a naopak zvýšil velikost pixelů na 1,4 µm. Proti mnohým očekáváním pak použitý snímač nepochází z dílny samotného Samsungu ale jedná se o Sony IMX260. Fotoaparát se také nově naučil ostřit pomocí 100 % pixelů, díky čemuž je dosaženo opravdu velmi rychlého a přesného zaostření snímků.

Samsung Galaxy S7 11

Samsung se také rád pochlubil světelností objektivu f/1.7, která aktuálně nemá v telefonech obdoby. Galaxy S7 disponuje také optickou stabilizací, která pomůže nejen s focením za špatných světelných podmínek, ale také při pořizování videozáznamu. Malý, ale sympatický detail je pak podstatně méně vystouplá čočka fotoaparátu, díky čemuž se méně bojíme o její poškození a telefon se již nekymácí při položení na desku stolu.

Samsung_S7_680x300_2_2

Video je možné pořizovat maximálně ve 4K rozlišení, zde však standardně počítejte “pouze” se 30 snímky za vteřinu. Ve FullHD je již možné pořizovat video se snímkovací frekvencí 60 FPS. Natáčení slowmotion videa probíhá v 720p rozlišení při snímkovací frekvenci 240 FPS. Telefon dokáže také pořizovat HDR video a sledovat při natáčení vybraný objekt, tyto funkce jsou však dostupné pouze při kvalitě videozáznamu FullHD s 30FPS a nižší.

Dost již však bylo technických informací, pojďme se podívat na samotné testovací snímky a videozáznam.

Fotografie za dobrých světelných podmínek

Fotografie v protisvětle

Samsung Galaxy S7 test foto 2

Interiérová fotografie ve zhoršených světelných podmínkách

Samsung Galaxy S7 test foto 9

Noční fotografie

FullHD 60FPS videoukázka

Samsung Galaxy S7 testovací video

Samsung Galaxy S7 testovací video

Veškeré fotografie v plném rozlišené včetně videa si můžete stáhnout ZDE.

Co na fotografické schopnosti Samsungu Galaxy S7 říkáte?

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (19)