Rychlé srovnání displejů: Galaxy Note 2 vs. Galaxy S III

samsung-logo1

Přístroje Samsungu se pyšní velmi dobrým podáním barev a celkově dobrými vlastnostmi displejů, za což může bezesporu technologie SuperAMOLED. Podívejme se však na rychlé srovnání displejů u dvou přístrojů tohoto výrobce – Galaxy Note II a Galaxy S III. Na obrázku vidíte, že nový tabletotelefon zobrazuje obrázek o něco lépe. Může za to trochu odlišné řazení subpixelů.

note2-s3-rgb-pentile

Zatímco Galaxy S III používá PenTile matici, Galaxy Note II používá již plnohodnotný RGB model. Co se pod těmito pojmy skrývá? U PenTile matice ke každému modrému nebo červenému subpixelu připadají dva zelené, což má za následek o něco horší ostrost obrazu, na druhou stranu vyšší výdrž displeje (což byl také údajný důvod, proč tuto matici použil Samsung u Galaxy S III). Pod RGB maticí se již skrývá standardní model, kdy každý pixel obsahuje tři subpixely (modrou, červenou, zelenou). Note II má RGB matici ještě trochu vylepšenou, neboť se subpixely zelené a červené nachází nad sebou a vlevo od nich nalezneme modrý subpixel, který je však větší a tmavší. To by podle spekulací mělo zajistit kromě lepšího zobrazení díky RGB matici také delší životnost displeje, a proto se Samsung uchýlil k tomuto řešení.

zdroj: androidcentral.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)