Qualcomm úspěšně otestoval první 5G modem. Kdy se objeví v telefonech?

qualcomm 5g modem

5G mobilní internet je ještě pár let daleko pro velkou většinu z nás, nicméně společnosti a pomalu i operátoři už začínají s prvními testy. Už minulý rok Qualcomm oznámil mobilní modem X50, který se připravuje právě na 5G sítě.

5G modem má přinést rychlost až 5Gbps

Qualcomm slibuje rychlost až 5Gbps, to je momentálně hodně nepředstavitelná rychlost internetu. Dnes společnost oznámila, že úspěšně dokončila první test tohoto modemu. Při testování se dosáhlo rychlosti v několika Gbs, přesné číslo se ale neprozradilo. Modem se připojoval na několik sítí, které má společnost k dispozici v San Diegu. Qualcomm X50 využívá frekvenci 28GHz pásma.

First 5G data connection with the Snapdragon X50 5G modem

First 5G data connection with the Snapdragon X50 5G modem

Zajímavé je to, že podle Qualcommu by měl být tento modem hotový již příští rok. Oznámil se také referenční telefon, který má pomoci výrobcům s implementováním novinek do svých telefonů. Očekává se, že telefony s X50 na palubě se objeví už v první polovině roku 2019. Vzhledem ke spolupráci v posledních letech se Samsungem, je velice pravděpodobné, že se bude jednat o Galaxy S10.

Těšíte se na 5G sítě?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)