Menu

Qualcomm úspěšně otestoval první 5G modem. Kdy se objeví v telefonech?

5G mobilní internet je ještě pár let daleko pro velkou většinu z nás, nicméně společnosti a pomalu i operátoři už začínají s prvními testy. Už minulý rok Qualcomm oznámil mobilní modem X50, který se připravuje právě na 5G sítě.

5G modem má přinést rychlost až 5Gbps

Qualcomm slibuje rychlost až 5Gbps, to je momentálně hodně nepředstavitelná rychlost internetu. Dnes společnost oznámila, že úspěšně dokončila první test tohoto modemu. Při testování se dosáhlo rychlosti v několika Gbs, přesné číslo se ale neprozradilo. Modem se připojoval na několik sítí, které má společnost k dispozici v San Diegu. Qualcomm X50 využívá frekvenci 28GHz pásma.

Zajímavé je to, že podle Qualcommu by měl být tento modem hotový již příští rok. Oznámil se také referenční telefon, který má pomoci výrobcům s implementováním novinek do svých telefonů. Očekává se, že telefony s X50 na palubě se objeví už v první polovině roku 2019. Vzhledem ke spolupráci v posledních letech se Samsungem, je velice pravděpodobné, že se bude jednat o Galaxy S10.

Těšíte se na 5G sítě?

Zdroj: androidpolice.com

 

Komentáře

Andy_S

17.10.2017 15:17

Jen to nejsou 100MHz site ale 100MHz sirka pasma. Frekvence samotneho pasma je 28GHz.

LufyCZ

17.10.2017 15:32

No, my tady v rozvojovém Česku stejně tuto technologii nevyužijeme, jelikož FUP by byl pryč ještě před tím, než bych je zapnul :/

Daevis

David TrlicaRedaktor 49

17.10.2017 15:47

@Andy_S: Děkuji za upozornění, opraveno.

Radim_hanousek

Radim Hanousek -22

19.10.2017 0:58

Nechci si domyslet nebezpeci osobnich dat kdyz se vam bude chtit tajna sluzba podivat pod kapotu telefonu ;) popr. Nejakej tumpas co vam hackne zarizko a nainstaluje cerva… Uz LTE je dost rychle na to aby jste meli behem chvilky veskere data ulozene ve fonu popr. SD karte venku na netu….Nechapu lidi kteri maji neustale zaple mobilni data v zarizkach….Je potreba si uvedomt ze slovo bezpecnost dat je zajimave tema ;) A to cele plati i na wifinach.

RSS (komentáře k článku)