Projekt Blocks – sestavte si hodinky, nebo náramek dle svých potřeb

hodinky320

Budoucnost se zaměří na modularitu. Vypadá to, za nedlouho si každý z nás bude moct sestavit chytrá zařízení dle svých potřeb a aktuálních vizí. Zdaleka se to netýká jen chytrých telefonů, ale můžeme se těšit i na chytré náramky a chytré hodinky. Zdá se, že budoucnost ideální elektroniky právě začíná :).

hodinky

Pokud trochu sledujete dění ve světě telekomunikace, musí vám být jistě dobře známý projekt ARA od Google, jenž představuje telefon poskládaný podle různých modulů, které umějí pokaždé něco jiného. Nyní se podobný projekt rozbíhá s náramky nebo hodinkami, kde si můžete vytvořit z mnoha modulů podle toho, kam zrovna vyrážíte a jaká sestava se vám tak bude hodit nejvíce. Spojené moduly vytváří náramek, přičemž ho poté připojíte buďto k displeji od hodinek nebo užšímu provedení a máte k dispozici náramek. Mezi moduly patří například fotoaparát, GPS, senzor teploty a tepu, mikrofon nebo například senzor otisku prstu. Na výběr máte také tři druhy displejů – úsporný, klasický LED nebo dotykový, fotoaparát – 3, 5 a 8 MPx a také procesory s frekvencí 120, 800 a 2000 MHz.

hodinky2

Propojení se bude řídit podle určitého standardu, ale výrobce zároveň dává možnost dalším společnostem na výrobu dalších inovativních bloků. Zakladatel Blocks týmu Serge Vasylechko také uvedl, že již nyní mají připravený první prototyp a bloky spolu již nyní komunikují. Než se ale objeví finální verze Blocks nebo alespoň testovací produkty, budeme si muset počkat minimálně do poloviny roku 2015. Je ale možné, že si jednou budeme moci sestavit telefon i hodinky zcela podle svého gusta. Těšíte se na projekt ARA a Blocks?

BLOCKS – The Modular Smartwatch

BLOCKS - The Modular Smartwatch

 

Zdroj: techcrunch, androidauthority

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (22)