Procesor Exynos Octa dostane aktualizaci, po níž poběží všech 8 jader současně

Exynos-5-octa

Samsung se oproti jiným výrobcům mobilních telefonů liší také tím, že si pro své přístroje vyrábí vlastní čipové řešení v podobě řady Exynos. Tyto procesory již delší dobu patří mezi špičku a TOP modely řady Galaxy S či Note vždy tlačily na výkonnostní špičku trhu. V posledních letech se už ovšem tolik nedaří a příliš to nezachránil ani osmijádrový Exynos 5410 Octa, který přišel se 4 jádry Cortex-A7 a 4 Cortexy-A15. Proč nezachránil? Protože Samsung sám ví, že společnost Qualcomm nabízí lepší alternativu, a tak i své vlajkové lodě osadil Snapdragonem. Již dříve jsme vás upozorňovali, že nazývat jej 8jádrovým procesorem je trochu na pováženou, protože vždy běží pouze jedna čtveřice jader. Vypadá to ovšem, že Samsung tento systém změní a dokáže z tohoto kusu křemíku vytáhnout skutečné maximum a spustit všech 8 jader současně. Dopomoci by k tomu měla funkce HMP (Heterogeneous Multi-Processing Capability).

Samsung-Exynos-5-Octa

Zatím samozřejmě nevíme, jaký to bude mít dopad na výkon. Této aktualizace se tedy dočká americká verze vlajkové lodi Galaxy S4 či třeba nedávno představený čínský smartphone Meizu MX3.

zdroj: phonearena.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)