Menu

Pět nejlepších klávesnic podle serveru Lifehacker

Server Lifehacker přinesl článek, ve kterém představuje pět údajně nejlepších klávesnic pro Android. Seznam vznikl na základě nominací čtenářů jmenovaného webu. Protože jsme se tomuto tématu věnovali ve článcích SvětAndroida doporučuje: Osm nejlepších klávesnic a Čtenáři doporučují: Pět nejlepších klávesnic, pojďme si porovnat, jak se náš pohled liší nebo shoduje.

Hacker’s Keyboard

Hacker’s Keyboard přináší kompletní “klaviaturu”, včetně kláves, jež na výchozí systémové klávesnici chybí, jako jsou šipky, Shift, Escape a další, na něž jsme zvyklí z klasické počítačové klávesnice. Čtenáři tuto klávesnici chválí, kromě jiného, také za to, že je open source, zdarma, a je k dispozici s mnoha jazykovými balíčky a znakovými sadami. Využití najde například pokud používáte Android telefon či tablet pro připojování k jiným systémům přes vzdálenou plochu nebo SSH, kde jsou pro Android nezvyklé klávesy nezbytností.

Hacker's Keyboard
Klaus Weidner
Verzev1.31 (24. 2. 2012)
Velikost1,7 MB
2.2+


Zdarma

Swype

Na klávesnici Swype se píše poněkud jiným způsobem – namísto vyťukávání mezi prstem se slova zadávají tahem prstu mezi písmeny, přičemž korekční mechanismy ve spolupráci se slovníkem odhadují, jaké slovo jste chtěli napsat. Samozřejmě i na tomto typu klávesnic lze zadávat text konvenčně. Nechybí funkce, jako jsou automatické opravy, nebo vlastní slovníky, díky kterým se tato intuitivní klávesnice těší velké oblibě mezi uživateli.

Smart Keyboard Pro

Smart Keyboard Pro ocení především uživatelé, preferující běžný způsob zadávání textu. Klávesnice přináší široké možnosti přizpůsobení – nastavit lze například mezery mezi virtuálními tlačítky, nebo velikost popisků kláves. Samozřejmě nechybí predikce, možnost přepnutí na T-9, přidání vlastních klávesových zkratek a další funkce. Kromě toho je možné změnit vizuální dojem pomocí skinů a nechybí ani podpora jazykových balíčků.

Smart Keyboard Trial
Dexilog, LLC
Verze4.6.2 (13. 5. 2012)
Velikost1,5 MB
1.5+


Zdarma


59,13 Kč

SwiftKey

SwiftKey byla jednou z prvních klávesnic, zvládajících napovídání textu na základě již zadaných znaků. Svůj slovník navíc rozšiřuje učením se na základě uživatelem dříve zadaných textů na Facebooku, Twitteru, v SMS zprávách, e-mailech apod. Všechny tyto schopnosti pak umožňují vyniknout v předpovídání textu, který chce uživatel napsat. Klávesnice je k dispozici ve verzi pro telefony a pro tablety a podle Lifehackeru “za ty peníze stojí.”

SwiftKey 3 Keyboard
SwiftKey
Verze3.0.0.281 (29. 6. 2012)
Velikost6,4 MB
2.1+


40,00 Kč

Výchozí systémová klávesnice Android

Mnoho čtenářů se shodlo na tom, že pro své zařízení s Androidem nepotřebují luxusní alternativní klávesnici, protože jim plně vyhovuje ta, která je součástí Androidu 2.3 Gingerbread nebo 4.0 Ice Cream Sandwich. Sice tyto klávesnice nemají ani našeptávač, ani offline hlasové zadávání textu (obě novinky přijdou v Androidu 4.1 Jelly Bean), ale fungují dobře a zastanou svou roli se ctí.

Čestné uznání Lifehackeru si vysloužila klávesnice GO Keyboard, která zůstala jen v těsném závěsu za pěti jmenovanými.

Hlasování čtenářů, kteří měli možnost vybírat z pěti výše uvedených klávesnic, vypadalo v pondělí 2. července v 7:00 našeho času po započtení více než šesti tisíc hlasů takto:

  1. SwiftKey 45,37 % (2 892 hlasů)
  2. Swype 31,5 % (2 008 hlasů)
  3. Výchozí systémová klávesnice Android 16,69 % (1 064 hlasů)
  4. Hacker’s Keyboard 3,5 % (223 hlasů)
  5. Smart Keyboard Pro 2,93 % (187 hlasů)

Zdroj: Lifehacker.

 

Komentáře

Jirka

Jirka

2.7.2012 11:34

Pokud se článek nezmiňuje o SlideIt!, tak nemůže být řeč o nejlepších klávesnicích

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dasur.slideit&feature=more_from_developer#?t=W251bGwsMSwxLDEwMiwiY29tLmRhc3VyLnNsaWRlaXQiXQ..

uni

uni

2.7.2012 11:40

Hacker’s Keyboard používám nejen z důvodů klasické klávesnice, ale hlavně z důvodu šipek pro pohyb kurzoru v textu, zlatá věc.

MartasZLA

MartasZLA

2.7.2012 11:49

Za mne určite TouchPal! Bohužel v češtině ji mají pouze zařízení od Huawei.

Siwi

Siwi

2.7.2012 11:59

Já používám Pefect Keyboard, protože umožňuje uživatelské nastavení velikosti nejen popisků, ale i samotných tlačítek.

david

david

2.7.2012 12:01

Swiftkey!.. pouzivam uz asi rok a nemenil bych..

MoB

MoB

2.7.2012 12:18

Já používám anySoftKeyboard a to pouze kvůli jakés-takés podpoře pro hw klávesnici (mám Motorolu Milestone). Jinak by mi stačile nejspíš standardní klávesnice z Androidu, i když ta hackerská vypadá dost dobře :) Pravda je, že tvůrci anySoftKeyboard na opravování chyb dost prdí.

TomasNM

TomasNM

2.7.2012 12:45

Ja pouzivam Multiling keyboard https://play.google.com/store/apps/details?id=com.klye.ime.latin&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5rbHllLmltZS5sYXRpbiJd
Nenahraditelne su sipky a pod tlacitkom diakritiky su vsetky nase symboly.
Tusim to ma aj nejaky slovnik,ale to nepouzivam.

dmnc

dmnc

2.7.2012 13:45

ICS nema naseptavac? Co je potom ta hloupost, co mi porad naseptava? Napr. toto http://2.bp.blogspot.com/-LJ3DkJViELk/TsrmLyVgXjI/AAAAAAAADo8/Xvp-LDXYhxQ/s400/icskeyboard.jpg

s3icc0

s3icc0

3.7.2012 9:12

Za mě určitě Smart Keyboard Pro – mám rád jednoduchost a napovídání a T9 mě neberou …
jinak se mi zalíbila i Slide IT – což je varianta Swipe – podle mě je přesnější než swipe a navíc má QWERTY režim (pro češtinu)….
Swiftkey vlastním taky – a žádnej zázrak.

MoB

MoB

6.7.2012 21:18

s3icco: Díky za tip na Smart Keyboard PRO – umí taky pracovat s hardwarovou klávesnicí a to některých ohledech lépe než anySoftKeyboard. Je skoro skvělá!

Bobo

Bobo

9.7.2012 9:46

Taky nějak nechápu, proč pořád Multiling keyboard není více známá/používaná, je naprosto super, umí QWERTZ, umí našeptávat (pokud chcete), umí témata, umí posun kurzoru pomocí tlačítek hlasitosti, umí spoustu dalších vychytávek. Kdo nemá rád kreslící klávesnice, určitě Multiling keyboard zkuste. ;)

RSS (komentáře k článku)