Nebezpečí na TikToku: Jeho klávesnice může “poslouchat”

TikTok klávesnice upozornění

Ke všem různým upozorněním, že aplikace a celá sociální síť TikTok nejsou z hlediska ochrany soukromí a uživatelských dat úplně spolehlivá, přibyla v posledních dnech další výstraha. Původcem jedné z bezpečnostních hrozeb je údajně přímo klávesnice zabudovaná v TikTok aplikaci. Podle serveru InAppBrowser.com existuje riziko, že klávesnice nabízené přímo v aplikacích komunikátorů a sociálních sítí mohou zaznamenávat údaje o kartě, hesla a další citlivá data. TikTok je hlavní problém, jelikož jako jediný tuto svou klávesnici rovnou doporučuje.

Údajně má jít o jeden z důvodů, proč se na čínskou službu již delší dobu dívají skrze prsty nejen bezpečnostní úřady v USA. Provozovatel však nařčení obsažená v tomto reportu popírá. “Textové vstupy slouží výhradně k ladění, řešení problémů a sledování výkonu,” zní oficiální reakce.

Pro bezpečnostní analytiky je pak trnem v oku také prohlížeč, který TikTok aplikace obsahuje. Může prý sledovat každý stisk klávesy na webových stránkách třetích stran. Komisař FCC Brendan Carr uvedl, že tato aplikace je “sofistikovaným nástrojem sledování, který shromažďuje rozsáhlé množství osobních a citlivých údajů”.

Kolik znáte lidí, kteří používají TikTok?

Zdroj: gizmo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)