TOPlist

Klávesnice Gboard dostane novou funkci pro široké displeje

Gboard klávesnice rozdělení split

Při používání dotykového mobilu v orientaci na šířku, případně při ovládání tabletu nebo rozevřeného skládacího telefonu, se se můžete setkat s tím, že softwarová klávesnice není úplně hezká a hlavně příjemně použitelná. Například klávesnice od Samsungu nebo Microsoft Swiftkey řeší tuto situaci šikovným rozdělením klaviatury na dvě poloviny. Google se konečně inspiroval a tuto funkci podle všeho začne využívat také Gboard. A to automaticky dle potřeby.

Gboard - the Google Keyboard
Gboard - the Google Keyboard

Na první pohled nepůjde o nic objevného nebo revolučního, ale drobné rozdíly se oproti zmíněným konkurenčním klávesnicím přece jen najdou. Gboard si například i v tomto „split“ módu na velkém displeji ponechá mezerník v celé své šířce. To by mohlo trochu lépe vyhovovat uživatelům, kteří jsou zvyklí při psaní klepnout na tuto klávesu uprostřed displeje.

Na přiložených obrázcích, které pocházejí z experimentální testovací verze Gboard, si můžete všimnout také duplicitních kláves G a V, které jiné klávesnice běžně dávají jen na jednu ze stran. Datum plošného zavedení tohoto automatického rozdělení zatím není známé.

Jak často využíváte klávesnici na šířku?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)