TOPlist

Klávesnice Gboard se dočkala další užitečné vychytávky. Oceníte ji i vy?

Gboard klávesnice změna velikosti
  • Klávesnice Gboard se dočká další novinky
  • Nově bude možné změnit její velikost na pár klepnutí
  • V tuto chvíli je funkce dostupná v beta verzi

Gboard od společnosti Google je bezpochyby jednou z nejlepších klávesnic pro Android. Americký gigant ji pravidelně zásobuje novými funkcemi, přičemž v nejnovější beta verzi se objevila další vychytávka, která vám ještě více dovolí hrát si s její velikostí.

S neustále se zvětšujícím počtem modelů telefonů a tabletů se stává klíčovým faktorem, jak dobře se klávesnice přizpůsobí různým velikostem displejů. Zvlášť třeba u skládacích mobilů a jejich atypickém poměru stran. Vypadá to, že Gboard brzy zavede možnost změnit velikost klávesnice tak, aby vám co nejvíce vyhovovala.

Změna velikosti klávesnice Gboard bude pohodlnější

Nová funkce vám umožní úplně transformovat vaší klávesnici Gboard. Stačí jednoduše přetáhnout horní nebo dolní okraj klávesnice, abyste změnili její výšku. V tuto chvíli si můžete výšku nastavit v sedmi bodech (extra nízká, krátká, středně krátká, normální, středně vysoká, vysoká a extra vysoká). Kromě výšky budete moci změnit i šířku, takže se může Gboard buďto zobrazit přes celý displej, nebo může klidně zabrat jen třetinu.

Gboard – klávesnice od Googlu
Gboard – klávesnice od Googlu

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak máte nastavenou klávesnici Gboard vy?

Zdroj: AndroidPolice

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)