O2 spouští 4G LTE pro fanoušky filmu v Karlových Varech, dohání Vodafone

lte-1

Pokud patříte mezi pravé fanoušky filmů, jistě si nenecháte ujít největší filmový festival v Karlových Varech, který startuje již 4. července a zúčastní se jej několik tisíc fanoušků z celé České republiky. V době konání akce se v Karlových Varech každoročně sejde mimo jiné také obrovské množství uživatelů chytrých telefonů, kteří zde využívají rychlou 3G síť a mobilní internet. V současné době běží v této oblasti LTE síť u společnosti Vodafone, po dobu festivalu bude ovšem konkurovat i O2 – spustí zde totiž své LTE.

4G_LTE_Logo

O2 se chlubí rychlostí stahování až 110 Mb/s, což ovšem neplatí pro oblast v Karlových Varech, kde je kvůli šířce pásma omezena rychlost na 75 Mb/s. To je poloviční rychlost oproti Vodafonu, který nabídne rychlost stahování až 150 Mb za sekundu. Čím je to způsobeno? Vodafone využívá síť na frekvenci 1800 MHz a šířku pásma 2 x 20 MHz, O2 naproti tomu síť s frekvencí 800 MHz a šířku pásma pouze 2 x 10 MHz.

Síť 4G LTE doplní stávající 3G síť, díky čemuž se razantně zvýší celková dostupná datová kapacita sítě O2. Vedle toho po dobu konání filmového festivalu posílíme i pokrytí sítí 2G a 3G.“, říká Petr Slováček, ředitel divize Provoz společnosti O2 Czech Republic.

Smutnější je fakt, že LTE od O2 bude funkční pouze do 12. července, kdy karlovarský filmový festival končí. Tamější uživatelé O2 si tedy rychlý internet LTE příliš dlouho neužijí.

zdroj: tisková zpráva

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

SONY DSC

Jak vybrat správný telefon pro české LTE?

Návody Jan Dolejš Jan Dolejš
4 min. uložit na později

Komentáře (11)