Jak se vám líbí nové Nexusy? (víkendová hlasovačka)

nove_nexusy_ico

V úterý 29. září představil Google řadu novinek, mezi nimi i dva nové Nexusy – jmenovitě Nexus 6P, jehož výrobcem je čínský Huawei, a Nexus 5X, na kterém spolupracoval s jihokorejským LG. Více informací o těchto zařízeních najdete v našich článcích Nexus 6P: Kovové tělo a slušná porce výkonu a Nový Nexus 5X je tady: Shrnutí všeho, co nám Google prozradil.

Google představil nové Nexusy Google představil nové Nexusy

Ponechme nyní stranou technické parametry, funkce, vlastnosti i nejnovější verzi operačního systému Android 6.0 Marshmallow, která na nových Nexusech poběží hned po vybalení z krabičky, a podívejme se na estetickou stránku. Kontroverznější z obou novinek je nesporně Nexus 6P, jehož typickým rysem se ještě před oficiálním představením stal černý pruh na zadní straně, ve kterém se nachází 12,3MPx fotoaparát s laserovým ostřením a dvě přisvětlovací LED diody. Zatímco jedné části čtenářské obce se tento telefon líbí a přijímá ho s nadšením, druhá hodnotí vizuální stránku negativně. Na Nexus 5X od LG jsou reakce přeci jen o něco méně vyhrocené, neboť zařízení působí relativně konzervativním dojmem.

Abychom tedy “rozsekli” názor na nové Nexusy, rozhodli jsme se jim věnovat toto kolo víkendové hlasovačky a diskuze. Nejprve si obě zařízení představme formou oficiálních videí.

Huawei Nexus 6P

https://www.youtube.com/watch?v=Eimv4Zs9vKE

LG Nexus 5X

https://www.youtube.com/watch?v=QLqHZLdt_jE

Oznámkujte nové Nexusy!

Pro snadnější hodnocení použijeme standardní školní známkování, kde 1 je nejlepší známka a 5 nejhorší. Nexus 6P a Nexus 5X budeme známkovat zvlášť, přičemž pro účely této ankety neklademe podmínky, zda máte hodnotit pouze vzhled, nebo i technické parametry či celkový dojem. Otázka zní prostě a jasně: jak se vám líbí nové Nexusy? Je na vás, jaká kritéria při hodnocení zvolíte.

Jak se vám líbí Nexus 6P?

Jak se vám líbí Nexus 5X?

Hlasovačka z minulého týdne

Minulý týden jsme se v rámci víkendové hlasovačky a diskuze ptali, jak naši čtenáři hodnotí BlackBerry Venice/Prive. Překvapivě téměř 80 % reakcí bylo kladných – 30 % čtenářů je z očekávané novinky s hardwarovou QWERTY klávesnicí nadšeno, dalším 47 % se tento telefon líbí. 13 % čtenářů označilo svůj postoj jako “rezervovaný” s tím, že čekají na další informace. Pouhá desetina hlasujících zaujala negativnější postoj – 7 % má vůči BlackBerry Venice/Prive nějaké výhrady a pouhým třem procentům našich čtenářů se tento smartphone vysloveně nelíbí. Na základě výsledků ankety to vypadá, že v BlackBerry zadělali na značný úspěch.

Jak naši čtenáři hodnotí BlackBerry Venice/Prive Jak naši čtenáři hodnotí BlackBerry Venice/Prive

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (20)