Jak se vám líbí nové Nexusy? (víkendová hlasovačka)

nove_nexusy_ico

V úterý 29. září představil Google řadu novinek, mezi nimi i dva nové Nexusy – jmenovitě Nexus 6P, jehož výrobcem je čínský Huawei, a Nexus 5X, na kterém spolupracoval s jihokorejským LG. Více informací o těchto zařízeních najdete v našich článcích Nexus 6P: Kovové tělo a slušná porce výkonu a Nový Nexus 5X je tady: Shrnutí všeho, co nám Google prozradil.

Ponechme nyní stranou technické parametry, funkce, vlastnosti i nejnovější verzi operačního systému Android 6.0 Marshmallow, která na nových Nexusech poběží hned po vybalení z krabičky, a podívejme se na estetickou stránku. Kontroverznější z obou novinek je nesporně Nexus 6P, jehož typickým rysem se ještě před oficiálním představením stal černý pruh na zadní straně, ve kterém se nachází 12,3MPx fotoaparát s laserovým ostřením a dvě přisvětlovací LED diody. Zatímco jedné části čtenářské obce se tento telefon líbí a přijímá ho s nadšením, druhá hodnotí vizuální stránku negativně. Na Nexus 5X od LG jsou reakce přeci jen o něco méně vyhrocené, neboť zařízení působí relativně konzervativním dojmem.

Abychom tedy “rozsekli” názor na nové Nexusy, rozhodli jsme se jim věnovat toto kolo víkendové hlasovačky a diskuze. Nejprve si obě zařízení představme formou oficiálních videí.

Huawei Nexus 6P

https://www.youtube.com/watch?v=Eimv4Zs9vKE

LG Nexus 5X

https://www.youtube.com/watch?v=QLqHZLdt_jE

Oznámkujte nové Nexusy!

Pro snadnější hodnocení použijeme standardní školní známkování, kde 1 je nejlepší známka a 5 nejhorší. Nexus 6P a Nexus 5X budeme známkovat zvlášť, přičemž pro účely této ankety neklademe podmínky, zda máte hodnotit pouze vzhled, nebo i technické parametry či celkový dojem. Otázka zní prostě a jasně: jak se vám líbí nové Nexusy? Je na vás, jaká kritéria při hodnocení zvolíte.

Jak se vám líbí Nexus 6P?

Huawei Nexus 6P Huawei Nexus 6P

Jak se vám líbí Nexus 5X?

Hlasovačka z minulého týdne

Minulý týden jsme se v rámci víkendové hlasovačky a diskuze ptali, jak naši čtenáři hodnotí BlackBerry Venice/Prive. Překvapivě téměř 80 % reakcí bylo kladných – 30 % čtenářů je z očekávané novinky s hardwarovou QWERTY klávesnicí nadšeno, dalším 47 % se tento telefon líbí. 13 % čtenářů označilo svůj postoj jako “rezervovaný” s tím, že čekají na další informace. Pouhá desetina hlasujících zaujala negativnější postoj – 7 % má vůči BlackBerry Venice/Prive nějaké výhrady a pouhým třem procentům našich čtenářů se tento smartphone vysloveně nelíbí. Na základě výsledků ankety to vypadá, že v BlackBerry zadělali na značný úspěch.

Jak naši čtenáři hodnotí BlackBerry Venice/Prive Jak naši čtenáři hodnotí BlackBerry Venice/Prive

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (20)