Menu

Nová verze navigace Waze přináší řadu novinek

V Obchodě Play se včera objevila nová verze navigace Waze (viz naše recenze Navigace Waze: Řidiči sobě) s číslem 3.2. Přináší celou řadu drobných vylepšení, mezi nimi vyhledávání v kategoriích bodů zájmu, díky kterému byste neměli mít problém nalézt například čerpací stanici, parkoviště, lékárnu, bankomat, restauraci, hotel, nebo autoservis. Další užitečnou novinkou je plánování trasy s více zastávkami.

Vyhledávání v kategoriích bodů zájmu

Vyhledávání v kategoriích bodů zájmu

Vyhledávání v kategoriích bodů zájmu

Vyhledávání v kategoriích bodů zájmu

Dalším vylepšením by mělo být hlášení dopravních komplikací a policejních hlídek hlasem, bez nutnosti psát na dotekovém displeji, nicméně tuto funkci nemůžeme po aktualizaci potvrdit – dialog pro ohlášení události vypadá stále stejně, jako v předchozí verzi.

Dalším vylepšením by mělo být hlášení dopravních komplikací a policejních hlídek hlasem

Dalším vylepšením by mělo být hlášení dopravních komplikací a policejních hlídek hlasem

Ve Spojených státech se mohou těšit na vyhledávání benzínky podle aktuální ceny pohonných hmot, což u nás (zatím?) nefunguje. Naštěstí u nás tuto úlohu velmi dobře zastane česká aplikace Pumpdroid. Kromě informací od dodavatelů a provozovatelů čerpacích stanic mohou ceny aktualizovat také sami uživatelé. Navíc uživatelé Waze dostanou u některých řetězců slevu.

Waze kromě toho také dále integruje sociální funkce, takže například můžete sdílet polohu cílové destinace prostřednictvím SMS nebo e-mailu.

Podívejte se na představení nových funkcí na videu.

Waze social GPS & traffic
Waze
Verze3.2.0.0 (20. 6. 2012)
Velikost14 MB
2.0+


Zdarma

Zdroje: Android Central a LifeHacker.

 

Komentáře

maja

maja

21.6.2012 11:36

Super aplikace, kterou jsem často používal, hlavně pro jízdu po Praze. Bohužel mi na Galaxy S začala padat, dokonce se sám od sebe úplně restartoval telefon, takže jsem ji musel přestat používat. Třeba to po aktualizaci zase pojede bez problémů…

Stanislav Ošmera

Stanislav Ošmera

21.6.2012 16:20

Primo v popisu updatu je napsano ze ty voice commands na navigaci a reportovani problemu jsou jen US only, predpokladam ze by to mohlo znamenat jen pro anglictinu, ale asi je to locknuty zemepisne jen na ameriku (urcite docasne).
Pouzival jsem drive jen abych zlepsil mapy, kdyz byli spatne, ale v posledni dobe uz jsem dlouho nepotkal nejakou vetsi silnici ktera by chybela, leda tak nejakou zastrcenou slepou, uz se da jako navigace pouzit velmi dobre.

LiborA

LiborA

21.6.2012 16:42

Stanislav Ošmera: bohužel by ses divil, kolik úseků silnic 2. třídy ještě chybí

SV

SV

21.6.2012 18:25

Tak sup sup valcovat :-D

vyrobca

vyrobca

22.6.2012 20:13

No super, mam stiahnuty najnovsi waze ale preferovane funkcie su pre slovensko blokovane.. som sklamany..

Karelk

Karel Kiliánexternista 14

25.6.2012 11:29

To: Stanislav Ošmera
Děkuji za připomínku :)
Máte pravdu. Chyba byla v tom, že jsem zprávu překládal z US serverů, kde o těchto funkcích reportovali jako o samozřejmosti. Do Obchodu Play jsem se nedíval. Příště to ještě zkontroluji tam.

RSS (komentáře k článku)