Menu

Některé Nexusy 6P se samy vypínají, ačkoli nemají vybitou baterii

Řada majitelů telefonů Nexus 6P hlásí alarmující problém s baterií, ke kterému začalo docházet po aktualizaci na Android 7.0 Nougat. Konkrétně jde o to, že některé Nexusy 6P se samy vypínají, ačkoli indikátor stavu baterie je v daném okamžiku mezi 10 až 60 %. V tuto chvíli není zřejmé, jak rozšířený tento problém je, mnohé ale naznačuje fakt, že oficiální hlášení chyby označila téměř tisícovka uživatelů hvězdičkou. Vážnost situace podtrhuje také celá řada diskuzních vláken na produktovém fóru Google.

Uživatelé spojují problém s nedávnou aktualizací na Android 7.0 Nougat. Zvláštní ale je, že některé Nexusy 6P se samy vypínají i po následném flashnutí továrního obrazu s Androidem 6.0 Marshmallow. K vypínání zařízení však dochází až při nižších indikovaných hodnotách stavu baterie než u Androidu 7.0. Z toho lze usuzovat, že se jedná o hardwarový problém, jehož projevy Android 7.0 zhoršuje. Této teorii nasvědčuje také fakt, že uživatelé, kteří si nechali akumulátor vyměnit, zaznamenali zmírnění potíží.

Jeden z postižených popisuje situaci následovně: “Po aktualizaci Nexusu 6P dochází k vypnutí telefonu při indikovaném 15% stavu baterie (někdy se to stává i při hodnotách mezi 20 a 30 %). Na zařízení bliká oranžová kontrolka, následuje přechod do úsporného režimu a vypnutí. Telefon pak až do připojení k nabíječce nelze zapnout. Po připojení a opětovném zapnutí ukazuje indikátor stavu akumulátoru minimálně 15 %.” Své tvrzení pak dokládá snímkem obrazovky, kdy se telefon nejprve samovolně vypnul při 15 % baterie. Po připojení k power packu a nabití na 39 % se Nexus 6P opět vypnul, tentokrát při indikovaných 30 %. Po dalším zapnutí ukazoval ukazatel stavu 36 %. Prakticky stejné problémy pak nahlásilo několik dalších uživatelů.

Nexusy 6P se samy vypínají, k řešení problému se nikdo nemá

Google eviduje problém s předčasným vypínáním ve svém systému hlášených chyb, ovšem jen s nízkou prioritou. Nic také nenasvědčuje tomu, že by v dohledné době chystal nějakou opravu. Zákazníci, kteří se obrátili na záruční servis společnosti Huawei byli odmítnuti s tím, že problém není v telefonu nebo baterií, ale souvisí se změnami v softwaru společnosti Google.

Zajímavé je, že problém s vypínajícími se Nexusy se nejčastěji projevuje ve velmi chladných klimatických podmínkách. V některých případech se zařízení vypínají při více než 60% indikované kapacitě baterie. To může uživatelům značně zkomplikovat život, neboť v dnešní době je mobilní telefon takřka nedílnou součástí našich životů. Je také pomocníkem v kritických situacích, díky kterému lze sobě či někomu jinému zavolat pomoc. S vypnutým zařízením se však taková situace může nepříjemně zkomplikovat.

Jak jsou na tom naši čtenáři s Nexusy 6P? Zaznamenali jste podobné problémy? Podělte se o své zkušenosti v diskuzi pod článkem!

Zdroje: androidpolice.com, code.google.com.

 

Komentáře

Uni

uni -24

21.12.2016 11:09

Aby to nebyla obdobná “kauza” jako u Apple, když to provozuješ mimo doporučené podmínky, že to nefunguje jak má (jak “překvapivě” sděluje každému návod k zařízení že). Nemám tedy na mysli výměnný program u některých sérií iPhone 6s.
To je i nyní okurková sezóna, že se hledají témata všude možně? A co si tedy od toho všeho dát do konce roku prostě pokoj?:)

Radek_radek

radek radek 0

21.12.2016 11:41

Máme v rodině čtyři N6P a zatím u nikoho žádný problém. Zatím jsme maximálně spokojený.

Martin Tuček

21.12.2016 12:02

Stejné problémy jsem zaznamenal i na starším Nexusu 6. Mám ho odsud z letních prázdnin 2015 a za dobu používání Lollipopu a Marshmallow po celý rok se takhle vypl všehovšudy dvakrát, což teda moc OK není, ale OK, stane se. Ale po aktualizaci na Nougát (čistej flash z factory image) mě to začal dělat poměrně často a to přesně tak, jak popisuje článek. Klidně až 5× do týdne… Jelikož se s akumulátorem absolutně ne*eru a nabíjím pouze Quick Chargem a to klidně i dvakrát denně, tak už jsem koukal na novej akumulátor, že bych vyměnil. Zjevně to bude kombinace HW a SW. Ale výdrž je furt stejná, nezaznamenal jsem zhoršení. Snad to brzy napraví.

Martin Tuček

21.12.2016 12:06

Další příčina, co jsem přisuzoval, by mohla být velká zima a rychlý přechody teplo/zima.

LufyCZ

21.12.2016 14:13

Poslušně hlásím že když jsem v zimě tak se mi to taky děje. Třeba 25% a bum… Vybito

Martas0

21.12.2016 14:55

Zima nezima nemam stim absolutni problem :D

rokyshit

z aplikace
21.12.2016 16:01

Mám všechny Nexusy.6P nemám žádnej problém.

kounir

21.12.2016 20:52

Dle mého souzení
1) buď blbá kalibrace baterie
2) chyba v kernelu (stálo by za ti zkusit nějaký custom kernel třeba ElementalX)
3) pokud nepomůže ani to zkusit jinou ROM než stock dobře vypadá http://forum.xda-developers.com/nexus-6p/development/rom-pure-nexus-layers-fi-wifi-calling-t3244563
Osobně mám teda Xiaomi redmi note 3 (kenzo) a to s Resurrection RemixOS 5.8 a je moc super a žádný takové “bugy” nemám Android N je v základě v pořádku a označil bych za nejlepší z androidu co je. Většina problému pramení z kernelu nebo ROMky.

peppa8053

z aplikace
21.12.2016 22:11

to okopirovali z jablka…to je jasny to s tim přišlo první ;-)

Luboš Klicpouch

21.12.2016 22:58

Nemám s tímto problém. Naštěstí.

LufyCZ

z aplikace
22.12.2016 6:42

kounir: to je zábava, já totiž PureNexus mám a ElwmentaX taky….

mirek3356

22.12.2016 9:00

Pozoruji to u mého Huawei P8. Chodím běhat, na cca hodinu. Když je chladno, mám na sobě tenkou bundu proti větru s kapsami. Telefon dávam do kapsy. Tam po chvilce běhu zřejmě dosáhne teploty okolí, kovové tělo tomu napomáhá. Když chci udělat fotku, vytáhnu ho z kapsy, tlačítkem aktivuji displej, ten se rozsvítí a po caa 2 až 5 vteřinách se objeví upozornění že telefon se zdůvodu vybití baterie vypne. A vypne se. A nejde zapnout. Přiběhnu domů, telefon se zřejmě ohřeje, připojím na nabíječku a telefon hned indikuje že je nabito na dejme tomu 60%. Takže měl mít dostatek energie i venku. Stalo se mi to několik krát. Když nemám bundu a vemu telefon do malé ledvinky, telefon v ledvince ( jedna vrstva látky) je pevně přitlačen k tělu a zřejmě si tím pádem udrží vyšší teplotu – tak se to nikdy nestane.

Wladimir

Wladimir 0

z aplikace
22.12.2016 12:33

Na mém Nexusu žádný problém, klidně můžu říct, že je to nejlepší telefon co jsem kdy měl. Jen lituju, že jsem na Nexusy nepřestoupil daleko dříve. Škoda nynější politiky Googlu s Pixely, cenově je to tak nastaveno, že další telefon s čistým androidem si už asi nekoupím :/ ale to je jiná story.

RSS (komentáře k článku)