Co znamenají písmena ‘X’ u Nexus 5X a ‘P’ u Nexus 6P?

nexus 5X 6P

Světe div se, přídavná písmena u zbrusu nových Google vlajkových lodí nejsou nahodilá. O významu písmen ‘X’ a ‘P’ se doposud vůbec nemluvilo, ale proč neznat zákulisní informace a zajímavosti týkající se nejžhavějšího a hned dvojitého přírůstku do početné rodinky Nexus?

Mají vůbec písmena u Nexus 5X a Nexus 6P význam?

Hiroshi Lockheimer a další pracovníci Googlu, díky nimž mohli být nové Nexusy představeny, na sociální síti Reddit prozradili v AMA (ask me anything), že písmena za číslem modelu nejsou úplně bezesmyslu. Písmeno ‘X’ je symbolem pro základ značky Nexus, která má ‘X’ přímo ve středu slova. A u Nexus 6P ‘P’ indikuje slovo Premium, což má poukázat na fakt, že dražší ze dvojice je také i tím lepším. Záhada vyřešena!

Nexus písmena Co znamenají písmena ‘X’ u Nexus 5X a ‘P’ u Nexus 6P?

V příspěvkovém vláknu, kde si můžete pročíst otázky fanoušků a odpovědi Google týmu, byla velkým tématem i cena, na což pracovníci společnosti reagovali slovy: “Nebojte, slyšíme co nám říkáte. Bohužel tvoření ceny produktu je komplikovanější než se zdá a zahrnuje spoustu elementů. Mrzí nás, že jsme vás v tomto ohledu zklamali!”

Zdroj: Talkandroid

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)