Nexus 9 je nově k dispozici také v “pískově zlaté” barvě

nexus9_ico

Tři měsíce od oficiálního oznámení se v nabídce hardwaru Obchodu Play, která je českým zákazníkům bohužel stále nedostupná, objevila nová varianta tabletu Nexus 9. Od dosavadních verzí se odlišuje vzhledem – je totiž k dispozici v “pískově zlaté” barvě. Kromě regionálního omezení (zatím jen na USA) musí případní zájemci vzít v potaz i skutečnost, že tablet v této barvě je nabízen pouze ve verzi se 32GB interním úložištěm (ostatní modely se prodávají i ve variantě se 16 GB interní paměti) a s Wi-Fi konektivitou. Cena je 479,99 amerických dolarů, tedy v přepočtu (bez daně a cla) 11 450 českých korun, to jest stejná, jako u ostatních 32GB modelů.

Nexus 9 pochází z dílny tchajwanské firmy HTC, má 8,9″ displej s rozlišením 2048 x 1536 obrazových bodů, operační systém Android 5.0 Lollipop, dvoujádrový 64bitový procesor NVIDIA K1 na 2,3 GHz a 2 GB operační paměti. Na zadní straně je 8Mpx fotoaparát, na přední pak kamera s rozlišením 1,6 Mpx. Původně byl prodáván jen v černé a bílé barvě a na Amazonu seženete 16GB verzi za 350 dolarů a 32GB variantu za 430 dolarů.

Nexus 9 v pískově zlaté barvě Nexus 9 v pískově zlaté barvě

V tuto chvíli není jisté, zda bude “pískový” Nexus 9 prodáván také v jiných verzích – tedy například se 16GB úložištěm a/nebo mobilní konektivitou. Na konec přidáváme přímý odkaz do Obchodu Play, ovšem s dodatkem, že při přístupu z Česka bude stránka nedostupná.

 

Zdroje: Android Central, Android and Me, Android Police, Droid Life, Pocket Now, Phandroid.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)